Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: [mechanika] [E38] problem z telepotaniem pytanie do Trójmias

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    [mechanika] [E38] problem z telepotaniem pytanie do Trójmias

    witam
    Mam bardzo duży problem z autem od chwili gdy go kupiłem. Trzepie mi autem od 85 w górę, wiem wiem było o tym na forum nie raz, przeczytałem o tym wszystkie posty i się do nich odniosłem wymieniając rzeczy : drążek środkowy, wahacze przednie, wahacze tylne, tuleje wahliwe ustawiłem geometrie i .. du... blada ;( wszystko staram się wymieniać ale niestety mój portfel ma dno i już go bardzo dobrze widać a mechanicy magicy nie wiedzą co to i mam tu pytanie do ludzi z Trójmiasta i okolic czy znacie jakiś warsztat który zainteresuje się takim problemem na tyle że znajdą przyczynę, wsiądą przejadą się a nie wyjdzie "Czesiu" z papieroskiem zobaczy auto od spodu i powie nie wiem. Bardzo proszę o porady bo mimo że kocham BMW to zaczynam wątpić w solidność tej marki


    P.S dodam jeszcze że na zimny coś stuka w okolicach lewarka zmiany biegów (automat steptronic) na ciepłym wszystko cichnie czy to objaw padającej skrzyni? 8/

    acha i jeszcze jedno podobno mam padnięty czujnik abs tak mówił poprzedni właściciel ale żadna kontrolka się nie świeci czy ABS może wariować i lekko wciskać hamulec gdzieś z tyłu? co by powodowało wibrację?
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Zaczołeś trochę od grubej rury :D a sprawdziłeś felgi czy nie sa pokrzywione??, a może cos z oponami jest nie tak??sprawdzi ten trop :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    tak kolego, felgi i opony sprawdzone ( opony nawet wymieniłem mimo że nic tam na nic nie było widać) i nic nadal to samo na wyważanie jeździłem do 3 różnych stacji wulkanizacyjnych już kończą mi się pomysły i nerwy :?
    Radośc z Jazdy :)

  4. #4
    Kolego to jest jeszcze sprawa tarcz?? i juz mi się pomysły kończą, sprawdz i ten trop :D

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kfiatyghk
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    77
    BMW
    BMW e38 735 INDIVIDUAL SHADOW-LINE
    Skąd
    Kluczbork
    mialem taki sam problem okazalo sie ze mam felgi z 5 i kupilem pierscienie samocentrujące i problem minąl ;)

    koszt ok.50zł 4szt.

    zmierz sobie średnice wew. koła i zew. na piaście

    powodzenia

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    tarcze z przodu są ok bo są też nowe z zaciskami i klockami ale nie wiem jak tył wiem jedno że nie mam ręcznego więc sprawdzę i tarcze tylne a co do felg to z tego co wiem mam felgi oryginalne od 7era ale od starszego e32 może i coś tutaj nie gram sprawdzę jak najbardziej bo zrobię wszystko żeby to wyeliminować bo jak tu jeździć z takim masażem :/
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar konrad1654
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    191
    BMW
    e38 730d & x5 e53 3.0d
    Skąd
    Częstochowa
    mi za bicie auta ponosiły opony nie dość ze wyly to biły okropnie, nie spodziewałem sie ze opony potrafią tak bić , podmień kola i zobacz , byc moze właśnie będą potrzebne pierścienie na piastę..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    skoro trzepie w czasie jazdy i nie hamujesz a trzepie to nie tarcze, sprawdź krzyżak kolumny kierowniczej, ten przy przekładni czy nie ma luzów, ogólnie takie trzepanie koło 80 km/h jest spowodowane tulejami na tych wahaczach powyginanych z przodu, ale skoro wymieniłeś wszystkie wahacze z przodu i drążki i wszystko nie ma luzów to musi być coś innego.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    całe przednie zawieszenie jest nowe wahacze górne i dolne wymienione i drążek środkowy bo od tych wibracji ( tak przypuszczam ) padł. Zobaczę z tymi pierścieniami może tu leży problem a jeśli chodzi o opony kolego konrad1654 to są dopiero co wymienione dokładnie 2 tyg. temu rozmiar jaki mam to : przód- 235/50/R18 tył 245/50/R18 stare opony były troszkę inne z przodu miałem profil 40 co było jakimś nieporozumieniem.
    Radośc z Jazdy :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez komando
    Zaczołeś trochę od grubej rury :D
    Ja nawet był powiedział, że kolega zaczął od du.py strony :)

    Zaczyna się od kół oczywiście nie od zawieszenia.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •