Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: schemat podłącz. instalacji stag 300 plus do wiazki m62 4.4

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk

    schemat podłącz. instalacji stag 300 plus do wiazki m62 4.4

    Witam
    Powiedzcie mi (napiszcie) koledzy bo właśnie zakladam staga 300 plus do e38 4.4 jak podłączyć niektóre przewody, a konkretnie:
    - przewód staga który idzie do cewkii odczytuje obroty pod jaki kabel w cewce - u mnie wychodzą na pierwszym cyl. 3 kable (biały, brązowy i chyba jak pamietam zielony) - jak na razie podłączyłem pod kabel biały.
    - druga rzecz to kable sondy lambda - wpiąłem się w kostkę DME w sonde pierwszego rzędu cyl. - kolor czarny i kabel sondy drugiego rzędu cyl. czarno-czerwony.
    Napiszcie jeśli ktos w tym siedzi czy jest to prawidłowe podłączenie.
    Z góry dzięki i pozdrawiam
    chester

  2. #2
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kolego co do sondy to nie pomogę, musiałbym sprawdzić w samochodzie gdzie jest wpięty. Obroty silnika u mnie gaziarz wpiął w cewkę choć nie jest to najlepsze rozwiązanie bo jak masz kontrolę trakcji to przy zadziałaniu systemu będzie przerzucać na benzynę. Podobno we wtyczce diagnostycznej na którymś pinie są wyprowadzone obroty i najlepiej złapać tam, a jak nie to podobno z czujnika obrotów na wale też można.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    ... no popatrz o tej trakcji nie pomyślałem, a mam ASC+T.
    Czekam - może jeszcze ktoś coś w tym temacie dorzuci i potwierdzi powyższą tezę lub sypnie pomysłem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    jeśli masz złącze diagnostyczne pod maską ADS to sygnał obrotów podłącz pod pin numer 1 w tym gniazdku

    MOD EDIT: p3xeon, przyłóż się następnym razem do składni. Gdybyś zapomniał co to jest "składnia" to ten link powinien Ci pomóc:
    http://members.chello.pl/jrw/doc/w04.pdf

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    jeśli masz złącze diagnostyczne pod maską ADS to sygnał obrotów podłącz pod pin numer 1 w tym gniazdku
    chodzi o duże okrągłe złącze diagnostyczne? Moje auto to maj 98r.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Tak

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Sprawdzałem próbnikiem wtyk nr 1 złącza diagnostycznego BMW i po podłączeniu do masy zero reakcji, po podłączeniu do plusa lekko żarzyło - i dawało ok 7,5V. Nie było mrugania kontrolki więc nie wiem czy od tego odczyta obroty silnika. Dopiero złożyłem silnik z instalacją i odpaliłem - jeszcze nie było próby gazu więc wszystko mam do sprawdzenia jak będzie działać.
    Na pewno podzielę się opinią i testami, a zakładałem Staga 300 plus z reduktorem Gold z instalacją na przewodach z tworzywa sztucznego Faro z zasilającymi fi 8mm. Wtryski czerwone Valtek. Instalacja ogólnie niewidoczna - widać jedynie kilka przewodów chłodzenia reduktora i gazowe.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    podłącz brązowy kabel ze staga (sygnał obrotów) do złącza diagnostycznego pod maską ADS pod pin numer 1 czarny cienki kabelek i będzie dobrze a nie sprawdzaj miernikiem
    w programie staga trzeba ustawić ilość cylindrów na cewke 8

    Kme Gold jest za słabym reduktorem do 4,4 kilka wątków niżej Arkadiusz pisał o problemach z instalacja szkoda że nie przeczytałeś , a testy valteków pokazują że nie nadają się do włożenia do silnika v8 bmw i grozi to uszkodzeniem warstwy alusilu.

    ale tak to jest jak się robi po taniości , dobrze że elektronikę dobra kupiłeś

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    p3xeon - napisz mi jeszcze czy sygnały z sondy lambda to kable przy DME koloru czarnego i czarno-czerwonego - do nich mam podłączyć (czyt. w pierwszym poście). Spróbuję z tym pinem nr 1 skoro jesteś pewien.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Taką instalację kupiłem jako, że w poprzednim samochodzie miałem właśnie tego STAGa co prawda reduktor miałem inny ale i moc była inna - był to Ford Galaxy 2.8 VR6 - chodziła w nim idealnie więc dlatego ponowiłem zakup - wtryski też miałem czerwone Valteki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •