Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: kłopoty z prinsem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    17

    kłopoty z prinsem

    Witam wszystkich. Mam taki problem. Kupiłem swoją bunie z gazem prins, który nie działał. Przy przełączaniu na gaz auto gasło. Pojechałem do jakiegoś gaziarza i po podłączeniu pod komputer stwierdził że poszedł komputer gazowy. Podjechałem do drugiego i po przełączeniu na gaz autko chodziło ''cud'' aż do dziś. Najpierw przestał chodzić na połowie garów. Sprawdziłem poszedł bezpiecznik. Wymieniłem i teraz znowu nie mogę przełączyć. Znów odrazu się wyłącza

    EDIT: Kolego, na tym forum obowiązuje pisownia zgodna z zasadami języka polskiego!

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Pisz po polsku !!

    Popraw błędy !!
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Spraw sobie to cudo , a Twoje problemy szybko znikną i zaoszczędzisz kupę kasy na diagnostykę i poszukiwanie błędów. Jak poczytasz trochę na forum w kilku tematach to samemu nawet sobie wszystko zdiagnozujesz i ustawisz.

    http://allegro.pl/zestaw-do-diagnost...274262074.html

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Sprawdz po kolei:

    - bezpieczniki instalacji
    - filtry
    - multizawor i jego blokada przy butli
    - przewody zasilania instalacji
    - okablowanie instalacji

    Sprawca moga byc:

    - zapchane lub niedzialajace wtryski gazu
    - peknieta membrany w reduktorze
    - zapchane filtry
    - za niskie cisnienie gazu
    - zle ustawienia parametrow
    - kiepskie dane z sondy lambda (jezeli sonda jest podlaczona)

    Jezeli jestes w tych sprawach laikiem to oddaj auto do autoryzowanego warsztatu Prinsa, nie ruszaj lepiej nic samemu.

    Opisany wyzej program diagnostyczny nie wskaze ci 100 procentowo przyczyny usterki, jezeli jest to usterka mechaniczna.


    Sebek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Sebek, jeśli mogę się wtrącić , ja również jestem laikiem jeśli chodzi o te sprawy , ale za pomocą tego sprzętu dokonałem wielu rzeczy w mojej isntalce , nie ukrywam , że pod bacznym instruktażem kolegi Sylwka siódmego (sylwek7). Eliminując błędy elektroniki czy ustawień można przejść do spraw mechanicznych.


    kornas2007, zacząłbym od skasowania błędów i sprawdzenia jeszcze raz kodów błędów na czystym starcie (po kasowaniu).

    Prins jest bardzo mało awaryjną instalacją i w większości przypadków jego obsługa kończy się w momencie skasowania błędów , które zostały wykryte przez system i dlatego wariował , a w moim przypadku doszło przeczyszczenie reduktora i wszystko wróciło do normy.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam Bosman,


    znam soft Prinsa a takze ta instalacje, uzywam takiej w moim trzecim 7er.

    Tak jak napisalem wczesniej - soft wykryje np. ze cisnienie gazu wyszlo poza okreslony zakres, jezeli zakres zostal dobrze ustawiony. Jezeli parametry od poczatku zostaly zle ustawione to i kody bledow beda do du**.

    W prinsie jest mnostwo parametrow ktore trzeba ustawic pod swoj samochod.

    Soft nie wykryje juz jednak zapchanych filtrow, peknietej membrany, zle podlaczonej instalacji elektrycznej, problemow z multizaworem na butli, przygniecionego przewodu gazowego lub zapchanego parafina wtrysku.

    Poczekajmy az kolega sie odezwie bo na razie brak odpowiedzi, a patrzac na jego ostatni post (pisownie) pachnie mi to i tak fake´m .....

    Z instalacjiami gazowymi nie ma zartow, ich obsluga powinni zajmowac sie tylko wykwalifikowani ludzie.

    Niechcialbym aby po naszych wskazowkach doszlo do wypadku ....


    Sebek


    p.s. koszt interface`u do Prinsa to 30 PLN a soft mozna sciagnac z sieci

  7. #7
    Śmiam powiedzieć że u bosmana instalacja była ustawiona co najmniej dobrze :) Montowała to też przeszkolona osoba

    Auta i ustawień LPG u kornas2007 nie znam
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Moj post dotyczyl raczej problemow kolegi "u gory" i mozliwosci diagnostycznych softu Prins´a.

    Nie ma sie co oklamywac - nie jest to zaden odnosnik INPA.

    @Sylwek7

    To ze Bosman mial dobrze zalozonego Prinsa, nie watpie - Ty go przeciez zakladales :)

    Nie raz na ten temat rozmawialismy.


    Sebek

  9. #9
    Fakt faktem - ciężko wykminic co autor tego tematu ma na myśli.

    Miejmy nadzieje ze więcej nam powie co sie dzieje. Będe wątek śledził
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Jezdze juz na prinsie od dobrych 9 lat i druga instalacje. Wszystkie moje problemy jakie mialem (bylo ich zaledwie kilka) to byly sprawy mechaniczne.

    Raz zapchaly sie wtryskiwacze po kiepskim lpg (czyszczenie wtryskiwaczy) a reszta to tylko problemy z membrama oraz z blokujacym sie trzpieniem, na ktorego tez tez trick.

    Elektryka/elektronika jak latala tak lata.

    Jedynie u znajomego emulator obrotow (jesli zostal zalozony a nie bezposrednio sygnal od sterownika) padl, tylko wtedy cos laptopem zrobi sie.

    Oczywiscie do ustawienia instalacji przydaje sie fejsik z allegro a programik na google.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •