Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Za małe katalizatory

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn

    Za małe katalizatory

    Witam dziś wjechałem swoją bmką na kanał i okazało sie że ma wspawane prawdopodobnie nie orginalne katy.Nigdy sie temu nie przygladałem ale dziś rzuciło mi sie to w oczy. Średnica rury od katów jest mniejsza i bardzo brzydko pospawane. Moje pytanie brzmi czy ma to jakieś znaczenie na osiągi,spalanie,itp . Jeśli tak co poradzicie ? dodam że nie stać mnie narazie na nowe katy..
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    ja bym je wywalil wspawal rury tylko musisz zrobic tuleje dystansowe na sondy inaczej beda wskazywaly glupoty :) sprawdzone

    apropo jaki moze miec wplyw to sadze ze na osiagi poniewaz jest przyduszony wydech.... ale to zalezy ile mniejsza jest srednica
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    średnica hmm. wyglądają tak jakby były wsunięte w orginalne rury i przyspawane. Co do osiągów to własnie nie mam porównania bo to pierwsze moję auto z taką mocą

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez SzeryfA3
    średnica hmm. wyglądają tak jakby były wsunięte w orginalne rury i przyspawane. Co do osiągów to własnie nie mam porównania bo to pierwsze moję auto z taką mocą
    To zabierz ze sobą kogoś ze stoperem i zmierz czas 0-100 i 0-200. Jeżeli pierwszy czas będziesz miał poniżej 10 sek a drugi poniżej 30sek, to zostaw to w spokoju.
    monster_pl

  5. #5
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Znachorem nie jestem ale na mój gust to są tam wspawane puste puszki po katalizatorach bo nie wierzę że ktoś wyciął duże katy tylko po to aby wsadzić tam mniejsze. Prosty test weź coś metalowego w dłoń np śrubokręt i uderzaj w nim najpierw w rurę a potem w katalizator. Jeśli będzie to ten sam głuchy dźwięk wówczas znaczy to że są puste w środku. Natomiast jeśli będzie wyczuwalna różnica w dźwięku to wówczas mogą one być jednak pełne w co szczerze wątpię ;)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #6
    Vip Vip Awatar artas270
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    332
    BMW
    Bmw 740i 4.4l
    Skąd
    Gdańsk
    Zrób foto tego wszystkiego i wstaw na forum jak to wygląda

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    ... musisz zrobic tuleje dystansowe na sondy inaczej beda wskazywaly glupoty :) sprawdzone
    Możesz napisać jak wyglądają takie dystanse? Sondy muszą być osadzone "głębiej" czy jakoś osłonięte?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    no wlasnie nie glębiej tylko płyciej , jakos mi to gostek tlumaczyl jak katy wycinalem ale to bylo dawno i juz nie pamietam
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    Fotki postaram się wstawić za kilka dni ponieważ aktualnie nie mam dostepu do kanału.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    37
    BMW
    E38 740i 4.4 v8
    Skąd
    Kętrzyn
    zmierzyłem przed chwilą przyśpieszenie 0-100 i wyszlo 9,5sec . do 200 nie testowałem bo nie było gdzie. Czyli jednak jest coś nie tak bo 9.5 sec to chyba za duzo jak na m62b44.Mierzone było na S

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •