Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Chiptuning

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    Chiptuning

    czy podkręcenie silnika 3.0d ,ma wpływ na żywotność motoru ,o ile go skróci, jakie są wasze opinie ,max do 240 km oraz jaki zakład polecacie ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    O ile sam silnik nawet tego nie odczuje (ma spore rezerwy mocy) to skrzynia biegów na pewno. Automaty są bardzo wrażliwe na przeciążenia. PODOBNO w 740d e38 automaty padają same z siebie. Prawda to?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Sam z siebie to bąk z d.py wychodzi ...

    Jeżeli automat jest dbany serwisowany to nie padnie.

    choć w 740d łatwo go zabić bo jego max przenoszony moment to 560Nm a tyle właśnie generuje silnik czyli ogólnie nie ma lekkiego życia :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Czy znacie jakieś zakłady polecane ,profesjonalne, które podnoszą moc ,dzwoniłem do bmw Breczko Białystok to zaoferowano mi taką usługę w Warszawie u człowieka który robi głównie dla bmw ,koszt 3tys zł,260km oraz 580nm ,całkiem przyzwoita moc,bezpieczna dla silnika i skrzyni ,certyfikat oraz gwarancja, ale nie znam firmy.

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Jak ktoś mówi na dzień dobry na ile może zrobić auto to szukaj na jakimś forum polecanych chiptuningerów a tego zostaw w spokoju. Przed ingerencją auto wjeżdża na hamownie i sprawdza się jego moment obrotowy i moc silnika. Dopiero po zbadaniu tego można ustalić o ile zwiększyć mu moc. Automat jest ciężej hamować niż manual z wiadomych przyczyn... Często też można zarżnąć skrzynie automatyczną po chiptuningu ponieważ jeśli silnik będzie posiadał większy moment obrotowy niż potrafi skrzynia przenieść to długiego życia jej nie wróżę. Także hamowanie automatu radził bym Ci odpuścić. Sam jeżdziłem 530dA której skrzynia nie wytrzymała chipa a ja nawet nie wiedziałem ,że jest chips był instalowany :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    pewnie dam sobie na spokój ,szkoda silnika ,mam zamiar tym autkiem pośmigać z 5 lat. :papa:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •