Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: [ pozostale] Kilka pytań odnośnie e32:)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    13
    BMW
    E32, E65
    Skąd
    Polska

    [ pozostale] Kilka pytań odnośnie e32:)

    Witam mam kilka pytań odnośnie e32:) bo jestem na etapie poszukiwań
    1 jak v8 3.0 znosi gaz? i jaka instalację do niej ? i jak jeździ na gazie:)
    2 czy warto kupic v8 mowa tylko o 3.0 manual lpg . czy nie jest awaryjny bo w serwisowaniu jest podobno drogi:) i czy to nie jest ryzykowne kupowanie v8 :)
    3 czy to prawda że zwykłe 3.0 jest za małe do tej masy auta?? bo wszyscy mi doradzają 735
    4 i co w końcu wybrac z tych trzech silników :)
    5 i czy w kwocie mieszczącej się do 10tys da redę kupic coś ładnego z bogatym wyposażeniem np coś takiego http://otomoto.pl/bmw-735-C14675417.htm
    6 i gdzie szukac coś łądnego bo na allegro jest znikoma ilośc a jak są to tak jak ta za 12tys:(:( i czy w niemczech można coś ładnego sprowadzic mieszcząc sie w 10 tyś z opłatami....mile widziane jakieś stronki typu mobile de:)bo tylko taka znam heheh ale uzbrajam się w cieprpliwośc i szukam w PL dalej:)i czekam na dobre rady:)


    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    1. dobrze - sekwencja - najlepiej na dwóch reduktorach
    2. E32 w serwisowaniu ogólnie do najtańszych nie należy, więc albo rybki albo akwarium
    3. nie jest za małe, ale wyprzedzania pewnie trzeba się nauczyć ;) 3.5 fajny silnik, ale znalezienie egzemplarza z dobrym sercem będzie trudnym zadaniem
    4. 4.0 :D
    5. link nie działa, ale za 10tys. powinieneś znaleźć coś fajnego, choć bardziej proponowałbym kupić coś za 8-8,5tys i te 1,5-2 tys. włożyć w nią po kupnie, bo i tak coś się znajdzie do zrobienia ;)
    6. szukaj na allegro, bo:
    a) zawsze możesz się potargować
    b) w DE ciężko znaleźć coś poniżej 2,5tys. € w dobrym stanie, a pamiętaj że musisz tam dojechać i trochę czasu spędzić więc następne € wydane ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Jak Tuczi napisał dobra sekwencja dobrze wystrojona nie zniszczy M60.

    Natomiast w cenie do 10 000zł to na allegro nic ciekawego nie ma chyba, że masz z 5 koła w kieszeni.

    Ja ostatnio przywiozłem z DE auto właśnie za 2,5 E i i tak pochłonęło 5 koła pln ale ja jestem perfekcjonistą :)

    Od wroga nic ładnego do 10 koła pln nie przywieziesz Niemcy to nie jest głupi naród :D

    Ja jak moja kupowałem to facet wiedział, że dobre auto sprzedaje to nie chciał opuścić nic powyżej 50E powiedział, że jak taniej to auto zostaje u niego na amen.

    Ja niedługo dla jaj wystawie moja na alledrogo bo nadal myślę nad projektem M60B40 + manual ale to nie będzie ta półka cenowa.

    aha przy LPG pamiętaj, żeby stroił to dobry gaziarz bo laik w BMW mając nawet najlepsze komponenty pod ręką schrzani sprawę.

  4. #4
    Z00FY
    Gość
    Poszukaj, był temat o e32 nawet sam go zakładałem przed kupnem :) Sam miałem trafić 3.0 V8 koniecznie w manualu a po przejażdżce w DE 4.0 w automacie szybko zmieniłem zdanie. Jeżdżę bez gazu jak na razie. Osiągi i ekonomia 4.0 to coś co wyszło bardzo dobrze Bawarskim inżynierom w tamtych czasach.. Nie obawiaj się 740ia -to ten sam silnik co 3.0 V8 tylko litr mniejsza pojemność. Jeździłem całe życie manualem i też nie miałem przekonania do automatu,obawiałem się ,że się psuje ,słabiej ciągnie, ma dziurę przy wyprzedzaniu a po tygodniu jazdy zmieniłem zdanie automatu bym w życiu nie wymienił na manual.. Na pewno nie w serii 7..To limuzyna i wogoda tym nie jeździ się bokami by był potrzebny pogrzebacz w podłodze.( Chcesz podriftować kup e30 ;)) Kup ten model który będzie w lepszym stanie.. To podstawowa recepta do pokochania serii 7.. I powtórze jeszcze raz,niech nie przeraża Cię Silnik 4.0 (tym bardziej ,że chcesz gazować.. Mocy dużo więcej a spalanie bardzo mało bedzie się różnić od 3.0 V8) i szkrzynia automatyczna w nim 5hp30 to naprawdę dobre rozwiązanie jeśli jest w dobrym stanie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    13
    BMW
    E32, E65
    Skąd
    Polska
    szkoda że nie działa ale jest piękna 735 z otomoto za 12 tyś:) nom to mówicie ze 4.0 nom o tym szczerze nie myślałem nawet:) a sam nigdy nie jeździłem automatem a auto nie chce do driftu :) i jak możesz powiedzieć coś o740 w automacie to był bym wdzięczny :) jak tam to jest:)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    co można powiedzieć o 740iA auto z frajdą :)

    Jak do 12 dołożysz jeszcze 6 to możesz kupić moja heheh

    A tak serio jeżeli masz do 10 koła to szukaj lepiej 735 bedzie w lepszym stanie jak nowocześniejsze droższe w utrzymaniu V8

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Tuczi Ty "obiboku" ;D wystarczy do linku dodać literkę "l" bo kolega zjadł.

    http://otomoto.pl/bmw-735-C14675417.html

    Mi osobiście auto się podoba.Może po za drobnymi mało znaczącymi szczegółami jak np tylne czarne lampy lub ramki chrom na przednich reflektorach,końcówka tłumika,ale wiadome że to nie ma żadnego znaczenia.

    Opcja faktycznie bardzo ciekawa.Jeżdżąca kanapa szkoda że jeszcze nie podgrzewana ale zawsze można dołożyć.Spryski lamp i halogenów(jeden widać wybity) czy tampomat przy manualu i jeszcze parę fajnych innych gadżetów...

    Jeśli jesteś zainteresowany Kolego tym autem to jedź i oglądaj. 3,5 to dobra jednostka z którą większych problemów nie będzie (wiem po swojej)

    Widać że auto doinwestowane i łatwo gościowi sprzedać go nie będzie skoro życie zmusza go na przesiadkę na tico ;(

    Jak byś chciał coś więcej wiedzieć o 735 to pytaj a chętnie odpowiemy ;)

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Mam nadzieję, że mu smakowała ;D

    A jeśli chodzi o auto to rzeczywiście wygląda dość dobrze i na pewno warto ją zobaczyć i sprawdzić ;)
    Do "kwiatków" które wymienił Dzuda dorzuciłbym jeszcze "drutowane" poliftowe drewno na przedliftowej półce środkowej.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    10
    Bierz moją, wszystko obrobione na tip top bez wkładu finansowego. ;)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Ja niedługo dla jaj wystawie moja
    http://moto.allegro.pl/bmw-740i-perf...203664383.html :649:

    właśnie 5min wczesniej ją wyczaiłem :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •