Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [mechanika] pompa paliwa i odpalanie zimnego auta

  1. #1

    [mechanika] pompa paliwa i odpalanie zimnego auta

    Witam szanownych Kolegów potrzebuję pomocy w następującej sprawie ,a mianowicie moje auto po postoju przez noc dziwnie zapala to jest trochę dłużej kręci i gdy zapali to obroty skaczą z 700 do 1500 przez dłuższą chwilę następnie wszystko się normuje i chodzi normalnie .Mam prozbę czy ktoś mógłby sprawdzic czy po włączeniu zapłonu bez kręcenia rozrusznikiem pompa paliwa włącza się czy nie (dodam że pompa nowa przepływka wymieniona krokowy wymieniony ma kompie błędów brak ) .Będę wdzięczny za każdą podpowiedz .Pozdrawiam ;

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Witam
    kolego mam to samo , zapchany uklad paliwowy, pompa zaczyna dzialac na chwile przy pierwszym przekreceniu kluczyka , pozniej razem z rozrusznikiem
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    no właśnie mija pompa nie uruchamia się przy przekręceniu kluczyka tylko dopiero z rozrusznikiem gdzie szukać

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    to dobrze. Zalacza sie wczesniej tylko po dluzszym postoju np rano i to tez na 2 sekundy aby dobic cisnienie. Kupiles zamiennik pompy czy oryginal? Jak zamienik to najlepsze jego miejsce w smietniku. Jak wyglada sprawa filtrow na pompie i przewodzie paliwowym? Jakie cisnienie daje pompa?
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  5. #5
    filtry wymienione pompa bosch 4 bary i dalej nic

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Ja sobie poradzilem w inny spospob kupilem na allegro taki syf do czyszczenia wtryskiwaczy i przestalo wariowac wiec jak chcesz zrobic dobrze to sciagaj liswe wtryskowa i wyczysc z syfu
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Czasem czyszczenie wtrysków nie pomoże i trzeba je zmienić. Na INPA widać, które cylindry nie chodzą równo. Podjedź, zdiagnozuj i spróbuj podmienić - powinno pomóc. Masz jeszcze o tyle szczęścia, że sytuacja się sama normuje, bo jak samochód dławiłby Ci się dalej na zimnym podczas jazdy to przyczyn może być więcej i nieraz ciężko to zdiagnozować...
    Pozdrawiam

    fm

  8. #8
    zalałem siuwaks do wtrysków poprawiło się co do porannego rozruchu to pełne zaskoczenie przewód miedzy pompą a deklem taki plastikowy był pęknięty ,to znaczy jak by szpilka go podziurawił w dwóch miejscach i paliwo sobie spokojnie schodziło do zbiornika .Dzięki za pomoc .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •