Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 145

Wątek: Poprawa pracy skrzyni biegow - trik.

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    To nie testujcie, ja mam drugi dzien banana na twarzy :]

    Rozmawialem wczoraj z Johnym i doszlismy do wniosku ze moze to byc kalibracja przepustnicy ktora ma wraz z przeplywka bardzo duzy wplyw na prace skrzyni biegow.

    Po skasownaiu adaptacji skrzyni jakis czas temu nie pracowala ona od pierwszego momentu tak idealnie i plynnie jak teraz.

    A co do testow na moim aucie to zapomnijcie ;D Testowac na wlasnych.


    Sebek

  2. #12
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Ja sprawdzałem u mnie w E38 (bez drutowania i "guzikowania" xD) i coś jakby lepiej choć specjalnego szału nie ma. Jak pisze Sebek ma to też jakiś wpływ na przepustnicę bo zauważyłem u siebie lekko wyższe obroty i zwiększoną czułość na pedał przyspieszenia, a przy tym jakby lekko lepiej się wkręca i przyspiesza...
    Do odważnych świat należy, a zresztą kto "bogatemu" zabroni.

    Bezi - nie wiem czemu edytujesz posty? Coś było nie tak czy to zwykła nadgorliwość? Jeżeli masz problem z tym żartem jakiego się dopuściłem to był kierowany do odpowiedniej osoby, która sama powinna odpowiedzieć... Jest w tej wypowiedzi jeszcze kilka zdań nie na temat to też możesz usunąć :hah: .

    Mod edit: Tłumacz to Sobie nadgorliwością.
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Sprawdziłem u siebie w 740d. Trik działa jak najbardziej. Wrażenia pozytywne- auto szybciej i agresywniej reaguje na wciśniecie pedału gazu. Skrzynia jakoś płynniej zmienia przełożenia. Warto spróbować.
    EDIT: w związku z kilkoma pytaniami na PW tłumaczę jak ja to zrobiłem:
    Zrobiłem to dokładnie jak opisał autor postu. Włączyłem zapłon (aby zapaliły się kontrolki), pedał do oporu tak aby włączył się kick down. Od tego momentu liczyłem sobie spokojnie 25s (nie używałem stopera, po prostu liczyłem w pamięci). Po upływie 25s puściłem pedał gazu i uruchomiłem od razu auto. Dodam tylko że przez jakieś 3-5km skrzynia tak jakby stabilizowała się. W tym czasie auto różnie jeździło. Po 5km wszystko jakoś się ułożyło i na prawdę czuć tą różnice!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Z tego co słyszałem to ta kombinacja resetuje mapy stylow jazdy. Skrzynie te same się ustawiają pod styl jazdy autem.Po tym resecie będzie się ustawiała pod naszą nogę.

  5. #15
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR
    Skrzynie te same się ustawiają pod styl jazdy autem.Po tym resecie będzie się ustawiała pod naszą nogę.
    co w takim razie z przełącznikami stylu jazdy na kierownicy? po tym zabiegu stają się bezużyteczne?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #16
    Z00FY
    Gość
    Czy w e32 też można skalibrować w ten sposób przepustnice?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Spróbowałem i osobiście nie czuje żadnej różnicy, a nawet gorzej, bo jak jest zimny to pierwszy raz zmienia biegi odczówalnie...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    60
    BMW
    F01 730D 2009r
    Skąd
    Drawsko Pom
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR
    Skrzynie te same się ustawiają pod styl jazdy autem.Po tym resecie będzie się ustawiała pod naszą nogę.
    co w takim razie z przełącznikami stylu jazdy na kierownicy? po tym zabiegu stają się bezużyteczne?
    Nie dlaczego? Przecież to zupełnie co innego.W kierownicy można zmieniać biegi tak jak w recznej skrzyni, lub na sport a "reset"( ustawienia fabryczne) kasuje styl jazdy poprzedniego właściciela. Np ktoś czesto jeździł po autostradach lub inny tylko po mieście.A jak zresetujemy ułoży się pod nasz styl jazdy.

  9. #19
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiekR
    Z tego co słyszałem to ta kombinacja resetuje mapy stylow jazdy. Skrzynie te same się ustawiają pod styl jazdy autem.Po tym resecie będzie się ustawiała pod naszą nogę.
    Kombinacja resetująca mapę stylu jazdy ? Na czym to polega ? Porównując dwie e38 jeżdżące w w przeciwnych warunkach - miasto, autostrada.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    ...Porównując dwie e38 jeżdżące w w przeciwnych warunkach - miasto, autostrada.
    Ja u siebie tak to odczułem że kiedyś jak po Wrocławiu pobujałem dosć ostro na manualu to jak wjechałem na autostradę to czwórkę wbił mi dopiero przy 160, jak zwalniałem to niezależnie czy był na D, na S czy na manualu to zrzucał biegi w dół i trzymał wysokie obroty, po jakimś czasie zawsze się "normuje". Miałem tak juz kilka razy ale jakoś niezwróciłem uwagi po jakim czasie/ po ilu kilometrach zmienia się.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •