Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ pozostale] Świszczący szyberdach help

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce

    [ pozostale] Świszczący szyberdach help

    Mam problem od dłuższego czasu. Przy prędkościach powyżej 70km/h słychać świst powietrza w okolicach szyberdachu. Od czego to może być. Szyberdach ładnie leży równo z dachem, nie cieknie. Czym może to być spowodowane?

    Wykluczam szybę bo była wymieniana na wiosnę.

  2. #2
    7ka
    Gość
    mam chyba to samo a do tego jeszcze cos mi skacze na wybojach w szyberdachu... podejzewam ze to co szumi to uszczelka jest do wymiany...trzeba kogos,jakiegos fachmana od szyberdachow..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    hmm dokładnie to samo. Wcześniej wydawało mi się że gdzieś na podszybiu albo kanał wentylacyjny jest przydkany ale to szyber. Czyżby jakaś nowa wpadka w e38 o której nikt nie wie?

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    A to się zdarza tylko w szkalnych dachach??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    79
    BMW
    e38 728iA 2001
    Skąd
    Siedlce
    ja mam pełny metalowy i świszczy

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    ale stary stary temat odgrzebałem.
    Panowie coś poradziliście z tym świstem z szyberdachu. Ostatnio jechałem potencjalnym nowym nabytkiem i przy zamkniętym szybrze i zaciągniętej podsufitce niby cisza, ale jak odsunąłem osłonę świst niemiłosierny. Tak jakby szyberdach był niedomknięty. Jakieś rozwiązanie???
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  7. #7
    Przy zaciągniętej podsufitce jest "niby cisza" czy "cisza"? Bo to różnica :) U mnie jak mam wszystko pozamykane to jest cichutko jak w każdym innym E38, a jak odsunę podsufitkę to gdzieś od prędkości 70km zaczyna być słyszalny szum, od ok 100km/h robi się na prawdę głośno. I myślę że to normalny objaw.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    U mie w e65 to samo. Wk...e to jest ale nie mam kiedy się tym zająć.
    (szklany szyber)

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mam to samo mam teraz szklany i słychać .Przy poprzednim metalowym tak nie byo ..... 8/

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,107
    BMW
    750iL
    Skąd
    wrocław
    a to dlatego ze przy szkle zawsze bedzie glosniej, zaciagnieta podsufitka wyglusza znacznie ten swist dlatego efekt jest znacznie mniej slyszalny. Na metalowym dachu nie slychac nic dlatego ze nie da sie odsunac podsufitki i dach jest caly czas gruby i ladnie wytlumiony. Dlatego wlasnie uznaje wyzszosc dachu metalowego nad szklanym ;)
    co do szumow na metalowym dachu to jezeli ktos miewa takie przy wiekszych predkosciach to pora zdjac sufit i dokrecic sruby od szyberdachu- czesto sie to zdarza..do tego stopnia ze uchyla sie on od przodu a nie tak jak powinien. U siebie robilem taka operacje z Rondlem "kartem" Killerem ;D troche roboty ale pozniej wszystko bylo ok..
    BEZ KOMENTARZA..... ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •