No a ja mam właśnie odmiennie zdanie, bo te nowe e65 (po lifcie ) to były jeszcze bardziej ogołocone w wyposażeniu standardowym niż te pierwsze z 2001r.. Pamiętam jeszcze 2 lata temu zanim weszła do produkcji F01 to nie raz się bawiłem konfiguratorem na bmw.pl i samochody w standarcie były tak gołe że nie miały nawet pamięci w przednich fotelach i mały monitor centralny a każda opcja z dwustronicowej listy dodatków wymagała sporej dopłaty. Z tego co kojarze to zaznaczenie wszystkich opcji ( łącznie z komfotowymi fotelami z tyłu, night vision, monitorem z tyłu ) podnosiło cene grubo o ponad 150 tyś zł !! Ja u siebie tego comfort acces o którym pisałeś nie mam, ale przypuszczam że jest to spowodowane tym że konfigurując 7er nie można wziąść dosłowanie wszystkiego, bo jedna opcje wyklucza drugą i zamist tego comfort acces u mnie było wzięte coś innego (ale to tylko moje przypuszczenia). Dla porównania powiem że pamiętam taki trik że nie można było zamówić jednocześnie podajrze samościemniającego się lusterka z czujnikiem zmierzchu bo jedno drugie wykluczało nie wiem czemu ale tak było co jest dla mnie absurdem lub drugi przykład to niebieski pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie z przyciemnianymi szybami bocznymi tylnymi- też nie wiem dlaczego opcje te też wzajemnie się wykluczały. Więc sam widzisz bogato skonfigurować E65 było naprawdę trudno i nie prawdą jest to że w standarcie po liftingowe siódemki (szczególnie te z mocnym silnikami benzynowymi takimi jak 760i, 750i czy też 745i który potem zastąpił motor 740i) NIE były same z siebie bogato wyposażone tylko uważam że wręcz gołe i 'wesołe'..