Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Nowe auta coraz gorsze

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    Nowe auta coraz gorsze

    Panowie taki luźny tmt o autach 2-3letnich lub nowych,które moim zdaniem są coraz gorsze i chyba są tylko produkowane by rzezbic klientów w aso.

    Podaje przypadek akurat Audi A6 3.0 quattro 2006r.
    Mam możliwośc odkupic takie autko w rodzinie,od 1 właściciela, 102 000km przejechane.(oczywiście E38 i tak zostaje) :)
    Gdy się wpisze np w google usterki A6 i poczyta fora to masakra.Bólem tego fajnego silnika ,który ma super osiągi przy malutkim spalaniu , są rzeczy które kosztują grubą kasę.
    o Np. wiązka wentylatora chłodnicy pada i była akcja serwisowa ale tylko chyba w DE.
    Rozrząd jest na łańcuchu i podobno jest "long life" co znaczy że po ok 150tys do wymiany napinacze, gdzie większośc ludzi wymienia tylko te 2 górne ,które słychac jak terkoczą ,a dolnych już nie i problem powraca po 20-30tys km.Koszt całego rozrządu 6tys zl
    Kolejną sprawą są podobno wadliwe wtryskiwacze-koszt ok 5 tys zl.

    I tak wychodzi na jaw ,że Audi wypuściło na rynek bubel z wadami i się nie przyznaje.A jeździ trochę na rynku tych aut.Auto zostało w którymś roku najlepszym autem.

    Odkąd się przejechałem tym autem zawsze chciałem je miec,tym bardziej,że szkoda oddac auto od 1 właściciela. A teraz myślę czy warto kupic auto za ok 90tys zł,dołożyc na dzień dobry 10tys czy kupic sobie nowe auto w salonie takie na jakie mnie stac.Np Mazdę 6 gdzie podejrzewam auto tak jak i Hondy jest bezawaryjne.

    Co o tym sądzicie Panowie?jakie macie doświadczenia.

    p.s. nie am to jak stare silniki Bmw czy diesle Mercedesa w popularnych beczkach

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    potwierdzam

    auta teraz produkowane to skarbonki - żeby wymienic cokolwiek należy udać sie do ASO bo sam nie jesteś w stanie tego zrobić.Przykład?? prosze bardzo:
    RENAULT MEGANE 2009R produkcji - wymiana żarówki w przodzie- aby tego dokonać należy od strony wewnętrznej nadkola wyciągnąć zabezpieczenie, nastepnie włożyć tam ręke odpiąć zaślepke zastawiającą dojście do żarówki,następnie wyciągnąć żarówke,wziąć nową wsadzić w to ustrojstwo,założyć zaślepke,założyć zabezpieczenie i pojechać dalej :D ;D
    gratuluje pomysłu temu co takie rozwiązanie wymyślił ;(
    i proponuje mu to zrobić w zimie,jak pada śnieg i jest -20* bo zazwyczaj wtedy się ta pierd... żarówka spali,lub gdy nas Pan policjant zatrzyma i albo mandacik albo pan to wymieni - zapłace mu 1000 zł jak mi to sam wymieni na drodze
    a żarówki paliły się średnio co 2-3 miesiące - chyba dlatego by nabrać wprawy przy ich wymianie :P
    - BMW e65 - żeby wymienić żarówke od ringów trzeba praktycznie odkręcać zderzak przedni -tzn ja już wiem jak i tego nie robie ,ale jak statystyczny Polak bez pojęcia jakiegokolwiek o mechanice zechce wymienić to życze mu powodzenia

    i takie przykłady można mnożyć - dzisiejsze autka produkuje się z gorszych materiałów aby zbić cene i aby ASO miało co robić bo praktycznie bez kompa i specjalistycznego serwisu nie jesteśmy w stanie praktycznie wymienić żarówki
    problem w tym że to ASO o niektórych rzeczach pojęcia nie ma a w dodatku za byle pierdołe woła taką kase że mózg się lasuje - zgodnie z zasadą -"stać Cię na BMW musi cię być też stać na serwis"
    a to bzdura bo w Polsce bmw kupuje się używane i oszczędza na nei całe życie i każdy grosz się liczy.
    Pewnie że są ludzie bogaci co z każdą pierdołą jeżdzą do ASO ale to jest tylko jakis ułamek całości
    takie czasy, taka ekonomia

    życze mniej awarii i spokojnej eksploatacji
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez monster007
    Bólem tego fajnego silnika ,który ma super osiągi przy malutkim spalaniu , są rzeczy które kosztują grubą kasę.
    Ja zawsze słyszałem, że jest dokładnie na odwrót ;D

    Cytat Zamieszczone przez monster007
    Kolejną sprawą są podobno wadliwe wtryskiwacze-koszt ok 5 tys zl.
    Według mnie to każdy nowy diesel tak będzie miał. Ja mam w M57 CR w 1 technologii i sprężanie ok 1350bar w wersji 192KM było coś ok 1500bar. Wiesz jak pociskają dzisiaj nowe wtryskiwacze CR i pompowtryskiwacze? Nawet do 3500 bar!! Ile ma to wytrzymać? Przy takim ciśnieniu podejrzewam, że lekko zużyty element błyskawicznie wykańcza cały wtrysk.

    Cytat Zamieszczone przez monster007
    ozrząd jest na łańcuchu i podobno jest "long life" co znaczy że po ok 150tys do wymiany napinacze
    To akurat jest od zawsze związane z mitem łańcuchów z grupy VAG, niby łańcuch ale nie łańcuch :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jakbym miał 100tys na nowe auto to bym dokupił 2 E38 i doprowadził moją obecną i kupioną do stanu muzealnego. I na paliwo by mi jeszcze starczyło :)
    Nowa motoryzacja to jest jakieś nieporozumienie. Z nowych aut to może Pagani Zonde albo Koenigsegga kupić i nie martwić się że producent oszczędzał na częściach :hah: No ale wiadomo. Sfera marzeń
    Przykre jest to że nie robi się już aut z "duszą", a producenci z pasjonatów motoryzacji tworzącymi historie przekształcili się w parszywych kapitalistów dla których liczy się tylko $$$.
    Ja coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem W123 albo W124, puki można jeszcze jako taki egzemplarz znaleźć.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    www.vwszrot.pl
    i wszystko jasne...

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    u mnie w mieście gościu ma F01 i widzę go co chwile aucie zastępczym...

    ________________________________________

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    a coraz bardziej się zastanawiam nad kupnem W123 albo W124, puki można jeszcze jako taki egzemplarz znaleźć.
    W124 300d aut, klima i auto dożywotnie o ile teraz wyrwie sie prawdziwą igłe...


    A co do temau, mój kumpel miał A6 - a miałe grubo ponad 200tyś jak ją sprzedawał i jest to gość który tam ma w dupie czy zimny czy ciepły i jeździ jak wariat, pare razy nią poprzycierał ale ogólnie jakoś to auto przeżylo i silnik po za jedną wadą którą juz w kilku A6 słysząłem - tzn klepanie jakby góra była sucha przy odpalaniu - to jeździło... A no sorry robił skrzynie po jego zakupie, ale jechał pijany jako pasażer z niemiec, kierowca ciągle but w podłodze a on sie bawił lewarkiem, raz na N raz na S raz na D :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    25
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    nie do końca rozumiem Waszego zdziwienia - przecież auta od zawsze produkowało się dla zysku (może z kilkoma bardzo nielicznymi wyjątkami) ;) , nikt nie kaze Wam kupować nowych aut ....

    common rail to niestety wymysł ekologów i to im należy podziękować.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ekolodzy to debile - common rail fajna sprawa jakby był troszkę lepiej dopracowany. Przecież nie chodzi tylko o spalania czy ekologie bo nawet E65 za niedługo w dieslu to berlina nie wjedziesz - o ile juz nie. Moc i osiagi to bajka w tych silnikach.

    A jeżeli chodzi o wyjatki o których pisze kolega powyzej no to po za wiecznością W124 to golfy 2ki i 3ki, passaty też mają juz wieleset km najechane i ciągle śmigają a ich serwisowanie jest groszowe...

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    passaty też mają juz wieleset km najechane i ciągle śmigają a ich serwisowanie jest groszowe...

    ..zależy które,szwagier do tej pory żałuje że mnie nie posłuchał i nie kupił e39 tylko vw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •