Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [E38] 740 z Łukowa. Do waszej oceny.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    [E38] 740 z Łukowa. Do waszej oceny.

    Witam,

    Aktualnie szukam dla siebie jakieś E38...

    Wybrałem sobie taką 7kę,
    http://otomoto.pl/bmw-740-C14869348.html

    Jak widać jest ona do opłat i będę miał też parę pytanek do was w tym zakresie
    z tego względu że nigdy nie kupowałem auta do opłat, a tym bardziej z Holandii.

    Przebieg 320.000km
    Wiem że jesteście pasjonatami i złego nie powiecie na temat BMW...
    ...wiem że motor pewnie nie zniszczalny, ale co z resztą podzespołów ?
    Żeby potem nie było "tak, to częsta ich wada", a ja z tym przebiegiem będę
    miał je wszystkie hehe :P

    Za pomoc i ocenę z góry dzięki! :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Kupiłeś czy zamierzasz?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Zamierzam :) Szukam czegoś powoli dla siebie...

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Opłat to zależy na ile jest umowa napisana.ale opłat będzie w granicach 2,5-3t zl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Przynajmniej przebieg jakiś realny.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #6
    Z00FY
    Gość

    :)

    Mnie za swoją wyszło 2200zł jakoś tak,na umowie była zaniżona cena by podatek wyszedł mniejszy. Więc w 3.000 tyś się powinieneś zmieścić.. Może sprzedający wystawi Fakturę Vat ? Automatycznie koszty zmaleją.

    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Przynajmniej przebieg jakiś realny.
    150.000 tyś w tym aucie faktycznie budziło by wątpliwośći. Oczywiście jest to do sprawdzenia. Aczkolwiek kupując samochód wolałbym by był kręcony z 300.000 na 150.000 niż z 500.000 na 300.000 i wyglądał na wiarygodny.. Jeśli ktoś dba o e38 to bardzo ciężko jest na "oko"ocenić ile może mieć faktycznie przejechane.. To auta bardzo wytrzymałe pod względem jakości wykończenia i materiałów. Dlatego zadbany egzemplarz z przebiegiem oryginalnym 500.000 Tyś może wykazywać mniejsze zużycie niż ten sam z przebiegiem 200.000 tyś. Charakter wykorzystywania samochodu ma także znaczące czynniki- jeśli auto służyło tylko do jazdy na krótkich odcinkach lub głownie w trasie ;) ale ta wyżej mi siępodoba.. Oczywiście kilka rzeczy bym dorzucił jej od siebie.. Ale jest ładna pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3

    Re: :)

    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    Mnie za swoją wyszło 2200zł jakoś tak,na umowie była zaniżona cena by podatek wyszedł mniejszy. Więc w 3.000 tyś się powinieneś zmieścić.. Może sprzedający wystawi Fakturę Vat ? Automatycznie koszty zmaleją.

    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Przynajmniej przebieg jakiś realny.
    150.000 tyś w tym aucie faktycznie budziło by wątpliwośći. Oczywiście jest to do sprawdzenia. Aczkolwiek kupując samochód wolałbym by był kręcony z 300.000 na 150.000 niż z 500.000 na 300.000 i wyglądał na wiarygodny.. Jeśli ktoś dba o e38 to bardzo ciężko jest na "oko"ocenić ile może mieć faktycznie przejechane.. To auta bardzo wytrzymałe pod względem jakości wykończenia i materiałów. Dlatego zadbany egzemplarz z przebiegiem oryginalnym 500.000 Tyś może wykazywać mniejsze zużycie niż ten sam z przebiegiem 200.000 tyś. Charakter wykorzystywania samochodu ma także znaczące czynniki- jeśli auto służyło tylko do jazdy na krótkich odcinkach lub głownie w trasie ;) ale ta wyżej mi siępodoba.. Oczywiście kilka rzeczy bym dorzucił jej od siebie.. Ale jest ładna pozdrawiam
    Myślisz że ta sztuka może być kręcona z 500 na 300tyś km ?
    Jak dla mnie 320.000km w takim stanie mnie nie przeraża...
    Tym bardziej jak się okaże że wszystko w niej działa itd... to o czymś to będzie świadczyło.

    Moje obawy dotyczą tego że jest to auto z holandii...
    Gdzieś czytałem że tam są jakieś wysokie opłaty (nazwy nie pamiętam)
    i cwaniaki aby tego nie płacić biorą auta rozbite gdzie papiery nie zostały zabrane przez
    policję i naprawiają je na miejscu żeby dostać jakieś oświadczenie i nie płacić tego...

    Kolejna sprawa to taka że jak ten gość jest zameldowany w holandii to może mi go sprzedać... ja go opłace, nawet sprawdzę go na policji i wszystko będzie ok.
    Gość wróci do siebie do Holandii i zgłosi kradzież... i jestem ugotowany.



    -------------------------------------------------------------------



    P.S. Z00FY, to że jest ładna to wiem :) Ja jedyne co bym jej dorzucił to Navi 4:3 bo mi się bardziej w tym aucie podoba, komponuje niż te 16:9 ale to akurat małe zmartwienie dla mnie w tej chwili jest hehe ;)



    MOD:Edytuj posty.

  8. #8
    Z00FY
    Gość
    Staraj się edytować posty zamiast tworzyć nowe pod swoją wypowiedzią:)Będzie porządek.. Przeczytaj mój powyższy post jeszcze raz ze zrozumieniem :) a jak nie zrozumiesz to wtedy przybliżę Ci moja wypowiedź bardzo szczegółowo :)


    Cytat Zamieszczone przez grim
    Kolejna sprawa to taka że jak ten gość jest zameldowany w holandii to może mi go sprzedać... ja go opłace, nawet sprawdzę go na policji i wszystko będzie ok.
    Gość wróci do siebie do Holandii i zgłosi kradzież... i jestem ugotowany.
    Na wszystko są umowy , formularze, nie wiem o czym mówisz ,uświadom mnie jaki przekręt masz na myśli? Nigdy o czymś takim nie słyszałem a jeśli się boisz kupować auta samemu to są instytucje ,które uwierzytelnią Twoja transakcje w świetle prawa. Koszt niewielki w porównaniu do konsekwencji których się obawiasz..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Z00FY, Po prostu nigdy wcześniej nie kupowałem auta nieoclonego. O różnych przekrętach się słyszy itd. Były sytuacje gdzie ktoś kupił samochód od polaka "importera" opłacił je, zarejestrował, a po kilku miechach przy pierwszej lepszej kontroli okazuje się że auto jest kradzione bo polaczek dogadał się z np. holendrem i kiedy auto zostało sprzedane to holender w tym czasie zgłosił kradzież auta. Nie wiem jak to wygląda, ale taka sytuacja była kiedyś gdzieś opisywana. Faktem jest że chodziło o auto za ponad 100.000zł, a nie za 17 :D hehe ale obawy są :) Tego szukam, pytam itd żeby nie wkopać się w bagno :)

    Co do postów to tak wiem... :) Po prostu myślałem że automatycznie doda jako "edytowano" jak napisze w "szybka odpowiedź" Przyzwyczajenie z innego forum :)

  10. #10
    Z00FY
    Gość
    Wychodzą braki w czytaniu ze zrozumieniem regulaminu :) :x Też nie przeczytałem na początku.. Dopiero po jakichś kilku napisanych postach przeczytałem cały dogłębnie ;) Jeśli kupujesz z komisu to bierzesz od nich Fakturę. Jeśli od osoby prywatnej to umowa kupna /sprzedaży Cię obowiązuje. Możesz na kopii dowodu rejestracyjnego (jeśli właściciel potrzebuje je wyrejestrować do sprzedaży) zarządać adnotacji która potwierdza sprzedaż przez niego samochodu. Nie wiem naprawdę o jakim przekręcie mówisz.. Kasa do ręki ,bierzesz auto z kluczykami i papierami i wracasz do polski ? A umowę się napisze w celnym by je oclić :D :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •