Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: [mechanika] e32 problem faluje dusi sie dlawi szarpie strzel

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno

    [mechanika] e32 problem faluje dusi sie dlawi szarpie strzel

    Witam, od jakiegos czasu mialem problem na zimnym jak wchodzil na obroty do 3tys to walilo tak smiesznie tutututu i nie mogl sie wkrecac ale wkrecal sie powoli.. wyzszych nie probowalem.. Po nagrzaniu bylo ok, nie mozna bylo zdiagnozowac co sie stalo wiec tak jezdzilem.. Zalozylem sekwencje pol roku bylo jak bylo na zimnym na cieplym zero problemow..

    Ostatnio jednak sie bardzo pogorszylo.. Potrafi zgasnac.. Ciezko sie wkreca jak sie da wiecej gazu to strzela w tlumik.. Faluje ( tylko na zimnym ) nieraz obroty trzyma na 500.. Dlawi sie.. Na cieplym i na zimnym to samo.. na gazie i na benzynie to samo.. Nie mam juz sil co sie moze dziac? ;/


    Dodam jeszcze ze odlaczylem calkiem przeplywke i sciagnelem z kolektora.. Probowalem odpalic gazu i tak sie odpalal dziwnie na 100obrotow wskazowka wskakiwala ale nie chcial sie odpalic.. I napieprzala jakas blacha ostro.. Pamietam kiedys ze bez przeplywki normalnie 700 obrotow i stala ;/


    Edit: Zacznij używać polskich znaków i zasad prawidłowej pisowni - połowa wyrazów w twojej wypowiedzi zawiera błędy :x


    Oprocz polskich znakow bledow ortograficznych nie popelniam zbytnio wiec prosze o wybaczenie..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    a kopułka,palec i przewody masz ok?

    Jak masz możliwość to sprawdź czujnik położenia wału
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Jak moge to zrobic bez warsztatu? Jestem w niemczech.. Tutaj wydam z 200 euro jak pojade do mechanika ;/ przewody kopulka palec swiece sprawdzalem i czyscilem.. Nie wygladaja na zle :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Skąd
    zielona góra
    u mnie było to samo ale nie wiem dokładnie co było przyczyna bo byłem wtedy w uk pojechałem na szrot znalazłem e32 wyciagnałem z niej cały osprzet tz. kopułke +przewody czujnik wału przepływke zamontowałem i smiga bez problemów, jestes u wroga polecam podobny patęt napewno cos tam znajdziesz a roboty przy wymianie jest godzina max ps kosztowało mnie to 5 funtów
    radzik

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    U mnie sie tak dzialo na walnietej przeplywce - wymien na sprawna uszczelnij uklad dodlotowy i powinno byc ok.
    Gilu_e32

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Najnowsze info.. Dzisiaj odpalila po 2 sekundach jak zawsze, dojechalem 2km.. zgasilem wrocilem ze sklepu probuje odpalac a tu 3 stuki i cisza.. probuje znowu to samo tak kilka razy i za 4 razem odpalila 300 obrotow i zgasla.. za 5 razem odpalila i dojechalem normalnie do domu.. To juz jest powazny problem, a siedze w srodku niemiec nie mam tu zadnego mechanika nikogo ;/ czy ktos wie co sie moze dziac? ehh powiem tylko ze stuki byly konkretne.. myslalem ze mi silnik zaraz sie rozpadnie tak walnelo te kilka razy.. postaram sie nagrac jutro jak bedzie tak dalej ;/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Najnowsze info.. Dzisiaj odpalila po 2 sekundach jak zawsze, dojechalem 2km.. zgasilem wrocilem ze sklepu probuje odpalac a tu 3 stuki i cisza.. probuje znowu to samo tak kilka razy i za 4 razem odpalila 300 obrotow i zgasla.. za 5 razem odpalila
    Odpalasz na benzynie czy gazie?
    Jeśli na Pb i masz te objawy, to sprawdź pompe paliwa i:
    aku.
    ładowanie
    sonde
    A wieczorem czy też w ciemnym garażu rozpyl mgiełkę nad pracującym silnikiem w różnych miejscach i obserwój czy iskry po nim nie szaleją.
    No i oczywiście trzeba sprawdzić stan kolektora dolotowego i cewki zapłonowej.

    Jeśli dzieje się to na gazie to prawdopodobnie listwa wtryskowa gazu wymaga przeczyszczenia no i konieczna jest wymiana filterków. Przerabiałem temat kiedy jeździłem zagazowaną(sekwencja) V8.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Cytat Zamieszczone przez sokół
    Cytat Zamieszczone przez Aru89
    Najnowsze info.. Dzisiaj odpalila po 2 sekundach jak zawsze, dojechalem 2km.. zgasilem wrocilem ze sklepu probuje odpalac a tu 3 stuki i cisza.. probuje znowu to samo tak kilka razy i za 4 razem odpalila 300 obrotow i zgasla.. za 5 razem odpalila
    Odpalasz na benzynie czy gazie?
    Jeśli na Pb i masz te objawy, to sprawdź pompe paliwa i:
    aku.
    ładowanie
    sonde
    A wieczorem czy też w ciemnym garażu rozpyl mgiełkę nad pracującym silnikiem w różnych miejscach i obserwój czy iskry po nim nie szaleją.
    No i oczywiście trzeba sprawdzić stan kolektora dolotowego i cewki zapłonowej.

    Jeśli dzieje się to na gazie to prawdopodobnie listwa wtryskowa gazu wymaga przeczyszczenia no i konieczna jest wymiana filterków. Przerabiałem temat kiedy jeździłem zagazowaną(sekwencja) V8.
    Odpalam oczywiscie na benzynie, mam sekwencje staga 300-6, ostatnio mialem problem z odpalaniem ( rok temu ) wiec aku nowka.. ladowanie 13.6-13.9 od roku jest takie same ( szczoteczki nowe ), sonda nowka bo mi palila 30 beny wiec wymienilem ;), pompa tez nowa bo za malo beny bylo kiedys jak fundusz byl skromny i padla od jezdzenia na gazie -_-

    Od swiec do kopulki wszystko bylo rozlozone i sprawdzone.. Ladne, tylko te przewody wchodzace na swiece jakby luzne troszke byly ale jak je zacisnac mocniej? One sa w tym wezu takim ;/

    Dzisiaj sprobuje z ta mgielka ze sprzyskiwacza do szyb ;)

    Dzieki i do nastepnego ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    A próbowałeś pojeździć na samej pb tak z jeden dzień?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Pryskalem nie ma iskier.. Dzisiaj wlaczylem PB i o dziwo zapieprzala jak glupia.. Dziwne bo przez ostatnie 2 tygodnie nie bylo roznicy czy PB czy LPG.. Zgasilem na PB dzisiaj i jutro caly dzien na PB bede jezdzil.. Zobaczymy co sie stanie..



    Jesli to wina gazu i bede musial 1000km wracac do polski na benzynie a gaz ma 3 miesiace to co moge zrobic gaziarzom za straty? No brak slow bylem u nich 5 razy na regulacji bo mocy nie miala to mi tylko w komputerze grzebal nawet nie wsiadl sie ze mna przejechac bo mowil ze nie potrzeba.. Cos mi sie zdaje ze to drut team byl jakis.. W legnicy na wroclawskiej robilem lpg ;/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •