Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 740i 94r. kopci i gubi obroty !!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce

    740i 94r. kopci i gubi obroty !!

    Witam wszystkich i znowu po dlugiej nieobecnosci prosze o prade zwiazana z moja 7. Chodzo to ,ze od jakiegos tygodnia samochod zaczal zle chodzi zaczela trzepac samochodem na postoju tak jak by nie chodzil na jakis cylinder i co najgorsze kopcenie na niebiesko . Dalem do mechanika auto bo stwierdzilem , moze cewki do wymiany wymienilem swiece cewki wporzadku i mechanik stwierdzil ,ze moga to byc wtryski ale zebym jeszcze sprawdzil samochod kupujac jakis plyn ktory czysci wtryski bo mozliwe ,ze wlalem ch******* paliwa tak wiec zrobilem ale wiedzialem , ze nic tego nie bedzie tak wiec prosze was o pomoc co to moze byc w poniedzialek jade dopiero na komputer ale czytalem na forum o podobnym przypadku i wyszlo , ze odma czy umnie tez tak moze byc ? Podkreslam ,z e raz jest dobrze ale nie za dlugo czesciej jest tak ze czuc nierowna prace silnika i prawie za kazdym raze kopci i czuc w samochodzie tak jakby nie spalony olej a wszystko zaczela sie dziec tak jakby z dnia na dzien . :? O co chodzi wszystko bylo super az tu nagle kopcenie a przy tych usterkach moc silnika jest nie odczuwam braku czy spadku mocy :( Takze czekam na wasza pomoc z gory dziekie i pozdrawiam!

  2. #2
    Temat stary jak świat ;)

    Odmę kolego wymieniałeś?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    nie wymianialem oddmy . A na komputerze wydzie ,ze to odma ? jesli tak to co przy okazji wymiany oddmy co mam jeszcze wymienic czy moze sprawdzic ? Mam jeszcze pytanie jesli to nie to, to co mogłbys podejrzewac wtryski? jest to mozliwe albo moze silnik na wykonczenieu ale znowu kurde z dnia na dzien tak sie niedzieje!

  4. #4
    spokojnie - jak nie wymieniałes to będzie to. Na kompie wyjda różne podpowiedzi ale nie jednoznacznie odma. To wymaga wprawy w interpretacji tego co Ci monitor mówi ;)

    Padnięty motor to rzadkość.

    POszukaj na forum o wymianie - było to ładnie opisane. Może nowi modzi podpowiedzą?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    mam nadzieje :razz: wielkie dzieki za rade w poniedzialek zabieram sie za to juz zamowilem oddame oczywiscie orginal a mam jeszcze pytanie czy przy wymianie mam wymieniac jakies przewody gumowe (jak beda pognite to na pewno) ale czy na wszelki wypadek kupowac nowe jak tak to jakie i gdzie ?

  6. #6
    Potrzebna Ci uszczelka nr 5. Jesli będziesz sciągał kolektor to i uszczelki pod kolektor, ale powiem Ci że się da wymienić odmę bez sciagania kolektora (bez LPG)

    Powodzenia i daj znac co i jak
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    29
    BMW
    ex e38 740iA 94 r ex e38 740iLA 97 r e38 740d Bi-Turbo 2001r
    Skąd
    Ciechocinek
    sylwek7 ma racje,da sie wymienic bez sciagania kolektora,jestem swiezo po wymianie bo miałem te same objawy,koszt ori odmy+uszczelka+robocizna 220zł.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    ok Panowie dam znac jak tylko wymienie !

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    Witam jestem swiezo po wymianie odmy i powiem tak kopcenie ustalo ale obroty sa nierowne raz jest dobrze ale czeswciej telepie autem . Jutro jade na komputer zobaczymy co wyjdzie . Mam jeszcze jeden problem ustawialem ostatnio zbieznosc i zaraz po wyjechaniu z warsztatu zapalila sie lampka abs i zaraz po tym przestal dzialac predkosciomierz , czytalem na forum ,ze po wymianie czujnika lewy tyl abs wszystko wrca do normy czy mam racje . Pytanie do Sylwek7 jak myslisz co moze byc jeszcze przyczyna nierownej pracy silnika swiece wymienione na nowe cewki niby sprawdzone tak mowil mechanik , moze trzeba jakos zresetowca komputer czy jkest taka opcja

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jedź na kompa, jak nic ciekawego nie pokarze to pewnie lewe powietrze gdzieś ciągnie. Sprawdzić wszystkie podciśnienia, jak nic nie da to uszczelki kolektora trzeba by zmienić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •