Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: [mechanika] Opinie na temat bmw e32 750

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    M70 wymaga pewnego poziomu wtajemniczenia od właścicela, jak i od osoby która ma się zajmować serwisem. Sama zmiana oleju potrafi przyspożyć problemów, gdy np. twój mechanik nie potrafi zidentyfikować rodzaju filtra oleju (było ich 2 rodzaje w zależności od rocznika. To tylko taki przykład :6:57:

    Sprowadza się to do tego że jeśli ten kto ma się tym zajmować, nie ma biegłości w BMW z tych lat, to lepiej niech w to rąk nie wkłada, bo to jak rozmowa ze ślepym o kolorach.


    Dokładnie tak jak kolega napiał, V12 to napewno znacznie większe wyzwanie niż V8, jeśli nie masz wiedzy żeby samemu dokonywać napraw eksploatacyjnych i nie tylko przy tym silniku, lub myślisz że pierwszy lepszy mechaniki ogarnie pozornie proste sprawy to sie mylisz, zwłaszcza w mniejszych miejscowowściach jak otworzysz maske u mechanika i zobaczy V12 to albo odeśle Ci w inne miejsce albo na siłe zrobić coś o czym nie ma pojęcia czyli tak jak kolega napisał wrzuci Ci do wspomy zwykłego ATF-a, nie będzie potrafił znaleźć filtra oleju bo jednego z dwóch jakie występują nie produkuje firma Filtron z której katalogów korzysta 99% warsztatów i sklepów. Wymiana świec po stronie kierowcy trwa troche, po stronie pasażera jak nikt nie wpadnie na to żeby ściąganąć zbiorniczek od płynu sprysk. staje sie niemal niemożliwa, V12 nie należy do silników idealnie szczelnych, często lubi kapać z różnych miejsc i niestety uszczelnienie większości elementów wymaga rozrkęcenia połowy silnika

    Porównanie typu V8 ma osiągi podobne a spala dużo mniej i jest dużo tańsze w utrzymaniu jest nie na miejscu, V8 to masówka dla każdego, stosunkowo tanio można wrzucić LPG i można jeździć na codzień, V12 to wyzwanie dla prawdziwych fanatyków którzy nie boją sie wyzwań i jeźdzą autem weekendowo, gaz tutaj odpada bo poprostu nie wypada, dzwięku rozrusznika można słuchać bez końca i nigdy sie nie znudzi, podobnie jak dzwięk silnika ze sprawnych układem wydechowym czyli bez wyciętych katów, wielu doceniło by w pełni potencjał V12 dopiero po przejaźdze z manualną 6 biegową skrzynią....

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Zdecydowanie polecam V8.
    Kolego odpuść trochę.Nie to żebym się czepiał ale połowa Twoich postów to polecam V8.Jeśli kolega chce V12 to niech ktoś się wypowie o tym aucie.Myślę że kolega Sz40lny naświetlił sprawę

    pozdr
    x2 -normalnie miękne czasem jak czytam :medit: jak jest temat o jabłkach to nie o pomarańczach :?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Jeśli chodzi o mechanikę mam speca który ogarnia r6 V-ki te starsze i te nowsze posiada dobre zaplecze mechaniczne i zajmuje się tym na co dzień.Wiele daje mi do myślenia to co tutaj piszecie wiec teraz będę musiał się z tym przespać parę dobrych nocy. Każda moja beemka miała R6 pomijając dawne czasy e30 R4
    Do tej pory miałem 3,0 oglądając kiedyś e32 3,5 niewielka różnice w mocy odczuwałem a o V8 4,0 już nie wspomnę duża różnica. Będę szukać tylko i wyłącznie siódemkę w automacie.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Witam chciałbym rozwiać parę wątpliwości. Z v12 jest tak jak z automatycznymi skrzyniami biegów najwięcej do powiedzenia maja ci co nigdy takim nie jeździli ani nie mieli . Mam od 3 lat 750 il highline i rozebrałem to auto do śrubki i złożyłem z powrotem . To czy lepsze jest v8 czy v12 to już zostawiam do rozrachunku koledze Radziejowi ale powiem jedno to prawda że v12 jest trochę droższe w utrzymaniu bo ma np więcej świec itd ale na pewno jest prostsze w konstrukcji i bardziej niezawodne niż v8 . V12stke jest w stanie naprawić każdy kto ma chociaż trochę pojęcia o silnikach spalinowych nie ma w tym silniku żadnej kosmicznej technologi . Co do spalania to powiem tak mój kolega ma m60b40 z manualną skrzynią wrzucone do E30 i jak do tej pory nie udało mu się wykręcić mniejszego spalania niż mnie wiec to ze m60 pali mniej to jest bardziej kwestia umowna . Co do gazu w V12 to powiem tak nie jestem zwolennikiem gazu i owego w moim autku niema ale prędzej włożył bym gaz do V12 niż do V8 ze względu na to że v12 ma 24 zawory a v8 32 zawory a pierwsze co dostaje po tyłku od gazu to właśnie zawory po drugie V8 ma elektroniczny układ zapłonowy wyposażony w cewko fajki a koszt takiej cewko fajki to jakieś 150 za sztukę a jest ich osiem wiec wole dać 400 zł za kable plus świece do tego niż 8x150 + świece co prawda V8 ma niepowtarzalny dźwięk ale w V12 ryku tez nie brakuje :) i tak jak powiedział kolega Lord Łukasz dźwięk rozruchu przy odpalaniu jest powalający :) a co do tego czy long jest gorszy czy nie to powiem tak jest gorszy ale tylko przy parkowaniu bo trochę tyłek na drogę wystaje ale przynajmniej nie ma potem problemu przy odnalezieniu swojego auta na parkingu :) Ja wybrałem V12 i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru w końcu jest to najwyższa pólka :)
    Kubeł750

  5. #15
    Jest w tym sporo prawdy :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Najlepiej dowie się ten kto kupi i zacznie jeździć ;) Co do eksploatacji mój mechanik ogarnia temat nivo i dużych silników już z nim to konsultowałem. V12 w grę u mnie wchodzi tylko gaz ponieważ chcę tym autem jeździć na co dzień korzystać z niego,mam pewien rabat gazowy u kolegi pracującego na stacji to też duży plus poza tym dla mnie to bez znaczenia czy mam gniazdo wlewu gazu. Swego czasu posiadałem 520 24v w gazie sekw i bardzo dobrze się sprawowała przy spalaniu około 10 litrów.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Swego czasu posiadałem 520 24v w gazie sekw i bardzo dobrze się sprawowała przy spalaniu około 10 litrów.
    No to licz się z tym że ta też będzie palić LPG 10L ale na ok 40km

    Pytałeś tego znajomego jaki jest koszt założenia instalacji?300KM na byle jakim zestawieniu jeździć nie będzie a co za tym idzie drogi koszt samej instalacji gazowej.

    V12 też będzie dużo ciężej się "gazować" więc i znajomy nie powie tyle co za robotę R6(no chyba że na prawdę to Twój dobry kolega) Zapytaj tego pana czy gazował taki silnik,żebyś w koszta się nie wpędził bo z tego co kojarzę to koszt LPG to ok 7tysia

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Dzwoniłem do gazownika trochę mój zapał opadł koszt instalacji gazowej 5 tyś

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Dzwoniłem do gazownika trochę mój zapał opadł koszt instalacji gazowej 5 tyś
    To i tak nieźle. W Zielonej Górze w zeszłym roku wołali 4000 zł do V8.

  10. #20
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Dzwoniłem do gazownika trochę mój zapał opadł koszt instalacji gazowej 5 tyś
    Cena nie jest zła.Ja w 06r do 523iA za sekwencję dałem 5600zł tyle że Prins-a

    Uważam że na dzień dzisiejszy cena 5tysia za dobrą instalkę do V12 to bardzo normalne pieniądze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •