Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektryka] Fotel i kierownica nie reagują. Przepala bezpie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    [ elektryka] Fotel i kierownica nie reagują. Przepala bezpie

    Jako że dawno nie było żadnych niespodzianek ze strony auta, to teraz się porobiło.

    Zachciało mi się maksymalnie obniżyć fotel żeby ułatwić sobie wyjście. Ale ku mojemu zdziwieniu po ponownym wejściu ani kiera ani fotel nie reagował.
    Stosując starą dobrą zasadę "sprawdź bezpiecznik" od razu znalazłem przyczynę nie działania elektryki w siedzisku i kierze.
    Uradowany montuje nowy bezpiecznik 30A. Nie zdążyłem go nawet dobrze wsadzić jak zaiskrzyło i się przepalił.

    Wina leży pewnie po jakimś przetartym kablu albo silniczku.

    Ale niech mi ktoś powie jak ja mam się dostać do tego wszystkiego skoro sobie opuściłem MAKSYMALNIE siedzenie w dół! I nawet kartki papieru tam nie wsadzę. Nie mogę dostać się do śrub żeby podnieść fotel. Nawet tego plastikowego boczka nie mogę zdjąć.
    Jedyne co mogę to sobie jakiś plastik ułamać

    Przez takie sytuacje mam ochotę sprzedać w cholerę to auto i kupić sobie jakiegoś starego 20 letniego ropniaka co nie będę się o niego martwić czy mi ptak narobi czy ktoś zarysuje. I w którym nie będzie sie miało co psuć.
    Czemu ja nie zbieram znaczków albo motyli. Mniej stresujące hobby by było :?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Może przebicie nie jest na fotelu ale wiązce auta i da się podać na krótko (oczywiście z bezpiecznikiem) prąd do fotela?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja jednak wiążę opuszczenie fotela z faktem zwarcia. Myślę że po prosu przygniotłem coś fotelem. A jak dać prąd żeby się nie spalił bezpiecznik? Gdybym mógł chociaż na 10 sec dać to bym fotel przestawił.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    I co nikt nie ma pomysłu co z tym fantem zrobić?

    Niech ktoś mi powie jak mam ten fotel odkręcić w tej pozycji w jakiej się teraz znajduje. Może jest jakaś procedura awaryjna manualnego przestawienia fotela.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    I co nikt nie ma pomysłu co z tym fantem zrobić?
    mój pomysł to taki że:

    1 potrzeba dwóch chłopa
    2 potrzeba ze 3 - 4 sztuki bezpieczników

    jeden chłop wsadza bezpiecznik a drugi trzyma caly czas regulator fotela w góre, napewno po takim zabiegu powtórzonym parę razy fotel drgnie do góry a co za tym idzie odblokuje przygniecione przewody :) mądre nie? :P
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No raczej ten pomysł nie wypali. Nie zdążę bezpiecznika wetknąć do końca na swoje miejsce a już przepala. Żeby nie wydać majątku na bezpieczniki to już tylko lekko muskam nim nie wtykając. Jak zaiskrzy to wyciągam bez przepalenia.
    Jakby się kto pytał to jest to na pewno wina fotela bo po odpięciu głównej wtyczki fotela bezpiecznika nie przepala.
    Jutro jadę do znajomego mechanika bo ma klucze którymi może uda mi się 2 śrubę odkręcić i będzie możliwość podniesienia fotela.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Tak jak wyciągniesz fotel to dopiero zobaczysz co i jak i czy wina leży w wiążce od przygniecenia :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Zdecydowanie przyciąłeś kable fotelem i robi zwarcie.
    Najlepiej tak jak napisałeś, odłączyć wtyczkę i spróbować odkręcić śrubę kluczem nasadowym z przegubem, łamanym. Często mnie ratował w podobnych sytuacjach, gdzie nie mogłem za Chiny podejść niczym. A zestaw przegubowy wraz z różnej długości złączkami dawał dość spore możliwości manewru. Oczywiście..z problemami, bo to się msknęło, to spadło - ale się odkręcało.
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Kłopot częściowo zażegnany.
    Z pomocą zaprzyjaźnionych mechaników udało się odkręcić 2 tylne śruby dzieki czemu mogłem fotel do przodu przechylić. Wsadziłem bezpiecznik który się już nie przepalił, 1 na pamięci fotela i banana na twarzy miałem jak dziecko na Boże Narodzenie.
    No ale nie doszedłem jeszcze do tego co tam sobie przykleszczyłem że dawało zwarcie :/
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    to teraz jak możesz przesunąć fotel to to zrób i go odkręć i sprawdz dokładnie wiązkę,bo coś czuje że izolacja pójdzie w ruch :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •