Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ AV/navi] może ktoś pomoże

  1. #1

    [ AV/navi] może ktoś pomoże

    mam takie pytanie wiem że temat navi i czytników był już poruszany a moje pytanie odnosi sie do zmieniarki cd, gdyż moj szfagier zakupił e-38 i ma założony monitor16/9 a w bagażniku zostało puste miejsce po zmieniarce. Została ona zakupiona i chcieliśmy ja podłączyć co się okazało; że w bagażniku jest zasilanie na zmieniarkę,podłączona pracuje, jest kabel gruby do podłączenia z krótkim przewodem ze zmieniarki a na wyswietlaczu jest nie widoczna, rozebraliśmy monitor i jest tam duża kosta w której jest ten kabel od cd ale on nie wchodzi do monitora, do monitora podłączone są 2 przewody biały i niebieski.{kostki} Moje pytanie brzmi jak to podłączyć aby można było z niej korzystać.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Zrób może krótkie odłączenie akku tak na minutę. Jeżeli dalej jej nie znajdzie to trzeba głębiej poszukać... może komuś przyjdzie jeszcze coś mądrego do głowy... może trzeba softa wgrać nowego...
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    no tak ale ten gruby kabel od zmieniarki nie jest podłączony, czy wystarczą tylko te dwie wtyczki biała i niebieska aby zmieniarke wyświetlacz widział???

  4. #4
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Zmieniarka nie jest podłączona do monitora tylko do radia które (jeżeli jest monitor) jest w bagażniku obok zmieniarki więc kabel jest dosyć krótki i łatwo go namierzyć.
    Jak przełączasz "MODE" na monitorze to nie przełącza się na "CD"?

  5. #5
    no własnie jak przełączam na MODE to nic- nie widzi zmieniarki ale w baga jest kabel do zmieniarki i tak wyglądało że on idzie wzdłuż samochodu aż do przodu a Ty mówisz że powinnem podłączyc go pod tuner radiowy?????jest tam wejscie pod ten kabel od zmieniarki??? może masz jakieś fotki jak to zrobić???? rozumie że te dwie wtyczki pod monitorem są OK. tak??

  6. #6
    Panowie ciesze się że otrzymałem te 2 odpowiedzi szkoda tylko za aż2 a czytających to forum -temat było tylu, czy mam rozumiec że tylko tyle macie do powiedzenia w tej kwesti, a może wam się nie chce(nawet tak nie myśle) skoro niektórzy mają polski język na monitorze to mój problem tak myśle to pestka dlatego prosze niech ktoś ustosunkuje się do mojego pytania "Jak to podłączyc i napisze tak krok po kroku.

    Jestem nowy w waszym gronie a czytając posty mam wrażenia że utworzyło się kółko wzajemnej adoracji i bajeru!!!!Liczylem że na Forum uzuskam pomoc w nurtującym mnie pytaniu, gdyż nie jestem ani mechanikiem, ani elektrykiem, ani elektronikiem, bo gdybym był to mysle że dałbym sobie rade!!!!! Dlatego nadal licze na Wasza pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Kolego nie wszystko da się tak łatwo rozwiązać na odległość... Wtyczki są każda inna i raczej ciężko coś źle podłączyć. Skoro to co było napisane nie pomogło może masz uszkodzoną zmieniarkę tak diagnozować można w nieskończoność...
    Z tego co pamiętam tam do zmieniarki wchodzą 2 kable wiązka idzie trochę w stronę przodu ale wraca do tunera, z którego wychodzą 2 wtyczki biała i niebieska i one są podłączone pod monitor. Jeżeli podłączyłeś zmieniarkę i dalej jej nie widać to jest to już większy problem, więc zapraszam na spocik 9.02 to postaramy się na miejscu coś ci zaradzić innej możliwości nie ma.
    Pozdrawiam
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #8
    Dzięki Kolego za odpowiedz!!!!!!!!!!!! powiedz mi tylko taka rzecz; ze zmieniarki wuchodzą 2 przewody 1to zasilanie a 2 to gruby przewód zakończony okrągłą wtyczką powiedz mi gdzie ją podłączyć bo z tego co otrzymalem wcześniej nalezy podłączyć do tunera radiowego i czy tym przewodem????i czy w tym tunerze jest takie wejscie na okrągłą wtyczke??

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Sprawdzę dokładnie jak to u mnie wygląda i dziś ci jeszcze odpiszę... ;) jak się uda pstryknę ci kilka fotek narka
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Pablo serdeczne Dzieki :o Jesteś prawdziwym Forumkowiczem i nie zostawiasz sprawy nie dokonczonej Tak trzymać pozdrawiam!!!!!!!!!!!! :papa:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •