Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: FULL OPCJA-czy jest taka mozliwośc?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk

    FULL OPCJA-czy jest taka mozliwośc?

    Witam ponownie :) Tym razem mam pytanie co do wyposażenia samochodu, gdyż przy sprzedaży była określona mianem ' FULL OPCJA ' Chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jest ' full ' czy też sprzedawca troszke przewartościował auto.
    W skład m.in wchodzą (te których jestem pewny):
    -Bixenony skrętne
    -el, szyby, lusterka + składnie i pogrzewanie
    -czujnik zmierzchu i deszczu
    -el fotele ( komfortowe- łamane w 16 płaszczyznach, podgrzewane, wentylowane i masażem)
    -komfortowe fotele z tyłu również pamięć, grzanie i wentylacja i komfot, zagłówkami- jak dla
    mnie super rzecz taki bajer z tyłu
    -tempomat aktywny ACC z funkcją hamowania i trzymania sie zaraz za pojazdem
    -nagłośnienie DSP LOGIC7
    -el. rolety tył+ el. boczne
    -domykanie drzwi i elektryczna tylna klapa
    -PDC przód/tył
    - ' Flat Tyre Monitor' - czyli jak przypuszczam czujniki ciśnienia/ uszkodzenia opony
    -pneumatyczne zawieszenie
    -navi z czytnikiem DVD
    - telefon z bluetooth
    -zmieniarka na 6CD
    -10 poduszek
    -rękaw na narty
    -lodówka w przednim podłokietniku
    -lusterko wsteczne z zintegrowanym pilotem do bram garażowych ( 3x pamięć )
    -szyberdach
    -webasto
    -pakiet dodatkowego oświetlenia na zewnatrz samochodu
    - 'oświetlenie orientacyjne' wewnatrz
    -sterowanie/komendy głosowe
    - hamulec AUTO HOLD
    - wspomaganie steptronic
    -el regulowana kierownica

    ..i to chyba wszystko co uda mi sie wymienić :) Bardzo prosze o zdanie ekspertów czy faktycznie jest to full opcja czy czegoś tu brakuje?? dzięki i pozdrawiam ;)

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie ma czegoś takiego jak full opcja. Są pozycję w tabeli wyposażenia , które wykluczają się nawzajem. Dlatego nie można mieć wszystkiego z listy wyposażenia dodatkowego ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Podgrzewana kierownica
    Może jeszcze jaki masz rodzaj skory..były rózne typy i ceny...
    Może monitor na tył?No chyba ze tylko w longach?
    Może alkantara na suficie?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    co do skóry to nie wiem, ale wg mnie jest taka bardziej delikatna i przyjemniejsza w dotyku niz taka zwykła twarda którą ma np znajomy w swojej 7er. Co do monitora z tyłu to niema- być może tylko w longach ale nie jestem pewny i alcantara w suficie to nie przypadkiem tylko w 760? ale u mnie nie ma ale juz przynajmniej wiem na czym stoje. dzięki :):)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez Bezi
    Może monitor na tył?No chyba ze tylko w longach?
    Przecież Greg38 ma krótką e65 745i i ma monitor z tyłu. Więc tutaj nie chodzi o to że long tylko o zasobność portfela i fantazję zamawiającego auto w salonie :]

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    I jeszcze mi się przypomniało:
    -Night View czyli kamera do jazdy nocą,o ile się nie mylę można było zamówić do e65.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez Bezi
    -Night View czyli kamera do jazdy nocą,o ile się nie mylę można było zamówić do e65.
    w po liftowych już można było
    - jeszcze mi się przypomniała taka rzecz jak lodówka z tyłu co wyklucza obecny tu rękaw na narty ponieważ w podłokietniku to nie lodówka a chłodzony podłokietnik.
    Nawiasem mówiąc i tak jest moim zdaniem bardzo dobrze wyposażona :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Skąd
    Puławy
    słuchaj, nie wiem jak ale moja 730 Ld ma np moduł komfortu, czyli otwieranie drzwi oraz odpalanie auta na dotyk. ( kluczyk możesz mieć schowany np w spodniach lub w plecaku i wcale go nie wyciagać ) Pozatym jak by nie patrzył to każda 7er ( z tych nowszych ) w stardardzie jest mocno wyposażona.
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    No a ja mam właśnie odmiennie zdanie, bo te nowe e65 (po lifcie ) to były jeszcze bardziej ogołocone w wyposażeniu standardowym niż te pierwsze z 2001r.. Pamiętam jeszcze 2 lata temu zanim weszła do produkcji F01 to nie raz się bawiłem konfiguratorem na bmw.pl i samochody w standarcie były tak gołe że nie miały nawet pamięci w przednich fotelach i mały monitor centralny a każda opcja z dwustronicowej listy dodatków wymagała sporej dopłaty. Z tego co kojarze to zaznaczenie wszystkich opcji ( łącznie z komfotowymi fotelami z tyłu, night vision, monitorem z tyłu ) podnosiło cene grubo o ponad 150 tyś zł !! Ja u siebie tego comfort acces o którym pisałeś nie mam, ale przypuszczam że jest to spowodowane tym że konfigurując 7er nie można wziąść dosłowanie wszystkiego, bo jedna opcje wyklucza drugą i zamist tego comfort acces u mnie było wzięte coś innego (ale to tylko moje przypuszczenia). Dla porównania powiem że pamiętam taki trik że nie można było zamówić jednocześnie podajrze samościemniającego się lusterka z czujnikiem zmierzchu bo jedno drugie wykluczało nie wiem czemu ale tak było co jest dla mnie absurdem lub drugi przykład to niebieski pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie z przyciemnianymi szybami bocznymi tylnymi- też nie wiem dlaczego opcje te też wzajemnie się wykluczały. Więc sam widzisz bogato skonfigurować E65 było naprawdę trudno i nie prawdą jest to że w standarcie po liftingowe siódemki (szczególnie te z mocnym silnikami benzynowymi takimi jak 760i, 750i czy też 745i który potem zastąpił motor 740i) NIE były same z siebie bogato wyposażone tylko uważam że wręcz gołe i 'wesołe'..

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,231
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Bartek, napisz swój VIN w poniższym wątku i kolega Ci go "rozbierze". Będziesz wiedział dokładnie wszystko nt. wyposażenia swojej 7er ;)

    http://forum.7er.pl/vin-rozszyfrowan...375.htm#222135

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •