Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [e38]Problem ze skrzynia biegów?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    [e38]Problem ze skrzynia biegów?

    Witam!
    Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem e38, rok 98 po lifcie, zastanawia mnie jedna rzecz, skrzynia pracuje bardzo ładnie, jednak ociążale wchodzi 3 bieg, czy w tym wypadku pomoze wymiana oleju i filtru? Sama skrzynia poza tym biegi zmienia wzasadzie tak ze przy malych predkosciach jest to nie wyczuwalne, wsteczny itp tak samo bez zadnych zgrzytow bez najmniejszych problemów, sam juz w sumie nie wiem czy to 2 czy 3 bieg, tryb s i manual tez chodzi. Aha i nie dziala mi kontrola trakcji i abs o ile moze to miec cos wspolnego.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Wrzuć tryb manualny i sprawdź czy którykolwiek z biegów ma problemy ze zmianą. Jeśli nie, to wymiana oleju może pomóc, ale bardziej by pomogło czyszczenie sterownika.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Jutro sprawdze, ale tak czytam sobie rozne fora i wywnioskowałem że to chyba jest tzw lock up i tak powinno byc? Ale z tego co pamietam to w trybie manualnym wszystkie biegi wrzuca bez zadnych problemów.

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Poles
    Aha i nie dziala mi kontrola trakcji i abs o ile moze to miec cos wspolnego.
    Jak to nie działa kontrolka?? Świeci się bez przerwy, czy nie świeci nawet przy uruchamianiu auta ??
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    tzn sama kontrola trakcji dsc + abs + ten wykrzynik po środku deski, swieca sie caly czas nawet po odpaleniu auta.

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Sprawdź na kompie, który czujnik abs szwankuje. Powinieneś to zrobić ze względu na własne bezpieczeństwo. A przy okazji podłączenia do kompa dowiesz się jakie jeszcze masz błędy.
    Gra muzyka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Narazie jeszcze nie ma tragedi bez absu ale na zime to koniecznie musze zrobic :) Mam jeszcze jedno pytanko, autko wedlug vinu to 1998/9 i tak sie zastanawiam czy ma zmodyfikowanego vanosa? Da się to jakoś sprawdzic? Ponoć własnie od wrzesnia 1998 vanos byl zmodyfikowany.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Jeżeli świeci się abs i reszta kontrolek z nim związanych to skrzynia też nie będzie działać jak należy.
    monster_pl

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Monster jestes pewien? To by chyba rozwiazywalo sprawe, słyszalem że czasem wypada tez wymienic przepływomierz ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Co do powiązania systemów abs ze skrzynią to jestem pewien. Pewnie czujnik albo moduł od abs. Masz przedliftową to będzie kilka złotych kosztować i części jest mnóstwo. Co do przepływomierza to nie wiem. Jeżeli jest dobry to po co wymieniać?
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •