Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: [mechanika] 730d `01, na ciepłym silniku brak mocy do 2.5 ty

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    47
    BMW
    730d `2001
    Skąd
    Zamość

    [mechanika] 730d `01, na ciepłym silniku brak mocy do 2.5 ty

    Witam :)

    Mój nowy nabytek właśnie ma taką przypadłość jak w temacie, filterki na zaworach podciśnienia wyczyszczone, egr wyczyszczony i porusza się.

    Na zimnym silniku chodzi idealnie, każde muśnięcie pedału gazu powoduję zryw auta, jak się rozgrzeje to przy pełnym gazie ledwo przyspiesza a po 3 tyś. obr. zaczyna rwać do przodu...

    Przepływomierz mam już ten dobry, auto jest ze stycznia 2001.

    we wrześniu będe miał interfejs do bmw i zobacze jak przepływomierz pokazuje podczas jazdy.

    Jakieś pomysły?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Zacząć od podejrzenia jak zachowuje się dawkowanie przepływki na zimnym i na ciepłym. Objawy wskazywać moga na nie poprawnie działający przepływomierz, ale to tylko jeden z wielu powodów. Trzeba też zwrócić uwagę na to jakie doładowanie jest w danym momencie podczas tego mulenia. Tak czy siak bez diagnostyki i odpowiedniej interpretacji parametrów pracy poszczególnych elementów trudno bedzie rozwiązać problem. Diagnostyka w takim przypadku to podstawa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    47
    BMW
    730d `2001
    Skąd
    Zamość
    Więc tak zrobię:) jeszcze raz dodam, że mam już ten poprawiony przepływomierz ale przecież też już mógł się zużyć - przebieg oryginalny 198 tyś. km

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    1 Nie kop diesla gdy jest zimny bo Ci za to podziękuje bardzo szybko a nawet nie wiem czy już nie dziękuje!
    Olej do silnika- najlepsze pełne syntetyki 5w40 ja używam Motul.

    Kopci na czarno gdy wciśniesz?

    Według mnie podciśnienie i przepływka mogą ale nie muszą być problemem z tego co piszesz, że auto jest muł i ciągnie dopiero od 3 tys to Twoje turbo zdechło na amen.
    Dobra regeneracja to koszt ok 1000zł i oddaj zaufanym firmom co nie złożą go na chińskich częściach lub co gorsza na jakichś UNIWERSALNYCH!

    Na przyszłość, nie ciśniemy auta gdy jest zimne, lejemy bardzo dobry olej i TYLKO syntetyk, po skończonej zabawie i przeciągnięciu auta daj z 2 minutki czasu na ostudzenie turbo (na jałowym) zanim zgasisz silnik.

    Życzę powodzenia i jak najmniej takich przygód na przyszłość.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    coboos ale jeżeli turbo by mu umarło to raczej nie pompowało by też i na zimnym silniku...

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    47
    BMW
    730d `2001
    Skąd
    Zamość
    1. Nigdy nie wciskałem gazu na zimnym silniku więcej jak do połowy, na zimnym silniku łatwo zauważyłem że silnik ma pełną moc po tym jak delikatnie wciskam gaz - od razu agresywnie reaguje, po rozgrzanie jest zupełnie co innego - silnik jest zmulony a dopiero powyżej 2.5 tys ciągnie

    2. Nie dymi, czy to na zimno czy to na ciepło, podczas jazdy i postoju, czy ma moc czy nie ma.

    3. Zastanawiałem się też nad wstępną pompą paliwa w progu, ale chyba zakres obrotów by się odwrócił czyli przy wyższych obrotach brakowało by ciągu

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Cytat Zamieszczone przez dprxp
    Zastanawiałem się też nad wstępną pompą paliwa w progu, ale chyba zakres obrotów by się odwrócił czyli przy wyższych obrotach brakowało by ciągu
    DOKŁADNIE TAK!
    Ja stawiam na zdechnięty przepływomierz. Ew. sterowanie turbiny. Odepnij przepływkę i sprawdź jak zachowuje się auto. Jeżeli wszystko wróci do normy to odpowiedź masz na dłoni...

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    coboos ale jeżeli turbo by mu umarło to raczej nie pompowało by też i na zimnym silniku...
    Nie wiem bo nie cisnę auta na zimnym :) na ciepłym na 100% się tak zachowuje jak kolega opisuje.

    Cytat Zamieszczone przez dprxp
    Nie dymi, czy to na zimno czy to na ciepło, podczas jazdy i postoju, czy ma moc czy nie ma.
    Pocieszające jest to, że wtryski są ok i nie one uśmierciły turbo a skoro tak to możliwe, że i regeneracja będzie tańsza bo zapewne poleciała tylko kierownica spalin w turbo.... o ile jest to turbo bo zaczynasz rzucać coraz bardziej na sucho danymi a te są istotne.
    Ważne jest to czy auto ciągnie jako tako a gdy chcesz przyspieszyć (kickdown) jest jakiś czas cisza i dopiero gdy skrzynia zrzuci bieg czy dwa auto ciągnie na wysokich obrotach (ważna jest granica) ok 2500 obrotów w górę, CZY auto jest kompletny muł do granicy minimum tych 3000 obrotów a rozpędzić go do 60km/h trwa tyle czasu co nie jednemu Fiatowi Punto na ulicach. W pierwszym przypadku, będzie to przepływka względnie podciśnienie (zawory/przewody) w drugim turbina. Różnica jest spora w obu przypadkach ale to już musi dokładnie opisać Driver :)

    A więc decyzja:
    ALBO
    Cytat Zamieszczone przez dprxp
    jak się rozgrzeje to przy pełnym gazie ledwo przyspiesza a po 3 tyś. obr. zaczyna rwać do przodu...
    ALBO
    Cytat Zamieszczone przez dprxp
    silnik jest zmulony a dopiero powyżej 2.5 tys ciągnie
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    47
    BMW
    730d `2001
    Skąd
    Zamość
    Ważne jest to czy auto ciągnie jako tako a gdy chcesz przyspieszyć (kickdown) jest jakiś czas cisza i dopiero gdy skrzynia zrzuci bieg czy dwa auto ciągnie na wysokich obrotach (ważna jest granica) ok 2500 obrotów w górę
    jest dokładnie tak.

    jak zredukuje to ciągnie dobrze.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jednak obstawiam przepływomierz :) kupo nowy wkład BOSCH i zrób później adaptację silnika. Względnie adaptacja skrzyni była by potrzeba bo ta może być zmęczona stylem jazdy poprzedniego właściciela ale to raczej życzenie. Jak nie masz dobrego kabla i inpy to wejdź w dział E65 tam Sebek opisał sposób na kasowanie adaptacji, który podobno działa też w naszych autach ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •