Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: brak komunikatu od poziomu płynu chłodniczego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    brak komunikatu od poziomu płynu chłodniczego

    .Witam ostatnio uderzyłem w leśnego zwierzaka i rozwalił mi chłodnicę, płyn wyleciał i pytanie dlaczego nie wyskoczył komunikat, nawet jak odłącze kostke od czujnika to też nic nie wyskakuje,gdzie może być przyczyna..dodam że jak zmieniałem olej i był spuszczony to też nie otrzymałem komunikatu,proszę o porady,z góry dzięki i pozdrawiam

  2. #2
    Pewnie masz uwalone czujniki i ktoś zamiast je wymienić poprostu zmostkował i komunikatu nigdy miec nie bedziesz , sprawdz dokładnie wtyczki czy cos w nich nie siedzi ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    A w ogole jakies kominikaty wyswietla?
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    tak, np wszystkie komunikaty od świateł,płynu spryskiwaczy a to co moim zdaniem najważniejsze to nie pokazuje,wtyczki są całe i odczyszczone,naprawdę to chyba będzie ciężka usterka do namierzenia,może jakiś moduł-komputer który dostaje sygnały z tych czujników jest uszkodzony-tylko gdzie on może być.?i ciekaw jestem czy można to sprawdzić podłączając auto pod kompa...pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Mam podobnie w mojej e38 :(

    Jestem właśnie w fazie szukania problemu, dam znać jeśli znajdę rozwiązanie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Miałem tak samo problem tkwił w uszkodzonym pływaku w zbiorniczku wyrównawczym. Po wymianie na nowy wsio ok.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    pływak pewnie jest dobry, po samym odłączeniu wtyczki też powinien wyskoczyć komunikat a go nie ma coś jest zepsute dalej pewnie jakiś moduł,to samo dotyczy czujnika poziomu oleju i ciśnienia oleju,-poprzedni właściciel mówił że zmieniał moduł komfortu może to on ma coś wspólnego..?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Za te komunikaty odpowiada LCM(CCM w starszych modelach i pierwszych e38)
    W LCM od szajby opcje dla oleju(poziom i ciśnienia) jest jako "nich_melden", czyli wyłączona.
    Jak wygląda sprawa dla poziomu płynu chłodzącego to nie wiem.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •