Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d - finał.

  1. #1
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań

    [ elektronika] "STOP OELDRUCK" w 740d - finał.

    http://forum.7er.pl/-elektronika-sto...vt13834,90.htm
    ten temat został zamknięty ponieważ za bardzo "zszedł z torów"ale wydaję mi się że jestem winien wam jak się sprawa skończyła.. Przecież nie tylko mnie może się taki problem przydarzyć.. a wiedzy nigdy nie za wiele.
    otóż wydałem trochę pieniędzy (nowa pompa , nowy czujnik , nowy olej , filtry , rozbieranie i oglądanie panewek.. pomiary ciśnienia..) a przyczyna okazała się tak prozaiczna że sam się teraz z siebie samego śmieję.
    Poczytaliśmy trochę i dowiedzieliśmy się że kontrolka od ciśnienia oleju ma więcej funkcji niż tylko ciśnienie oleju - ona zapali się też z innego powodu kiedy tylko silnikowi źle się pracuje na przykład z powodu za wysokiej temperatury... i to był powód! okazało się że moja chłodnica była zabita syfami a na dodatek wisko było na wykończeniu i za późno sprzęgało.
    Po wyczyszczeniu chłodnicy i wymianie wiska problem przestał istnieć.... NARESZCIE!!!!

    Tyle. może moje doświadczenie przysłuży się innym.
    :607:

  2. #2
    Przysłuży :)

    Bądź pewny :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar zloty
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    37
    BMW
    ex e39 TDS 96', e38 740d 00'
    Skąd
    Bolesławiec
    Witam. Chce troche odświerzyć tema bo też mam ten problem który powraca tylko w upalne dni. W jaki sposób sprawdzic wisko? Też zmieniałem czujniki cudowałem i nic.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez zloty Zobacz posta
    Witam. Chce troche odświerzyć tema bo też mam ten problem który powraca tylko w upalne dni. W jaki sposób sprawdzic wisko? Też zmieniałem czujniki cudowałem i nic.
    wisko kolego sprawdzisz w prosty sposob:) na zimnym silniku powinno chodzic "lekko" tzn na wylaczonym silniku powinienes bez problemu przekrecic wiatrakiem tak samo na zimnym wlaczonym silniku:) wiatrak powinien sie krecic "swobodnie" i powinienes go moc zlapac w dwa palce bez ucinania ich:D - tak powinno (WISKO czy tam sprzeglo wiskotyczne jak kto woli) dzialac na zimnym silniku :) po nagrzaniu silnika do 95-100 stopni (sprawdz na kompie chyba 5 czy 6 test na zegarach badz kreska lekko od pionu w prawo sie powinna wychylic) wisko powinno sie "zalczayc" (czyt taki plyn w tym aluminiowym kolku(wisku) na ktorym jest zamontowany wiatrak pod wplywem temp "zastyga") i wiatrak powinien zaczac chodzic rowno z obrotami silnika i po dodaniu gazu powinien sie krecic duzo szybciej - BEZ WKLADANIA TAM PALCOW NA NAGRZANYM SILNIKU!!!!!!!!!!!!!!! powinienes to odczuc przy otwartej masce bo az zasysa powietrze i swiszczy od obrotow:)

    podsumowujac:
    silnik zimny - wiatrak kreci sie luzno i swobodnie
    silnik 95-100stopni - wiatrak na sztywno kreci sie z obrotami silnika

    TO WISKO SPRAWNE:)

    PS. wisko moze byc popsute na kilka sposobow:
    -auto zimne a wiatrak caly czas na sztywno (przewaznie blachowkret wkrecony bo nie stac poprzedniego wlasciciela na wymiane wisko:D) ale tez samo z siebie sie psuje w ten sposob:D
    -auto cieple(gorace 95-100stopni) a wiatrak luzny ze mozna go zatrzymac palcami(jednak odradzam ten sposob:D)

    PS2. jak bedziesz kupowal uzywane wisko TO ZWROC UWAGE JAK BYLO PRZETRZYMYWANE!!! WISKO MUSI "STAC" NIE MOZE LZEC BO SIE WTEDY PSUJE ALBO W JEDNA ALBO W DRUGA STRONE!!!

    PS3- do wymiany wiska potzrebujesz klucz 28 i wkretak do zablokowania wiatraka:) GWINT LEWY CZYLI ODKRECASZ PRZYKRECAJAC:)

    PS4- jedno piwo poszlo przy pisaniu posta...:D

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    PS2. jak bedziesz kupowal uzywane wisko TO ZWROC UWAGE JAK BYLO PRZETRZYMYWANE!!! WISKO MUSI "STAC" NIE MOZE LZEC BO SIE WTEDY PSUJE ALBO W JEDNA ALBO W DRUGA STRONE!!!
    Kupując nowe wisko firmy Behr, w pudełku ono leży na nakrętce. Po znakach na opakowaniu można sugerować się, że tak ma być transportowane i przechowywane.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie ma żadnej gwarancji ,że przechowywane było prawidłowo ,nie spotkałem się też z sytuacją ,że było uszkodzone od złego przechowywania ,nowe czy tez używane.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Nie ma żadnej gwarancji ,że przechowywane było prawidłowo ,nie spotkałem się też z sytuacją ,że było uszkodzone od złego przechowywania ,nowe czy tez używane.
    No to kolego musisz teraz to sobie zapamiętać;) ja w lubiczu k. Torunia w magazynie części używanych BMW "pelka" wymienilem 4 wiska wszystkie LEŻAŁY na regale i zadano nie działało:) jedno na sztywno chodziło a 3 luźne;) wszystkie zdemontowane jakiś czas temu ze sprawnych Anglików które na kołach przyjechały;) działające było dopiero takie które zdemontowalismy z auta i odrazu zalozylismy;) kłóc sie wierz mi albo nie - tak jest;) mówili mi tak i sam sie o tym przekonałem jakos czas temu:)

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie bardzo wiem do czego chciałbyś mnie przekonać ,nie wiem co tam w lubiczu ,ale jedno jest pewne ,że wiele wisk sprzedałem i parę w moich autach wymieniłem i nigdy z tym problemu nie było :)

    Mogę jeszcze dodać ,że używane wisko może leżeć jak chce ,ważne żeby przed montażem jakiś czas było w pozycji pionowej i jeżeli było dobre to powinno dalej działać ,znam to z autopsji :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Przechowywane, leżakowane może być w różny sposób...ale WAŻNE jest, aby przed założeniem przynajmniej 30minut położyć je w pozycji takiej jak powinno być na aucie.. czyli w pionie :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar zloty
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    37
    BMW
    ex e39 TDS 96', e38 740d 00'
    Skąd
    Bolesławiec
    Dzieki kolego za dokładny opis:D dzisiaj jest ciepło wiec mogłem działać. Wiec tak: na zimnym silniku wisko ok chodzi lekko. Przegoniłem troche auto, nagrzałem aż sie wskazówka wychyliła od pionu. Nie huczy przy gazowaniu.... Wziołem kawałek gumowego wężyka i zatrzymałem nim wisko bez problemu

    Wiec chyba nie działa bo próbowałem go nagrzać jeszcze bardziej i ...nic. fakt że ciągnie troche mocniej niż na zimnym silniku, ale jednak staje.
    Nie bęnde sie bawił w używki, kupie chyba nowe. :p Rozglądałem sie wstępnie w necie i nowe BEHR-a kosztuje ok 300 zł wiec nie jest żle. Dzięki za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •