Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 145

Wątek: Poprawa pracy skrzyni biegow - trik.

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR
    Z tego co słyszałem to ta kombinacja resetuje mapy stylow jazdy. Skrzynie te same się ustawiają pod styl jazdy autem.Po tym resecie będzie się ustawiała pod naszą nogę.
    Kombinacja resetująca mapę stylu jazdy ? Na czym to polega ? Porównując dwie e38 jeżdżące w w przeciwnych warunkach - miasto, autostrada.
    Od E38 (steptronic) skrzynie są "inteligentne" i uczą się stylu jazdy kierowcy ma to swoje plusy i minusy. Minusem największym to jeżdżenie cały dzień w korkach po mieście wtedy skrzynia tak zamula auto, że szok :/ wystarczy, że przy pierwszej możliwości odejmiesz gazu przy 70km/h i masz bankowo już 5 wrzuconą i przyspiesz Pan później czymś takim ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Ja miałem banana po wykonaniu tej procedury, auto stało się dynamiczne i żwawe.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #23
    Z00FY
    Gość
    ktoś testował w e32 ? Procedura nie przynosi efektów..

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Z tego co wiem do E32 też juz sie "uczyło" jeździć !?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Od E38 (steptronic) skrzynie są "inteligentne" i uczą się stylu jazdy kierowcy ma to swoje plusy i minusy.
    no jak sam mozesz wyczytac - od e38 steptronica, a z tego co wiem zadna e32 nie wyszla seryjnie ze steptroniciem, wiec odpowiedz juz masz ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #26
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tutaj nie chodzi o Steptronic czy nie a AGS.

    Z tego co wiem to ten trik dziala tylko w samochodach z elektronicznym pedalem gazu (niewiem na 100%).

    Info ktore otrzymalem na ten temat dotyczylo tylko modelu e65.

    Sebek

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Od E38 (steptronic) skrzynie są "inteligentne" i uczą się stylu jazdy kierowcy ma to swoje plusy i minusy.
    no jak sam mozesz wyczytac - od e38 steptronica, a z tego co wiem zadna e32 nie wyszla seryjnie ze steptroniciem, wiec odpowiedz juz masz ;)
    A coz to za bzdury- co ma steptronic do AGS??
    Skrzynie potrafiace sie adaptowac do stylu jazdy kierowcy BMW produkuje od 92r (5HP30 w E32/E34 byla pierwsza seryjna skrzynia z systemem AGS.
    AGS to same plusy nie wiem skad pomysl ze ma to jakies minusy??- ewentaulnie prosze o argument.

    AGS - Adaptive Getriebe Steuerung - czyli adaptacyjne sterowanie skrzynia.


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Jest to standardowa procedura kasowania adaptacji skrzyni. To samo mozna zrobić z poziomu DISa/Inpy.

    BTW - kolor czcionki BOSSa drażni tylko mnie czy jestem nadwrażliwy?

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Zodiac
    BTW - kolor czcionki BOSSa drażni tylko mnie czy jestem nadwrażliwy?
    Sam nick świadczy i chęci wyróżnienia :D - no i nie tylko Ciebie :)

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Od E38 (steptronic) skrzynie są "inteligentne" i uczą się stylu jazdy kierowcy ma to swoje plusy i minusy.
    no jak sam mozesz wyczytac - od e38 steptronica, a z tego co wiem zadna e32 nie wyszla seryjnie ze steptroniciem, wiec odpowiedz juz masz ;)
    A coz to za bzdury- co ma steptronic do AGS??
    Skrzynie potrafiace sie adaptowac do stylu jazdy kierowcy BMW produkuje od 92r (5HP30 w E32/E34 byla pierwsza seryjna skrzynia z systemem AGS.
    AGS to same plusy nie wiem skad pomysl ze ma to jakies minusy??- ewentaulnie prosze o argument.

    AGS - Adaptive Getriebe Steuerung - czyli adaptacyjne sterowanie skrzynia.



    Co do argumentu podałem kilka postów wyżej. Ale u mnie to częściowo wina samego mojego stylu jazdy bo gdy potrzebuję dłuższych przełożeń od razu włączam S a powinienem trochę porozciągać skrzynie na D a nie, że ta wiecznie w trybie eko zna tylko zamulanie w korkach. Mi brakuje w modelu E38, 3 trybów pracy tak jak jest w nowszych modelach, u nas jest albo Eko albo od razu Sport nie ma trybu Normal :(

    A co do AGS powiedzcie od kiedy to jest tak na prawdę odczuwalne i od kiedy produkują skrzynie w których wyraźnie widać, że ta skrzynka "żyje" :) według mnie od steptronica zaczęły się nowoczesne skrzynie AGS a co do terminologii to oczywiście, że można wyrzucić mi błąd. Użyłem terminu Steptronic chcąc tylko wyraźnie zaznaczyć, od kiedy mniej więcej można się spodziewać wyraźnej poprawy lub zmiany pracy skrzyni po dokonaniu jej adaptacji.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •