Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Słaby nadmuch klimatyzacji

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    14

    Słaby nadmuch klimatyzacji

    Witam wszystkich mam mały problem z nawiewem klimatyzacji posiadam klimatronik a sprawa wygląda następująco :
    jak załączę klimatyzacje bardzo słabo wieje nawet jak ustawie na najmocniejsza moc, jak tylko wyłączę klimę wieje tak jak powinno ale zauważyłem ze jak mam włączona klimę i przełączę na szybkie odparowanie szyby wraz z klimą wieje normalnie
    Proszę o pomoc wiem że spadł już w Polsce śnieg i nie będę używał klimy ale ja tak nie lubię jak coś mi nie działa w aucie z góry dziękuje Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Pusta klimatyzacja (trzeba nabić), lub nieszczelność w układzie klimatyzacji.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    14
    Dzięki za pomoc ale spędziłem cały wieczór w necie nawet nie wiedziałem o tym ze w e38 są filtry kabinowe zmieniłem na nowe i jest wszytko dobrze Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hehehe to chyba żaden z właścicieli nie wiedział, skoro miałeś aż takie problemy.
    PS. Według mojej wiedzy każdy samochód posiada takie filtry ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Od pustej klimatyzacji raczej nie będzie słabszego nawiewu. Będzie wiać normalnie tylko po prostu powietrze nie będzie tak chłodne jakbyśmy tego sobie życzyli. Słabszy nawiew to przede wszystkim wysiadający wentylator lub (jak w Kolegi przypadku) filtry.
    Pozdrawiam

    fm

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    80
    filtr kabonowy musi miec kazde auto, no prawie kazde. A tak jak kolega powyzej pisze raczej sila nawiewu nie jest zalezna z nieszczelna czy nie nabita klimą..

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    PS. Według mojej wiedzy każdy samochód posiada takie filtry
    Do 95 roku wiele aut nie miało
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    14
    Moja wiedza na temat filtru kabinowego skończyła się w masce nie wiedziałem że są jakieś inne jeszcze filtry ,zawsze jak zakupywałem filtry to nikt ze sprzedawców nie proponował mi innych filtrów, tylko te do maski . co mnie śmieszy 5lat auto mam, a dopiero niedawno się o tym dowiedziałem Pozdrawiam

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez ania.mati1
    Moja wiedza na temat filtru kabinowego skończyła się w masce nie wiedziałem że są jakieś inne jeszcze filtry ,zawsze jak zakupywałem filtry to nikt ze sprzedawców nie proponował mi innych filtrów, tylko te do maski . co mnie śmieszy 5lat auto mam, a dopiero niedawno się o tym dowiedziałem Pozdrawiam
    Poruszyłeś fajny temat w twoim przypadku chodzi o tzw. filtr recyrkulacji , który rzeczywiście znajduje się wewnątrz samochodu, a o którym większość użytkowników jak i mechaników ma raczej mgliste pojęcie. Tu podam link do innego forum, na którym widać instrukcję wymiany tego filtra.

    Wymiana filtra recyrkulacji zaczerpnięta z forum Bimmerboard.com

    Sorki na naszym forum jest również relacja wraz z kilkoma poradami "Adama Słodowego"
    link jest poniżej...
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Poruszyłeś fajny temat w twoim przypadku chodzi o tzw. filtr recyrkulacji , który rzeczywiście znajduje się wewnątrz samochodu, a o którym większość użytkowników jak i mechaników ma raczej mgliste pojęcie. Tu podam link do innego forum, na którym widać instrukcję wymiany tego filtra.

    Wymiana filtra recyrkulacji zaczerpnięta z forum Bimmerboard.com
    Na naszym forum też jest fotorelacja z wymiany, po polsku!
    http://forum.7er.pl/-wnetrze-wymiana...go-vt12659.htm
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •