Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zmiana m60b30 na m60b40. Czy to zadziała na tym osprzęcie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina

    Zmiana m60b30 na m60b40. Czy to zadziała na tym osprzęcie?

    Witam!

    Chcę wymienić silnik na b40. W mojej 7er jest fabrycznie zainstalowana skrzynia manualna.
    Czy przepływomierz i kolektor dolotowy będą musiały zostać wymienione? Teoretycznie są inne w b30. W zasadzie jeszcze inna jest przepustnica oraz puszka od filtra powietrza, jednak czujniki pozostałe są identyczne włączając komputer. Wydech różni się jedynie końcowymi muferami.

    Panowie i panie. Czy to zadziała? Raczej nie chodzi mi o to aby to miało 286km, może być mniej, jednak co z kulturą pracy b40 na tym osprzęcie i stratą Nm.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Skrzynia tego może nie uciągnąć. Ty masz 5 biegów? Do 740 jest 6 skrzynia.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Ale skrzynia 6biegowa ponad 3 tyś kosztuje używka.
    Co do przepływki i kolektorów sądze że raczej napewno powinny być od b40

    Flashpointman, kolega Zdzira 850I, planuje coś takiego tylko że budzie e32
    tzn ma fabrycznie m60b40 ale chce zmienić skrzynie na manual

    http://forum.7er.pl/-tuning-swap-na-...32-vt15511.htm

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    Skrzynia i moje nowe koło 2masowe razem ze sprzęgłem sachs spokojnie wytrzyma :] martwię się bardziej o dyfer i półosie... ale raczej do mojej emeryckiej jazdy wystarczy... pociskam raczej tylko podczas wyprzedzania. Pytam raczej o te sprawy związane z osprzętem silnika. Ktoś cokolwiek wie?? Nikt z was tego mie próbował?? :/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Można poskładać b40 całkowicie na osprzęcie z b30 i będzie chodził - kolega w e34 tak ma i śmiga prawidłowo.


    Co do skrzyni, dyfra i półosi - np do e36 i elementach o podobnych parametrach (podobny środek dyfra, cięńsze półosie, środek skrzy ten sam - mowa o 325,) dorzucają turbo i wszystko wytrzymuje (a nawet są to swapy na 2,5, a napęd zostaje z 1,8 - i też daje radę ;) ).


    Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz - temat jest ogarnięty dość dokładnie ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Wszystko będzie grało, przerabiane u mnie:) Nawet takim zestawem latałem po nurburgring-u i spokojnie dalej rade, lecz teraz mam już 6bieg, tzw czeka na zamianę bo kompletuje częsci :P
    Banditen Motor Wagen

  7. #7
    Zapytaj Tirona... on jest już po takim swapie :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ja powiem tak na kolektorze z B30 i przepływce z B30 chodzić to będzie ale nie wiem jak Ciebie ale mnie wnerwiałby fakt, że mam 4,0 ale słabsze jak inne 4,0 bo z inna przepływką i mniejszym dolotem to sie będzie dusić.

    Co do skrzyni 5-gang jest mocniejszy i wytrzymalszy niż 6-gang czemu wszyscy driftwrzy latają na 5-gang??????

    To co raczej nie wytrzyma to dyfrencjał w 4,0 jest o połowę większy a raczej przemielisz ten z 3,0 wcześniej lub później i potem zacznie się rzeźba bo 4,0 dyfrencjał musi mieć wał od 4,0 bo jest inne wejście :)

    Jakbym już zmieniał z 3,0 na 4,0 to zrobiłbym to jak należy bez rzeźby czyli silnikz 4,0 kompletny plus przepływka i komp z 4,0 i będzie okej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    To nie autko do zabawy :D to środek do przemieszczania flashowej familii :D

    Szanuję innych pomysły i realizację jednak jeśli ma sie to wszystko posypać to lepiej aby ten 4,0 chodził zduszony niż za chwilę znowu stać i czekać na dawcę dyfra i rozwiązywać problem połaczenia z wałem ;)

    Bardzo dziękuję za wypowiedzi w tym temacie. Od początku chodziło o to czy jest wogóle sens szukać b40 do tego co mam. Reszta może przyjdzie z czasem :D

    Co do skrzyni 6biegów to zupełnie też nie rozumiem... im lepszy silnik i elastyczniejszy tym mniej biegów potrzebuje ;) to nie punto :P (żeby mnie zaraz maniacy 6 gang nie zabili :D )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •