Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E38 Koszty naprawy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    E38 Koszty naprawy

    Witam wszystkich!:)
    Mam do was kilka pytań, zakupilem e38 i mam pare rzeczy do zrobienia. Przejdźmy do konkretów :
    1. Pali sie kontrolka trakcji i abs - ponoć do wymiany czujnik abs, patrzyłem na alledrogo okolo 100 zlotych - czy to załatwi sprawe? Ciężko się to wymienia?
    2.Kolejna sprawa, silnik na gazie, faluja obroty silnik to m62 4.4, podobno do przeczyszczenia filty ew do wymiany parownik? - Ile w tym prawdy i jakie mogą być tego koszta?
    3.Z przodu zawieszenie lekko puka, ponoć prawy przedni wachacz dp wymiany. Czy to może być coś poważniejszego oraz to samo pytanko - ile naprawa tego bedzie mnie kosztowac ?:)

    Ogólnie to niedługo pochwale się swoją niunią na forum:)
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego a może tak użyjesz takiej magicznej funkcji szukaj? Albo chociaż poświęcisz trochę czasu na poczytanie wątków na forum bo z tego co widzę jesteś u nas ponad miesiąc ale zaledwie dwie i pół godzinki czytałeś coś wogóle.
    A odpowiadając na twoje pytania:
    1. Kto to wie. Nie.
    2. Ile w tym prawdy? Być może ale niekoniecznie. Koszta - sklep z częściami.
    3. Może być coś poważniejszego. Na zrobienie zawieszenia z przodu szykuj ponad 1 tys.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    hej!
    co do pytania nr2
    filtry się wymienia a nie czyści:) przeczyścić możesz ewentualnie parownik, a filtr fazy lotnej znajdziesz na gumowym wężu między parownikiem a wtryskiwaczami, koszt filtra niewielki. Jeśli nie pomoże to do dobrego gazownika i niech podpina pod komputer.
    Jeśli chodzi o zawieszenie, to podjedz do jakiegoś dobrego warsztatu to sprawdzą co puka. Ceny wahaczy są różne zależy od marki, np wahacze dolne Lemforder z 500zł za szt. TRW ponad 300, Febi za 400 (oczywiście ceny orientacyjne, wahacze górne troszkę tańsze), ogólni ceny sa od 50zł (chińskie no name w górę). Jestem przekonany że oprócz wahaczy jeszcze inne elementy zawieszenia będziesz musiał wymienić więc musisz się liczyć że ta impreza wyjdzie drogo, plus robocizna oraz geometria.

  4. #4
    1. Może być czujnik, może być coś innego. Generalnie zacznij od diagnozy kompem (najlepiej całego auta). Pokaże pewnie któryś czujnik, to go wymień. Jak nie pomoże to skieruj się pod maską i rozkmiń albo sterownik (jak stoisz przed autem to o ile pamiętam po lewej stronie gdzieś tam obok kielicha) albo pompę (co się rzadko zdarza, ale jednak). Pompa jest po prawej stronie przed podszybiem. Podaj napięcie bezpośrednio na pompę i sprawdź czy startuje. Przeważnie walnięty jest czujnik (ew. wiązka do niego gdzieś w nadkolu) albo sterownik. Z resztą przerabiałem sprawę i rozkminiłem wszelkie możliwe warianty, więc jak poszperasz to znajdziesz mój temat opisujący te zmagania. A co do czujników tych z allegro i innych nieoryginalnych, to raz jest tak że założysz i działa, a w innym aucie nie będzie robił.

    2. Filtr możesz czyścić w odkurzaczu a nie w aucie. Jak wspomniano, to się po prostu wymienia. Raczej nieduży koszt. A przyczyn może być sporo. Generalnie jak nie ogarniasz dobrze tematu to odwiedź gaziarzy którzy rozkminiają większe motory. Może lambda uwalona, może jakieś nieszczelności, może ze 20 innych rzeczy.

    3. Z zawiasem no cóż, tu tez trzeba odwiedzić serwis. W zawieszeniu jest kilka rzeczy które mogą pukać. Chińszczyzny raczej nie kupuj, bo w następny weekend się rozsypie. E38 ma całkiem przyjemne wahacze, ale tanie to one nie są :/
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    20
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    malopolskie
    Witam!!!
    Powiem ci tak, ja swoje maleństwo kupiłem niedawno i wymieniłem od razu następujące rzeczy:
    olej, wszystkie filtry, przewody, świece, wszystkie paski, wahacz z przodu, amortyzatory z tylu razem z górnymi mocowaniami i zapłaciłem 2700. Z tego co gdzies tam juz czytalem jest to raczej normalna kwota jak trzeba wlozyc na poczatek. Normalne ze ceny czesci nie sa tak tanie jak do jakiegos golfa III lub w cos tym rodzaju ale tez nie zabijaja.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ciekawe jakie przewody Ci wymienili....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi w szczególności Jeyowi i Blubasowi :) Niedługo dam znać co z tego wynikło, mam w pobliżu serwis specjalizujący się w naszych autkach takze mysle ze nie bedzie duzego problemu.
    Pozdro!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •