Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] wąż od wspomagania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    [mechanika] wąż od wspomagania

    Pojechałem dzisiaj wymienić przekładnię kierowniczą (ma luzy i cieknący płyn od wspomagania). Kaska przygotowana na wymianę czas zarezerwowany, kanapki zrobione a tutaj zonk. Cieknie płyn z węża ciścieniowego, tego który idzie do przekładni (cieknie a raczej pryska jak z karchera...). Wstrzymałem wymianę do poniedziałku. I teraz to co najlepsze : czy możliwe jest aby oryginalny wąż kosztował 650 polskich złociszów. Zamiennika i używki nie biorę pod uwagę. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić mi cenę tego w ASO?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Ja tez miałem problem ze wspomaganiem płyn mi spieprzał i okazało sie, ze był przetarty wąż ten głowny taki gruby koszt używki 150 zł i śmiga jak tralala :D
    Deutsche Bank

  3. #3

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Re: wąż od wspomagania

    Cytat Zamieszczone przez bonopingwin
    Pojechałem dzisiaj wymienić przekładnię kierowniczą (ma luzy i cieknący płyn od wspomagania). Kaska przygotowana na wymianę czas zarezerwowany, kanapki zrobione a tutaj zonk. Cieknie płyn z węża ciścieniowego, tego który idzie do przekładni (cieknie a raczej pryska jak z karchera...). Wstrzymałem wymianę do poniedziałku. I teraz to co najlepsze : czy możliwe jest aby oryginalny wąż kosztował 650 polskich złociszów. Zamiennika i używki nie biorę pod uwagę. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić mi cenę tego w ASO?
    niestety tyle taki waz kosztuje, kiedys do audi musialem zmienic i kosztowal tez podobne pieniadze, i pytanie? dlaczego zamiennika niebierzesz pod uwage?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    bo wąż jest gumowy a nie metalowy więc prawdopodobieństwo pęknięcia lub złego wykonania jest duża i nie chce ponownej naprawy. Tak mi się wydaje.

    Elementy metalowe jak najbardziej zamienniki ale elementy gumowe jak uszczelki i węże (wysokociśnieniowe) to raczej nie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton

    Re: wąż od wspomagania

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    Cytat Zamieszczone przez bonopingwin
    Pojechałem dzisiaj wymienić przekładnię kierowniczą (ma luzy i cieknący płyn od wspomagania). Kaska przygotowana na wymianę czas zarezerwowany, kanapki zrobione a tutaj zonk. Cieknie płyn z węża ciścieniowego, tego który idzie do przekładni (cieknie a raczej pryska jak z karchera...). Wstrzymałem wymianę do poniedziałku. I teraz to co najlepsze : czy możliwe jest aby oryginalny wąż kosztował 650 polskich złociszów. Zamiennika i używki nie biorę pod uwagę. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić mi cenę tego w ASO?
    niestety tyle taki waz kosztuje, kiedys do audi musialem zmienic i kosztowal tez podobne pieniadze, i pytanie? dlaczego zamiennika niebierzesz pod uwage?
    Krzywy a są zamienniki?

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja dalem zrobic waz specjalistycznej firmie. Uzyli do tego tylko starych metalowych koncowek ze starego weza i nowego przewodu (wytrzymujacego wieksze cisnienie). Metalowe koncowki sa teraz przykrecane do glownego weza na gwint. W razie ponownej awarii (w co nie wieze) - odkrece koncowki i nakrece na nowy waz.

    Duze warsztaty dla ciezarowek maja odpowiedni sprzet i materialy - a tak zrobiony waz jest na pewno dobrym rozwiazaniem. Zaplacilem za to jakies 40 Euro - nowy w ASO chcieli jakies 165 Euro.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to prawda, jest np w bialymstoku taka firma HYDROG i ona robi takie rzeczy, kiedys puscil mi waz od myjki zawiozlem a oni wymienili go na podwojnie zbrojony a zostawili same stare koncowki, dobry pomysl Sebek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33
    spoko koledzy ,ja zrobiłem podobnie i odezwała sie pompa wspomagania myslałem że siadła więc wymieniłem na druga i to samo ,dopiero fachowiec powiedział mi że wąż ma w środku jakąś zwężkę która redukuje czy podwyższa ciśnienie nie pamiętam teraz ale bez tego bedzie lipa i pompa wspmagania będzie szumieć i istotnie tak było kupiłem oryginał coś około 550 zł problem znikł więc moja rada nie kombinować tylko kupić oryginał ja kombinowałem to straciłem 150zł

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    174
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez marcinesko Zobacz posta
    dopiero fachowiec powiedział mi że wąż ma w środku jakąś zwężkę która redukuje czy podwyższa ciśnienie nie pamiętam teraz ale bez tego bedzie lipa i pompa wspmagania będzie szumieć
    Czy węże nr 1 i 21 mają te zwężki o których kolega pisał:?: Pytam, bo zastanawiam się nad ich "regeneracją". Jeśli mają to zacznę tylko od wymiany opasek:p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •