Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: [e38] sq7btu wita ze swoją 725tds

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    9
    BMW
    E38
    Skąd
    Łódź

    [e38] sq7btu wita ze swoją 725tds

    Witam wszystkich posiadaczy 7er. Mam na imię Jarek, mieszkam i pracuję w Łodzi. Tydzień temu przywiozłem swoją "7-kę". Dlaczego akurat BMW i dlaczego taki mały diesel? Po kolei:

    - Jeździłem wieloma markami, jednak zawsze musiały to być duże samochody (nie mam żadnego kompleksu :) ). Niestety nigdy nie było to BMW, bo wręcz nienawidziłem tej marki. Zawsze kojarzyła mi się z ogolonymi młodzieńcami pod dyskoteką na wsi (nie chcę tutaj nikogo urazić, ale taki stereotyp). Zakochany byłem w Mercedesie i w Citroenie. I tak przez moje życie przeszło kilka MB i kilka Citków. Ostatnio przez kilka lat woziłem się Citroenem XM, którego do tej pory ujeżdżam. Komfort jazdy jest ogromny, wyposażenie też niczego sobie (automat, skóry, klimatronik, pełna elektryka, poduszki itd). Jednak dostałem zastrzyk gotówki i z żonką postanowiliśmy coś zmienić. Na C6 mnie nie stać, więc najpierw wybór padł na MB. Jeździłem, wybierałem, oglądałem, ale zawsze coś mi się nie podobało. Każde W210 miało już rdzę, albo nie miało automatu, albo skóry. Jednym słowem nie znalazłem tego co tygrysy lubią najbardziej. Zacząłem oglądać W140. Samochód ogromny, bardzo mi się spodobał zewnętrznie. Prawdziwy klasyczny MB. Tutaj było już lepiej, rdzy raczej nie było, ale wnętrza były już jakieś takie "stare", z poprzedniej epoki. I któregoś dnia żonka powiedziała, żebym pooglądał BMW. Aż się wzdrygałem na samą myśl o tej marce. Jednak postanowiłem trochę poczytać i... dlaczego nie. Wybór padł oczywiście na serię "7" z powodu rozmiarów :) Próbowałem sobie wmówić, że "karki" nie wożą się "siódemkami", tylko przechodzonymi 3-kami. Jakoś mi się to udało i zacząłem poszukiwać odpowiedniego auta.
    Musiało spełnić kilka wymagań:
    - silnik diesla (najlepiej nieduży, bo nie zależy mi na sportowej jeździe)
    - automat (mieszkam d dużym mieście z korkami i nie chcę już żadnego manuala)
    - wnętrze skóra
    - oczywiście elektryka, jakieś wyposażenie dodatkowe itd.
    - mocne światła (ksenony i musiały być koniecznie "fabryczne", żeby mnie "niebiescy" nie ganiali za brak poziomowania, czy spryskiwaczy)
    Jeśli samochód miał coś więcej, to oczywiście było na "plus"

    I tak po kilku tygodniach znalazłem 725tds. Właściwie taka jak chciałem. Z wymagań spełniła wszystko, a ma kilka dodatkowych spraw o których nawet nie myślałem.

    Jako, że nie orientuję się jeszcze biegle w marce, opiszę pokrótce wyposażenie, ale mogę porobić błędy. Niestety nie rozróżniam jeszcze świateł i innych szczegółów, ale moja jest oczywiście przed liftem (1996 rok), ma z tylu zmienione światła. Nie robiłem jeszcze zdjęć (będą później), więc trochę ja opiszę:
    - 1996 725 tds
    - kolor cosmicschwarz metalic
    - czarne skóry w bardzo dobrym stanie
    - ksenony
    - automat
    - navi, tv
    - klimatronic
    - fotele z podgrzewaniem, pompowaniem (z wyposażenia chyba nie maja tylko podnóżków)
    Ma jeszcze wiele rzeczy, jednak albo ich jeszcze nie zauważyłem, albo nie wiem na co zwracać uwagę. Żona jest zadowolona, wręcz określę to jako "w siódmym niebie".

    Niestety moje BMW po 2 dniach przestało jeździć i tak stoi już 5 dzień. Nie mogę znaleźć fachowca który ja uruchomi. Już się zacząłem zrażać do marki, chociaż chyba sam trochę zawiniłem. Szukam dalej, może niedługo uda się uruchomić.

    Pozdrawiam wszystkich!

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M ;D

    Masz mądrą żone ;D że Cię na BMW namówiła :medit:

    A co do naprawy autka - mamy tu kilku kolegów z Łodzi więc poproś ich niech dadzą namiary na siebie i swoich mechaników i napewno pomogą - w końcu po to mamy to forum
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam serdecznie :)

    Wal śmiało do Antyka - jeśli będzie mógł, to pomoże :)
    Gra muzyka

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    9
    BMW
    E38
    Skąd
    Łódź
    Znalazłem już kilka osób, ale albo nie maja czasu, albo urlop, albo nie maja okrągłego złącza do diagnostyki.
    Stoję, bo 2 dni po kupnie zablokował mi się kluczyk w stacyjce. Kluczyk wyjąłem, ale stacyjka została w pozycji zapłon. Po kilku godzinach, jak przeczytałem na forum co zrobić wróciłem do auta, żeby dostać się do stacyjki, lecz akumulator już się wyładował. Stacyjkę odblokowałem, aku wymieniłem z Citroena, przy okazji rozkręciłem kluczyk, bo źle wciskała się jedna gumka. I to chyba był błąd (jak i pozostawienie auta z wyładowanym aku). W tej chwili mogę dojść do pozycji zapłon, świeci się cała deska, jednak rozrusznik nie "kręci". Zablokowany immo.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bmw7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    479
    BMW
    E38 725 tds
    Skąd
    Wejherowo
    Witam.

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Wyjątkowo pechowo zacząłeś przygodę z TDSem
    Gra muzyka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Witam gorąco ;) Mam nadzieję, że przez ten nie do końca udany start z serią 7 nie zrazisz się do marki. Przecież tak mocno walczyłeś ze stereotypami :] Życzę wytrwałości w doprowadzaniu autka do ładu. Niestety nasze 7er lubią nas czasami zawodzić :/ Ale mimo to komfort jazdy jest nie porównywalny z żadną inna marką. Pozdrawiam :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jak było rozładowane aku i wyjąłeś baterie z kluczyka to jedynie co to mogłeś stracić możliwość otwierania i zamykania auta.. z pilota a imo musi śmigać....


    odłącz aku na chwile 10min podłącz i polukaj wtedy co się będzie działo (tylko nie zamknij siebie auta wtedy...


    pozdro

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Witam serdecznie :) i głowa do góry...
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •