Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Problem z WEBASTO.

  1. #41
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    Albo taki elektrozawor co działa jak termostat i otwiera obieg na silnik. Pompki są dwie jedna przy piecu droga przy elektrozaworach
    Jaki to...... ?

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl

    Post

    wiecie ze to co cyka to nie pompka?

    to cyka elektro zawór cos jak we wtryskiwaczu który dawkuje paliwo, a pompa jest zamontowana na końcu wirnika od dmuchawy.... ja mam taki inny drogi zawór "termostat?" walnięty i grzeje tylko wnętrze przez chwile i tez wyłącza... :((

    nr9 na schemacie...


    http://2009.bmwfans.info/parts/catal..._water_valves/
    Ostatnio edytowane przez mati-e28 ; 12-12-2014 o 20:09

  3. #43
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Webasto z diesla i z benzyny róznia się osprzętem.

    W dieslu nie ma tego elektrozaworu ,a cyka pompka paliwowa ,która jest membranowa

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Mam problem z Webasto w 730d. Załącza się i... wyłącza. Puści chwilę dymek i tyle. INPA nie chce się połączyć. Łączę się przez Webasto Thermo Test z którego odczytałem następujący błąd:
    Konfiguracja:
    -------------
    Numer identyfikacyjny klienta........................................... .........C8387103
    Typ paliwa............................................ .............................Diesel
    Data produkcji......................................... .............................40/02 [tydz./r]
    Wersja oprogramowania.................................... ..............................23
    Błąd:
    -----
    Błąd 1................................................. .......................Brak startu
    Kod............................................... ................................0B/08
    Licznik........................................... ...................................31
    Temperatura....................................... ...................................32 [°C]
    Status............................................ ..Faza pomiaru wykrywacza płomienia 1
    Przy sprawdzaniu komponentów wydaje się być wszystko ok. Dziwi mnie trochę, że piec jest z roku 2002. Wychodzi na to, że był zmieniany.
    Czy dobrze dedukuję, że jakiś czujnik temperatury się wykoleił?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    obstawiam płytkę na piecu, miałem tak samo na krótko wszystko działało, płytka do regeneracji.
    730

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    246
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    wawa(L)mokotów
    Odgrzeje kotleta, czy ktoś posiada wiedzę jakiego rozmiaru są przewody od płynu chłodniczego (średnica), aby dopasować rurkę lub wężyk? Bo noszę się z zamiarem wyjęcia pieca z auta, a chciałbym dalej użytkować auto.

    Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Około 18mm. Te dwa wężyki można zdjąć i zrobić bypass z jednego dłuższego węża, typowego od ogrzewania.
    Chętnie odkupię uszkodzone Webasto benzynowe, z naciskiem na "Thermo Top S"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •