Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: przyciemnione szyby z tyłu i co dalej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5

    przyciemnione szyby z tyłu i co dalej

    witam, w mojej E32 kolor GRANITSILBER METALLIC (237) ma przyciemnione tylne szyby bodaj na 75%, z przodu wogóle. Strasznie mnie to wnerwia i nie wiem czy okleić przednie czy zerwać folie z tych tylnych? Co byście doradzili? nie przepadam za ciemnymi szybami ale jak sobie pomyśle ile będzie drapania tego dziadostwa to mam wątpliwości czy się za to brać

  2. #2
    Jasne że się da, ale jest to czasochłonne,ale do opanowania,ja bym zerwał i załozył rolety z tyłu,ale oczywiście wybór nalezy do Ciebie ;)

  3. #3
    jak Ci się nie podobaja ciemne to średnie masz mozliwości..

    Może zamiast drapać folie to kup sobie uzywane zwykłe szyby? Koszt niewielki a efekt szybki :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Dawid7er
    czy okleić przednie
    jeśli przejdzie ci przegląd i nie boisz się kontroli "Misiaków" to możesz okleić i czołową ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    najbardziej odpowiadały by mi te roletki, takie miałem w audi. Boczne szyby ok, mozna wymienić ale wymiana tylnej to już większy kłopot. Trudno, będę musiał zebrać się w sobie i się tego pozbyć bo BMW z ciemnymi szybami jakoś niezbyt dobrze mi się kojarzy :hah: a czym to najlepiej usunąć? Gdzieś czytałem żeby podgrzać np. suszarką do włosów i w miarę to idzie. Macie jakiś sprawdzony patent?

  6. #6
    jak oderwiesz od tylnej i oczyścisz z kleju, to powiesz ze łatwiej było wyciąc i wkleić inną. Koszt niewielki bo max 100 PLN a czyszczenie z kleju tylnej szyby jest naprawdę męczące. Jak dla mnie jest tylko jedno wyjście :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,238
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Co do zerwania folii z tylnych szyb to posłuchaj Sylwka ;)

    Jeśli chciałbyś przyciemnić przednie to tylko i wyłacznie na własne ryzyko, ponieważ:
    "Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej informuje, że po zasięgnięciu opinii jednostek badawczych tj. Instytutu Transportu Samochodowego i Instytutu Szkła i Ceramiki Oddział w Krakowie, zweryfikowano interpretacje w tym zakresie. Przedstawiono następującą opinię:

    Przepisy Regulaminu Nr 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ stanowiące wymagania w zakresie pola widzenia kierowcy: do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu. Przepisy Regulaminu Nr 43 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ dopuszczającej w pojeździe o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie posiadających wpływu na pole widzenia kierowcy.

    Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej wyraża opinie, że nie ma podstaw prawnych zakazujących umieszczania w/w Folii na Szybach nie posiadających wpływu na omówione powyżej wymagane pole widzenia kierowcy.

    Wykonywana przez naszą firmę usługa Przyciemniania Szyb Samochodowych przy wykorzystaniu Folii typu Sun Gard/ Glass Gard oraz Armolite jest zgodna z wymaganiami homologacji R 43 ECE zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej. Firma nasza posiada wymagany certyfikat będący jednocześnie świadectwem wykonanych badań przez Instytut Szkła i Ceramiki, uprawniający do wykonywania powyższych usług. Certyfikatem tym objęte są wszystkie Szyby poza Szybami przednimi (czołowa i boczne).

    Każda Przyciemniona zgodnie z rozporządzeniem MTiGM szyba zostaje oznakowana odpowiednim numerem, a właścicielowi pojazdu wydany zostaje właściwy dokument identyfikacyjny potwierdzający wykonanie usługi w autoryzowanym punkcie montażu."

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    Eh, no nic, zastanowię się co z tym fantem zrobić szkoda tylko że nie mam aktualnie dostępu do garażu.

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez Dawid7er
    szkoda tylko że nie mam aktualnie dostępu do garażu
    Po co Ci?

    tylna szybę wytna szybiarze, a boczne wymienisz w markecie. Ja tak zmieniałem u siebie. Warszawska Arkadia przyszła z pomocą :hah:

    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Dawid7er
    a czym to najlepiej usunąć? Gdzieś czytałem żeby podgrzać np. suszarką do włosów i w miarę to idzie. Macie jakiś sprawdzony patent?
    Będzie Ci potrzebna opalarka, szmatka i 300ml benzyny z płynem do szyb.
    Grzejesz opalarką folie która ładnie się odrywa od szyby i pozostawia po sobie klej, który dosyć łatwo schodzi po czyszczeniu szmatką namoczoną w benzynie,podobno może być do kosiarek ja użyłem w golfie normalnej benzynki 98 ze stacji. Po tym całym zabiegu dobrze jest przewietrzyć samochód i robić to przy otwartych drzwiach by zapach nie przeniknął w tapicerkę auta. Po tej czynności czyścisz szyby płynem do szyb i po folii ani śladu. :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •