Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [ elektryka] ABS - nie działa.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów

    [ elektryka] ABS - nie działa.

    Witam. Właśnie dziś zapaliła mi się kontrolka ABS i kontroli trakcji. Chyba muszę zacząć od diagnozy na kompie. Może ktoś na Ursynowie lub w pobliżu pomoże? :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    Re: ABS - nie działa.

    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    Witam. Właśnie dziś zapaliła mi się kontrolka ABS i kontroli trakcji. Chyba muszę zacząć od diagnozy na kompie. Może ktoś na Ursynowie lub w pobliżu pomoże? :(
    Cześć. Pewnie siadł czujnik ABS w którymś kole..
    Powiedz kolego czy prędkościomierz działa Ci normalnie?
    Jeżeli tak to lewy tylny czujnik na pewno jest Okej..
    Napisz też, czy czasem nie zmieniłeś kół na inne (zapasówka), lub opon? bo jeżeli nie to pozostaje Ci tylko sprawdzić błedy na kompie np: INPA i sprawdzenie, który czujnik odmówił posłuszeństwa. Zdarza się czasem, że sterwonik ASC się psuje, lecz ja obstawiam na któryś czujnik..
    Pozdro ;)
    Biały

  3. #3

    Re: ABS - nie działa.

    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    Witam. Właśnie dziś zapaliła mi się kontrolka ABS i kontroli trakcji. Chyba muszę zacząć od diagnozy na kompie. Może ktoś na Ursynowie lub w pobliżu pomoże? :(
    Ja miałem tak ze czasami swieciła mi sie kontrolka ABS i okazało sie ze w prawym tylnym kole wykorodowały piny w kostce od przewodu do ABS-u. Sprawdz sobie wszystkie połączenia zanim pojedziesz do warsztatu

  4. #4
    Było już ze 30 razy, ale po kolei. Jak coś było gmerane przy kołach, to mogła się wtyczka/kabel uwalić, ewentualnie te piny. Jak nie to sprawdź na kompie który czujnik nie działa. Jak po wymianie czujnika dalej ABS nie będzie robił, to pod maską sprawdzasz sterownik czy działa (lubi się psuć, ale gdzieś na forum były namiary na chłopa który to naprawia), ewentualnie połączenie między sterownikiem a pompą no i na końcu sama pompa. Jeśli będzie walnięty czujnik, a po wymianie dale ABSu nie będzie, to podaj sobie prąd na pompę. Jeśli wystartuje, to raczej jest to sterownik do naprawy/wymiany
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Dzięki za wskazówki. Kół nie zmieniałem. Dwa dni był spokój a teraz znowu się świeci (od ABS i ASC). Prędkościomierz działa. Jeszcze na kompie nie byłem ale zacznę od tego.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez grześ73
    Dzięki za wskazówki. Kół nie zmieniałem. Dwa dni był spokój a teraz znowu się świeci (od ABS i ASC). Prędkościomierz działa. Jeszcze na kompie nie byłem ale zacznę od tego.
    Jeżeli dzieje się to co jakiś czas (a pewnie z reguły jak popada...) to musisz sprawdzić prawy tylny czujnik, a dokładniej jego połączenia i kabelki - na 80% to będzie tam... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    To może jutro spróbuje. A tak sobie pomyślałem czy jak rozepnę tą kostkę od czujnika z zewrę piny w przewodzie wychodzącym z auta to wtedy "oszukam" kompa, że niby czujnik działa? Wtedy miałbym potwierdzenie czy to ten czujnik szwankuje? Co Wy na to? :>

  8. #8
    jeśli chcesz podpiąć pod carsofta to zapraszam do Piaseczna

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Rozpiąłem kostki od czujników z tyłu. Niby byłe dobre. Teraz kontrolki się nie świecą. Nałożyłem silikon na te kostki (od tyłu) bo niby są w puszcze plastikowej ale leci na nie błoto z kół niestety i się tam zbiera. Trochę nieszczęśliwe rozwiązanie.

    I znów kontrolki się świecą. Auto mam przedliftowe więc z lektury z forum wiem, że sterownik ABS w środku. Mam pytanko do znawców - jak chciałbym sprawdzić rezystencję czujników ABS to w której kostce mogę to sprawdzić. Wiem, że można do każdego nadkola się dostać ale chciałbym sprawdzić tam gdzie wychodzi zasilanie na czujniki. I tu pytanie - to kostka przy module w środku czy ta przy pompie czy jest jeszcze inna?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Przy okazji chciałbym się zapytać: co to jest ,że w trakcie mokrej"" pogody,drży mi skrzynia biegów w automacie,[M62B35iA] czy to też wina ABS-u,mało wyrzuca mi zapłon,[auto idzie ale słabsze o wiele,czasem słabe ,a czasem bardzo słabe], jak sucho chodzi dobrze,wiem ,że czujnik ABS ma związek z tymi sprawami,od czego tu zacząć,wydaje się wszystko dobre,wtyczki,przewody. :( .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •