Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: [e38] 740i LPG 2000r CO MYŚLICIE?

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez drakula24 Zobacz posta
    A ja tam życzę bezpiecznej i udanej eksploatacji. Składane z dwóch, tutaj na forum co 2 -3 auto forumowicza jest mocniej lub słabiej po różnych historiach.
    Nie ma co się pienić jak Pan bitek bitek bo z tego co widzę i czytam jest to specjalista od wszystkiego a auto ma chyba dość awaryjne. Pozdrawiam
    Kolego chciałbyś mieć tak awaryjne auto jak moje :-) ale nie o tym mowa, jeśli tak jak kolega wyżej pisał złotko którego dotyczy temat dotyczy auta ze szczecinka to swojego czasu jak pracowałem w branży blacharskiej i lakierniczej ( PH ) to widziałem to auto tak wstawiali w nim ćwiartkę, było ostro trzepnięte i nie życzę nikomu jazdy takim paździerzem.

    Specjalistą od wszytkiego nie jestem Panie kolego drakula, ale na blacharce i lakierowanku znam się co najmniej dobrze. A o awaryjności mojego auta to możesz ze mną pogadać jak będziesz trzaskał rocznie po 50-60 tys km, odezwij się wtedy. PS. Nie pienię się jak coś, napisałem to dla kolegi w celu ostrzeżenia, wiem że auto jest zrobione dość dobrze i profesjonalnie ( poszycie ) ale jednak dzwon był ostry i ingerencja duża w konstrukcję mieli trochę problemów z jej zrobieniem bo e38 to nie vw golf.
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 31-12-2010 o 19:22
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Nikdy do auta nie wejdzie nikt - trudno przewidzieć, nawet w igle moze nagle paść motor.
    Podoba sie i to najważniejsze - oby jeździło - może ludzie sprzedawali, bo się wystraszyli jak na forach wyczytali o tym aucie :)
    To prawda zgadzam się w 100%. Tylko jest jedna różnica, motor skrzynię, czy inne urządzenie możesz wymienić lub naprawić. Naruszoną karoserię też naprawisz ale nigdy nie będzie to już fabryczna konstrukcja , nie będzie tak wytrzymała na uderzenie, nie mówię tu o uszkodzonych błotnikach zderzaku czy drzwiach, mówię o szkielecie.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Autko piękne pogratulować.
    Tylko moja rada jedź do jakiegoś kumatego gazownika i niech Ci zrobi porządek z gazem. W przeciwnym razie możesz się pozbyć głowic. Z tego co jest na tym zdjęciu z podzespołami to masz reduktor zdecydowanie za słaby (nawet u mnie się ledwo wyrabia) oraz wtryskiwacze najtańsze które mogą się szybko rozkalibrować. Radzę powoli jeździć na gazie.
    Pozdrawiam i życzę wygodnej i bezawaryjnej jazdy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •