Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [mechanika] 730d `01, na ciepłym silniku brak mocy do 2.5 ty

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Wspomniano tutaj o filterkach na zaworach podciśnienia. Jak się do nich dostać? Silnik M57. Wiem, że jeden jest w okolicach turbiny, ale co trzeba zdjąć, żeby się tam dostać? Drugi, od recyrkulacji spalin, nie wiem gdzie jest. Auto nie rwie ostro do przodu po wciśnięciu gazu, tylko ma chwilę zastanowienia, potem idzie, ale nie wiem, czy z pełną mocą. Przepływomierz jest na pewno dobry, bo niedawno był zmieniany :) Oryginał Boscha.

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez MK
    Wspomniano tutaj o filterkach na zaworach podciśnienia. Jak się do nich dostać? Silnik M57. Wiem, że jeden jest w okolicach turbiny, ale co trzeba zdjąć, żeby się tam dostać?
    Jak masz zwinne ręce to wystarczy ściągnąć wąż co idzie do filtra powietrza (przepływki)

    Cytat Zamieszczone przez MK
    Drugi, od recyrkulacji spalin, nie wiem gdzie jest.
    Pod kolektorem z prawej strony silnika (stojąc przed autem) jest przykręcany do boku silnika, dojście beznadziejne i się spocisz trochę, polecam od razu uszykować magnez do wyciągania nakrętki jak spadnie :) do tego długi klucz rurkowy chyba 10-ka
    Jeżeli chodzi o fakt samego czyszczenia to lepiej sobie darować zabawę i kupić nowe nie są zbyt drogie.

    Dodam też, że silnik M57 ma też 3 zawór który jest gdzieś pod spodem auta i steruje poduszkami silnika!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Jak to steruje poduszkami silnika?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #14
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No steruje poduszkami silnika :)
    Patent miał na celu zwiększyć skuteczność ich pracy czyli komfort w aucie. O resztę mnie nie pytaj, zrobili i jest i na pewno z czasem się sypie.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez YBSA
    Jak to steruje poduszkami silnika?
    Normalnie, w dieslu poduszka to nie jest tylko kawałek gumy ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Jeśli objawom które opisujesz towarzyszą strzały w rurę wydechową to sprawdź sondy lambda... Czasem przez ich błędne odczyty silnik potrafi zwariować zupełnie... Jeśli się to pojawiło nagle to można przypuszczać że coś jest nie tak z odczytami.... Do diagnozy będzie potrzebny oczywiście komp
    Pozdrawiam

    fm

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez fm
    Jeśli objawom które opisujesz towarzyszą strzały w rurę wydechową to sprawdź sondy lambda... Czasem przez ich błędne odczyty silnik potrafi zwariować zupełnie... Jeśli się to pojawiło nagle to można przypuszczać że coś jest nie tak z odczytami.... Do diagnozy będzie potrzebny oczywiście komp
    Mowa o Dieslu kolego. Tutaj nie ma ani wystrzałów, ani sond ani nic z tego co opisujesz ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    UUUpssss. :x Przepraszam nie doczytałem dokładnie tematu... :x Katastrofalne niedopatrzenie
    Pozdrawiam

    fm

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Dobrałem się do tych zaworków, zostały elegancko wyczyszczone - a były mocno ubrudzone. Dodatkowo wyczyściłem zawór EGR - ten to musiałem nożem skrobać :/ Efekty? Nie czuję różnicy w mocy, dalej jest lekko przymulony na starcie, jest może minimalnie lepiej. Ale za to spalanie w trasie spadło z 7.3l/100km do 6 :D W mieście sprawdzę jeszcze, było około 11 +/- 0.5l.

    Dostęp do tych zaworków jest faktycznie lekko problematyczny, ale jak się ma zwinne palce to da radę ;) Dziękuję za pomoc, dalej szukam przyczyn zmulenia na starcie :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak jak Ci mówiłem, czyszczenie to tylko "wmawianie sobie, że będzie lepiej" jak ma to działać dobrze to muszą być nowe, pod warunkiem, że któryś padł a to pokaże Ci diagnostyka i z czytanie błędów z DDE
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •