Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] E32 Problem z chłodzeniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    10

    [mechanika] E32 Problem z chłodzeniem

    Witam was koledzy.
    Mam problem z e32 735i
    Problem dotyczy chłodzenia silnika, odkąd ja kupiłem jakis miesiąc temu wąż wychądzący od termostatu zawsze był zimny nieważne od temperatury silnika. Prosty wniosek termostat do wymiany i tak też zrobiłem kupiłem nowy i założyłem. Sprawdziłem również stary termostat i tu zdziwienie działa prawidłowo w garnku z wodą otwiera i zamyka. Po wymianie termostatu i odpowietrzeniu układu problem jest ten sam wąż nadal zimny chłodnica też dopiero późnej robi sie ciepła ale nie cała tylko górą, przewody gumowe nie puchną wniosek jaki wysunąłem to że układ chodzi tylko na małym obiegu ale dlaczego??? Ogrzewanie w samochodzie działa ale tylko po stronie kierowcy po stronie pasażera leci chłodne powietrze! Wniosek nastepny pewnie pompa wody do wymiany??
    Wymienie ją jutro ale chciałem sie jeszcze was poradzic gdyby to nie pomogło co jeszcze mam zrobic w tej kwestii.

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez lukee32
    Ogrzewanie w samochodzie działa ale tylko po stronie kierowcy po stronie pasażera leci chłodne powietrze
    w tym przypadku ,nowa pompa nie pomoże ,wyczyść elektrozaworki, co do reszty,jeśli na zegarach temperatura jest w pionie i nie ubywa płynu to jest O.K.,zastanawia mnię brak ciśnienia w układzie ,ale to może być wina np. korka,
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    10
    Głownie nie chodzi mi o to ogrzewanie tylko o to ze właśnie nie ma cisnienia w układzie chłodzenia a wskazówka niestety nie stoi na połowie tylko przechodzi na nastepną kreske za srodkiem wisko sie załącza ale obiegu nie ma .

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Co do obiegu ,to może być pompa ,ale jeśli nie trzyma ciśnienia,to masz jakieś nieszczelności w układzie
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jako kolega pisał - to może być pompa i korek w zbiorniku może nie trzymać.


    Staraj się tak nie jeździć, bo możesz przegrzać silnik.

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez lukee32
    wisko sie załącza ale obiegu nie ma .
    najszybszy sposób na sprawdzenie obiegu,odkręć korek wlewu,przy włączonym silniku i obrotach około 2000, powinna lecieć cienka stróżka płynu z odpowietrzenia chłodnicy,jeśli jest jak piszę ,to obieg jest dobry,możliwe że jest słaba cyrkulacja spowodowana zabrudzeniem układu chłodzenia,na co wskazują zabite elektrozaworki ,dokładne płukanie powinno załatwić sprawę
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    10
    tak jak pisałes leci cienka struga wody właśnie tym cienkim przewodem do zbiorniczka im wyzsze obroty tym wiecej płynu idzie tym przewodem czyli obieg jakis tam jest.

    A powiedzcie mi jeszcze gdzie znajdują sie te elektrozaworki

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    A powiedzcie mi jeszcze gdzie znajdują sie te elektrozaworki
    Witam
    http://bmwe32.masscom.net/johan/wate...tervalves.html
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    10
    I tak po cięzkich bojach z odpowietrzaniem nawet sie udało chociaż nie do końca.
    Stwierdziłem ze walnietą mam jeszcze wiskozę ponieważ miałem problem bo nie chciało puszczac na drugi obieg i odpowietrzałem kilkadziesiąt razy i dalej było to samo.
    Dopiero wczoraj odkręciłem wiskoze i zapaliłem auto bez niej.
    I ku mojemu zdziwieniu po chwili termostat puszcza i auto chodzi na duzym obiegu, chłodnica cała gorąca. Nastepnie zakręcam wisko i spowrotem chodzi tylko na małym obiegu dodam ze wisko jak juz złapie to nie puszcza cały czas robi wichurę ale rano czasami sie nie załączy tylko dopiero jak wskazówka dojdzie do środka to wtedy ją juz słychac. Tak stwierdziłem że wisko załącza sie pierwsze i juz sie nie rozłącza a nie termostat a powinno byc raczej na odwrót prawda?

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez lukee32
    I tak po cięzkich bojach z odpowietrzaniem nawet sie udało chociaż nie do końca.
    Stwierdziłem ze walnietą mam jeszcze wiskozę ponieważ miałem problem bo nie chciało puszczac na drugi obieg i odpowietrzałem kilkadziesiąt razy i dalej było to samo.
    Dopiero wczoraj odkręciłem wiskoze i zapaliłem auto bez niej.
    I ku mojemu zdziwieniu po chwili termostat puszcza i auto chodzi na duzym obiegu, chłodnica cała gorąca. Nastepnie zakręcam wisko i spowrotem chodzi tylko na małym obiegu dodam ze wisko jak juz złapie to nie puszcza cały czas robi wichurę ale rano czasami sie nie załączy tylko dopiero jak wskazówka dojdzie do środka to wtedy ją juz słychac. Tak stwierdziłem że wisko załącza sie pierwsze i juz sie nie rozłącza a nie termostat a powinno byc raczej na odwrót prawda?
    Witka
    To że chłodnica robi się gorąca ,po odkręceniu wiska,to normalne ,brak obiegu powietrza przez chłodnicę .
    Jeśli jest jak piszesz ,to masz wszystko dobrze z układem chłodzenia ,po to jest termostat ,żeby nie było cały czas pełnego obiegu płynu i silnik osiągał temperaturę pracy
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •