Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Spada z obrotów przy hamowaniu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    25
    BMW
    BMW E65 760 ex750 e38, ex e39 540, ex535 e34, ex 325 e36 Coupe, ex 318 is E36, ex e30 318i
    Skąd
    Niemcy

    Spada z obrotów przy hamowaniu

    Witam
    Panowie może macie jakies sugestie , odnosnie spadania z obrotów przy hamowaniu.
    Nawet potrafi z gasnąć. A jak stoję to szarpie i zaczyna ciągnąć do przodu skokami, muszę wtedy mocno wcisnąć hamulec.
    Byłem na kompie wyszło , że mam wymienić sondy przed katem , wymieniłem i dalej to samo i ten sam błąd sondy przed katem do wymiany. Sondy zamontowałem BOSCHA .
    A jeszcze co zauważyłem, to że pedał hamulca jest raz mięki , a raz twardy.
    Proszę o pomoc
    BMW E38 750i 99r
    dctbmw

  2. #2
    Powiedz ,czy sondy założyłeś ori czy podróbki ???i druga sprawa może podmień od kogoś przepływomierz i sprawdz!!!,a co do pedału hamulca to jak ma normalne obroty to pewnie jest miękki a jak za niskie to robi się twardy,to prawidłowy objaw, u mnie było podobnie jak spadał z obrotów to pedał twardy że nie mogłem auta zatrzymać jak hamowałem. dlatego sprawdz to co napisałem... ;)

  3. #3
    sądzę ze to 750i bez LPG?

    Trzeba spojrzec na EMLe wyczyscić je i dokładnie obejrzec pracę przepływomierzy. Na zimno nie masz kłopotów z falowaniem obrotów?

    Ciśnienie paliwa również pod lupę ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Zerknij jeszcze w zaworek zwrotny w układzie podciśnienia wspomagania hamulców. Podobny objaw występuje kiedy ten zaworek nie trzyma i puszcza powietrze w obie strony.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    25
    BMW
    BMW E65 760 ex750 e38, ex e39 540, ex535 e34, ex 325 e36 Coupe, ex 318 is E36, ex e30 318i
    Skąd
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez komando
    Powiedz ,czy sondy założyłeś ori czy podróbki ???i druga sprawa może podmień od kogoś przepływomierz i sprawdz!!!,a co do pedału hamulca to jak ma normalne obroty to pewnie jest miękki a jak za niskie to robi się twardy,to prawidłowy objaw, u mnie było podobnie jak spadał z obrotów to pedał twardy że nie mogłem auta zatrzymać jak hamowałem. dlatego sprawdz to co napisałem... ;)
    ,

    Sondy BOSCH , bez końcówek , ale je napewno dobrze podłączyłem

    sylwek7 napisał/a:
    sądzę ze to 750i bez LPG?

    Trzeba spojrzec na EMLe wyczyscić je i dokładnie obejrzec pracę przepływomierzy. Na zimno nie masz kłopotów z falowaniem obrotów?

    Ciśnienie paliwa również pod lupę


    NA zimnym jak sam podniesie obroty jest ok , po chwili opadają obroty i falują


    EDYTUJ POSTY!!!!!!
    dctbmw

  6. #6
    To sondy nie są ori??? ja jak załozyłem zamienniki to poraszka, auto chciało sie rozpaść, i ja mam inny silnik niz Twój, podejrzewam że 750 ma jeszcze wieksze wymogi co do sond ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •