Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [e32] oświetlenie zegarów + panel środkowy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie

    [e32] oświetlenie zegarów + panel środkowy

    Witam,
    Dzisiaj dzisiaj podczas jazdy wieczrnej zauwazylem ze nie mam podswietlenia zegarów - troche nieprzyjemne podczas ciemnosci. Z tego co widze to bezpiecznik jest ok.
    Mam pytanie - znalazlem informacje ze wchodzi tam 3 szt. zarowek 12V/3W i 6 szt. 12V/1,5W.
    Czy zakup takiej ilosci wystarczy czy macie infoemcje ze jest ich tam wiecej.
    Drugie moje pytanie dotyczy przelacznika swiatel mijania/postojowe - czy opn ma podswietlenie czy nie? Jesli tak jaka tam jest zarowka?
    Pytanie 3 - zauwazylem tez ze jedna z zarowek pokretel raz swieci raz nie - czy zarowki sa w pokretlach - jesli tak to jaka? Czy jest to poza pokretlami - jesli tak to jaka zarowka.
    Prosilbym o podanie modeli zarowek i sposobu ich mocowac.

    Aha - czy ten panel sroskowy wentylacji (wersja z klima) jest mocowany na zatrzaskach i nie ma problemu z jego wyjeciem - z tego co widze na realoem to zatrzask jest od strony kierowcy - czy od tej strony probowac podwazania czy z obydwu jednoczesnie.

    Pytanie 4 (poza konkursem) - czy wie ktos jaki jest oryginalny rozmiar szczotek silnika nawiewu?
    Mam teraz troche urlopu i chcialbym go jak najlepiej spedzic i w miedzyczasie naprawiajac male niedogodnosci w moim 7er.

    Jakos szukalem na forum ale nie doszukalem sie informacji na nartujace mnie pytania.

    Prosze o informacje.
    Pozdrawiam
    Gilu_e32

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    pyt1:
    pyt2: tak jest podświetlany tak jak wszystkie inne przełaczniki w e32 tyle że w przełącznikach sa jakieś diody a nie żarówki
    pyt3: nie żarówki nie są w pokrętlłach są za nimi na płycie jak dobrze pamiętam co do tego jaka żarówka zaraz sprawdzę bo mam takie panele w garażu
    panel zaczynaj ściągać od lewej strony podwadz czymś powinno zejść
    pyt4:
    nie mam pojęcia ale z tym chyba nie będzie problemu pójdziesz do sklepu poprosisz o takie szczotki i dostaniesz koszt na pewno niewielki

    co do zegarów ilości żarówek i ich typu podam ci informacje okolo 12 zlokalizuje położenie zegarów i panelu od klimy i spojrzę jakie i ile żarówek tam jest

    ale skoro tyle żeczy ci nie świeci to problem może nie tkwi w żarówkach nie sądzę żeby odrazu wszystkie żarówki w zegarach się spaliły tak samo w przełączniku , a co z innymi przełącznikami też nie świecą ???

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Miałem identyczny problem byłem akurat na Mazurach i nagle przestały się podświetlać zegary i przyciski na konsoli oraz OBC. Przejrzałem wszystkie schematy zamieniłem wszystkie możliwe moduły i bezpieczniki i nic. W końcu okazało się że ktoś z niewiadomych mi powodów grzebał coś w instalacji a konkretnie we wiązce idącej do pokrętła od ściemniania podświetlenia przycisków i zegarów. Były tam jakieś przewody które były zaizolowane ale chyba kiepsko bo gdy je poruszyłem podświetlenie znowu wróciło. Ale życzę powodzenia w poszukiwaniu przyczyny. :)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Panelu od klimatyzacji się nie podważa bo zniszczysz zaczep i potem nie założysz go z powrotem.


    Od dołu podważasz włącznik od podgrzewania tylnej szyby, jak wyjdzie to w głębi zobaczysz zatrzask, który trzeba zwolnić i panel potem wychodzi bezproblemowo.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    kolego Jarek88, dzisiaj zauwazylem ze czesc sie zapalila a czesc dalej martwa. takze musze rozebrac i pomalu patrzec co tam jest. Moge miec jakis problem przy sciemniaczu - tam demontowalem jakies alarmy dokoroslych pseudo alarmowcow i moze tam jest cos pokilebaszone.
    Jutro bede sie bawil - w koncu trzeba cos z tym urlopem robic:)
    Gilu_e32

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    przepraszam że dopiero teraz ale nie miałem wcześniej dostępu do kompa
    sprawdziłem ilość żarówek
    i nie zgodze sie z tym co napisałeś w 1poście o ilości żarówek

    12v/3w 3szt
    12v/1,2W 16szt
    12v/1,5W 6szt

    co do panelu klimy to nie powiem ic ile tam jest żarówek bo nie zdołałem go rozebrać ale podejżewam że są tam 2 żarówki

    skoro połowa sie zaświeciła to sprawdz narpierw ściemniacz wiem z doświadczenia że gdy nie jest podpiety podświetlanie nie chodzi

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Panelu od klimatyzacji się nie podważa bo zniszczysz zaczep i potem nie założysz go z powrotem.


    Od dołu podważasz włącznik od podgrzewania tylnej szyby, jak wyjdzie to w głębi zobaczysz zatrzask, który trzeba zwolnić i panel potem wychodzi bezproblemowo.
    o tej metodzie nie wiedziałęm widocznie u mnie zatrzask już był zepsuty bo panel da się zdjąć w ten sposób

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Ja panel wyjmuje po uprzednim wyjęciu radia wtedy delikatnie pchasz panel w swoim kierunku. Jak będziesz podważał to jak zauważył Xsilver polamiesz zatrzask i będzie problem. Jeśli chodzi o oświetlenie panela są tam 3 malutkie żarówki wlutowane w płytę. Niestety musisz rozebrać panel by się do nich dostać.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    i nie zgodze sie z tym co napisałeś w 1poście o ilości żarówek

    12v/3w 3szt
    12v/1,2W 16szt
    12v/1,5W 6szt
    a w jakich oprawkach są to żarówki? jakieś zdjęcie? bo jest tego kupa rodzajów ;-)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •