Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: [ pozostale] Kwestie techniczne silników

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    [ pozostale] Kwestie techniczne silników

    Witam serdecznie,
    przymierzam się do zmiany 7er na jakąś inną wersję. Dysponuje obecnie 3.0 R6 na manualu.
    Chciałbym jednak bardziej zrywną wersje. Powiedzcie mi czy opłaca mi się przełożyć do siebie silnik 3,5 czy to dużo zamieszania z tym jest (i czy macie kogoś godnego polecenia i zaufania na śląsku) Czy może szukać nowej 735?
    Generalnie najlepszym rozwiązaniem było by 740 lub 750. Doradźcie mi coś, bo nie mam za dużej gotówki a w razie sprzedaży i wymiany na inny model to chciałbym odzyskać jakieś pieniądze z obecnego modelu. Wszelkie odpowiedzi i sugestie na pewno mi dużo pomogą.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Zrobić swap na 3,5 to najtańsza opcja ale tylko teoretycznie bo:

    Skąd wziąść w tym kraju w pełni sprawne M30B35 nie jeżdżące na 15/w-40???

    Sam silnik kupisz tanio za około 1000zł ale tak na prawdę na dzień dobry musiałbyś ściągnąć głowice i planować ja potem docieranie zaworów, nowe prowadnice gumki, zazwyczaj wałek rozrządu już dogorywa z robotą zaraz wyjdzie z 2-3 koła i już nie jest tak tanio :)

    Najlepiej kupić 740 ale żeby kupić coś bez wkładu własnego trzeba by dać z 15-18 koła bo auto za 10-12 i tak wymaga jeszcze z 2-5 koła nakładów do ideału :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Skąd wziąść w tym kraju w pełni sprawne M30B35 nie jeżdżące na 15/w-40???

    Sam silnik kupisz tanio za około 1000zł ale tak na prawdę na dzień dobry musiałbyś ściągnąć głowice i planować ja potem docieranie zaworów, nowe prowadnice gumki, zazwyczaj wałek rozrządu już dogorywa z robotą zaraz wyjdzie z 2-3 koła i już nie jest tak tanio :)
    Ale masz silnik jak zegarek.Do tego zakłądasz wałek od m30 2,8 i osiągi są dużo lepsze niż seryjne b35,jest po prostu ostrzejszy.

    Ja osobiście bym kupił teraz V12 bo dźwięk tego silnika to dla mnie poezja no i ten banan na gembie jak się otwiera maskę :]

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Ja osobiście bym kupił teraz V12 bo dźwięk tego silnika to dla mnie poezja no i ten banan na gembie jak się otwiera maskę :]
    Największy "banan na gembie" jak się otwiera nie maske ale klapke wlewu paliwa i leje za 4 stówy co każde 300 km po mieście :690:

    Ten wątek nie ma żadnego odniesienia do "kwestii technicnych silników" w tytule.

    Niezadowolenie z samochodu leczy sie zmianą na innym model, zakup e36 M52 rozwiąże problem z którym boryka się autor.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Ja osobiście bym kupił teraz V12 bo dźwięk tego silnika to dla mnie poezja no i ten banan na gembie jak się otwiera maskę :]
    Największy "banan na gembie" jak się otwiera nie maske ale klapke wlewu paliwa i leje za 4 stówy co każde 300 km po mieście :690:

    Ten wątek nie ma żadnego odniesienia do "kwestii technicnych silników" w tytule.

    Niezadowolenie z samochodu leczy sie zmianą na innym model, zakup e36 M52 rozwiąże problem z którym boryka się autor.
    Akurat tankowanie za 400zł co 300km to nie jest żaden problem. Może i źle zatytułowałem aukcje, ale na pewno nie chodzi mi o zakup czegokolwiek z serii 3. Nie mam zamiaru leczyć jakiegokolwiek niezadowolenia gdyż ciężko nie być niezadowolonym z auta klasy 7er.

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez orson
    Nie mam zamiaru leczyć jakiegokolwiek niezadowolenia gdyż ciężko nie być niezadowolonym z auta klasy 7er.
    Po co się tak męczyć ;D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Akurat zakup 750 to nie porozumienie dźwięk kiszka znajomy posiadający 750 podnieca się dźwiękiem mojego V8 niestety V12 jest zbyt ciche :)

    A jak chodzi o moc to znalezienie M70B50 mającego ponad 250KM w tym kraju zresztą u wroga powoli też graniczy z cudem chyba, że na dzień dobry mamy z 7 koła do włożenia w sam motor to okej i uzyskamy raptem 14KM więcej jak w 740 :] Do tego w 740 zastosuje się patenty, które opisałem ( a w 750 ich nie ma ) i 750 już nie jest szybsze :]

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    3.5 nie,5.0 nie .

    Już nie raz nam uświadomiłeś ze tylko 4.0 sie nadaje do tej budy.Jak miałeś m62b35 to też lepszego silnika nie było ;D

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ZOOFY sprzedaje swoje 740 - zobacz, bo auto w ładnym stanie ;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez orson
    ciężko nie być niezadowolonym z auta klasy 7er.
    Dla przykładu ja nigdy nie byłem nie zadowolony z tej serii :6:57:

    Powiem więcej, trzymam się e32 uparcie jak pijany płotu od kilku dobrych lat, mimo różnych przeciwności losu, sytuacja życiowa i materialna też zdążyły się w tym czasie pozmieniać i mimo różnych wygód i nie wygód, powodów do niezadowolenia zmuszających do porzucenia tych aut jak na razie nie było i raczej nie przewiduje.

    Jakbyś chciał porzucić BMW na chwile i koniecznie chcesz coś dynamicznego, oferującego wszystkie zalety sportowego coupe, z komforowym wnętrzem i bogatym wyposażeniem to mam coś z czym chcemy się rozstać - Subaru SVX - napisz PW.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •