Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pompa wspomagania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    7

    Pompa wspomagania

    Witam!
    Mam problem z pompą wspomagania, otóż mój samochód stał 4 lata w bezruchu, udało mi się go uruchomić, ale od razu słychać było wyjącą pompę wspomagania. Oczywiście przy próbie skrętu to się nasila. Pompę mam już wymontowaną i tutaj moje pytanie: Ponieważ nigdzie w okolicy nie mogę takiej pompy namierzyć może ktoś z Was ma ów pompę na sprzedanie lub podzieli się informacją na temat jej naprawy/regeneracji.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    a stan płynu sprawdziłeś przed wymontowaniem ?

    Na google wystarczy wpisać " regeneracja pomp wspomagania "

    http://www.google.pl/search?q=regene...ient=firefox-a :D

    ________________________________________

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    7
    Tak, płyn był. Muszę wysłać ją gdzieś na regenerację. Póki co przednie hamulce mam nowe. Zregenerowałem zaciski (nowe tłoczki 8szt, reperaturki, odpowietrzniki), nowe klocki + oczywiście czujnik, nowe tarcze. Pięknie to już wygląda tylko, że nie hamuje, bo bez pompy wspomagania nie mam wspomagania hamulca i póki co jest to tylko spowalniacz, ale gdy już zrobię pompę to mam nadzieję, że te czterotłoczkowe zaciski skutecznie będą zatrzymywały samochód :P

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    to może jakiś przeczep pompy ? na mocniejszą ? :D

    ________________________________________

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    7
    Pompa wróciła z regeneracji i chodzi pięknie :) za regenerację zapłaciłem 100zł + 30zł przesyłka kurierska :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Wysyłałeś w ciemno czy ktoś Ci kogoś polecił ?

    100zł to chyba nie dużo ?

    ________________________________________

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    8
    BMW
    E23,E24,E21
    Skąd
    ZWIERZYNIEC
    Cytat Zamieszczone przez Bercik_e23
    Pompa wróciła z regeneracji i chodzi pięknie :) za regenerację zapłaciłem 100zł + 30zł przesyłka kurierska :)
    daj namiar , gdzie robiłeś

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    7
    Wysłałem w ciemno, pompa poszła do Bydgoszczy, a mam nie miłe wspomnienia po wysyłce kilku gratów do motocykla właśnie do Bydgoszczy, gdyż gość chromował mi je ponad pół roku, a zapewniał, że zrobi to maxymalnie w dwa miesiące. :x Człowiek, któremu wysłałem pompę jest rzetelny i zrobił w ciągu jednego dnia, tyle, że Opek wiózł ją prawie 2 tygodnie :/ Ale z jakości usługi jestem zadowolony.
    Cytat Zamieszczone przez DoDominik
    100zł to chyba nie dużo ?
    To nawet powiedziałbym mało, gdyż znajomy za używaną pompę do e23 zapłacił 250zł i te pompy chodzą w takich cenach, jeżeli da radę je namierzyć. Pompę odesłałem tutaj: http://allegro.pl./regeneracja-pomp-...270595708.html

    Pozdrawiam! ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    36
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Ż
    Witam. Postanowiłem zregenerować starą pompę, wymieniłem wszystkie oringi, uszczelniacze i łożysko. Zalałem płynem Hipol ATF IID (Dexron 2), odpowietrzyłem przez kręcenie do pozycji max lewo - prawo, oraz pompowałem hamulcem (przeczytałem tak w instrukcji do mojej BMW). Natomiast pompa dalej piszczy i szarpie przy maxymalnym skręcie kierownicy, teraz nawet troszkę mocniej.. Kiedy przytrzymam kierownicy w pozycji max słychać przez sekundę/dwie jakieś syczenie, jakby powietrze skądś uciekało, natomiast nie ma żadnych wycieków itp. Czy do poprawnego działania muszą być odpowietrzone także hamulce? Bo poddawałem regeneracji także pompę hamulcową i jeszcze nie miałem czasu jej odpowietrzyć.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    jak wyglądała bieżnia pompy oraz łopatki? Wspomaganie hydrauliczne hamulcy?
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •