Witam. Kończę studia - Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Łódzkiej.
Jak w temacie - mam bzika na punkcie tego auta.Plakaty, strony o tej marce, w komisach nienawidzą mnie bo oglądam te auta i szukam czegoś w dobrym stanie blacharskim, bez większych dzwonów i przeżyć. Auto zamierzam kupić na początku roku 2011, gdyż w tym okresie spodziewam się zapasu gotowizny, a jak wiadomo, dobrze utrzymane e32 kosztuje.
Poszukuję e32 730i.Najlepiej koloru granatowego, czarnego bądź zielonego.Interesuje mnie silnik R6 (188KM) głównie ze względu na żywotność i ekonomię.Choć nie kupuję tego auta dla oszczędności, nie potrzebuję pojemności większej niż 3000cm3, a z tego co wiem v8 pali trochę więcej i jest do niej mniej części używanych.Po zakupie, planuję założyć instalację gazową.Słyszałem wiele opinii na ten temat, że gaz to lipa, siara i psuje auto.Ale wiem, że wiele osób chwali sobie instalacje i dobrze zamontowane LPG w sekwencji, będzie sprawowało się wyśmienicie. Interesuje mnie głównie utrzymanie auta w bardzo dobrej kondycji, do jazdy na co dzień, w dłuższe trasy, żadnego wieś tuningu czy dodawania mocy(co nie znaczy ze jestem przeciw tuningowi, chyba że coś co naprawdę poprawi osiągi - wygląd to już kwestia gustu).Osobiście uważam, że stare auta, takie jak e32 mające chromowane wstawki, zdecydowaną linię nadwozia, mają klasę i duszę. Dlatego nikomu nie przeszkadza spalanie 20l LPG w mieście, bo nawet stanie w korku tym autem to przyjemność :) Przy okazji, czy ktoś orientuje się jaka instalacja byłaby najlepsza do tego silnika? BRC sekwencja, Prins czy Stag 300?