Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: [mechanika] stuki vanosa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl

    [mechanika] stuki vanosa

    witam niedawno kupiłem e38 okazyjnie do naprawy zecz wiadoma i jest padniety w niej vanos i skrzynia... silnik stuka tylko po rozgrzaniu ale wogule niema mocy... podejrzewam brak cisnienia oleju skrzynia slizga 5ty bieg i na kompie pokazuje bład 3ciego biegu który szarpie... pytanie czy naprawiac silnik czy wymieniac bo juz różne opinie słyszałem.. na liczniku jest 270tysiecy ale raczej jest durzo wiecej najechane..choc wnetrze w super stanie i zawieszenie tez cicho pracuje auto z 99 roku... ponoc nie idzie tak do konca wyeliminowac stuków lepiej wymienic cały motor co sądzicie ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Vanos mozna naprawic po co wymieniac silnik 270tys to dopiero dobrze dotarta maszyna.
    U mnie vanosy tez pukaja ale spadku mocy nie ma, moze kolego nagraj jakis filmik i wstaw tutaj, a ja nagram swoj i zobaczymy porownamy:).
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    niewiem juz sam napewno nie chce zadnych stuków z pod maski v8 ma pracowac jak na tej konstrukcji jednostke przystało.. mam jeszcze e34 z m60 b30 wiele starszy bo ponad 300 nalatane i tez ciezką noge mam i silnik zawsze mi równo pracował a o stukach nie było mowy... ten silnik co mam w e38 cały jest jakis zajechany nie mierzyłem w nim cisnien na cylindrach podejrzewam ze od tego powinienem zacząc.. stuki dochodzą tez z okolic miski czyli od spodu.. czy m62 ma te samą chorobe co m60 czyli luzujące sie pompy oleju???

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    zamówie jutro czujnik wałka rozrządu i sondy lambda te tylne bo sa niesprawne i zobacze czy wyskoczy z trybu awaryjnego.. jak zacznie reagowac na gaz to zastanowie sie nad ewentualnym remontem tego mojego szrocika... powiedzcie mi jedno czy zasyfiona przepustnica by wykazała bład podczas diagnozy czy to tylko moje mniemanie ze z tego powodu moze sie nie wkrecac ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    ja mam nalatane 340tys moja noga jest ciezka wielu potwierdzi:) lekko vanosiki stukaja. Wydaje mi sie ze silnik jest wpozadku musisz szukac dalej, no chyba ze naprawde silnik mocno dostal w du...pe.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28
    zamówie jutro czujnik wałka rozrządu i sondy lambda te tylne bo sa niesprawne i zobacze czy wyskoczy z trybu awaryjnego.. jak zacznie reagowac na gaz to zastanowie sie nad ewentualnym remontem tego mojego szrocika... powiedzcie mi jedno czy zasyfiona przepustnica by wykazała bład podczas diagnozy czy to tylko moje mniemanie ze z tego powodu moze sie nie wkrecac ?
    Raczej wątpliwa sprawa żeby komputer wskazał na brudną przepustnice. Oczywiście brudna przepustnica może mieć wpływ na kulturę pracy silnika, ale właściwie tylko przy obrotach biegu jałowego. Inna sprawa że elektryczna przepustnica jest podatna na uszkodzenia i coś jej może nie odpowiadać. Dodatkowo wchodzenie silnika w tryb awaryjny powoduje ograniczenie wychylania się przepustnicy, a tym samym słabe wchodzenie na obroty i ogólnie brak mocy. Sondy za katalizatorami raczej nie mają wpływu na brak mocy, może wyskoczyć check engine, ale to tylko tyle. Bardziej stawiałbym na czujnik o którym wspomniałeś. A stukający vanos to jeszcze nie koniec silnika :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    no własnie nie otwiera całej przepustnicy, tylko kawałek pewnie dlatego tak mało pali :P , czasem jak gdyby załapie jakos sie wkreci to zawory zagrają jak w żuku,czasami jedna dwie szklanki sie odzywają na dłużej ale tylko gdy jest upalnie ... na wolnych trzesie silnikiem gdy zimny, jak ciepły to tez mu zapłon wypada... a co z tymi pompami oleju w m62 miał ktos przypadek luznej jak w m60.. istnieje zestaw naprawczy vanosa do m62tu? po podłaczeniu pod kompa wykazuje...bład połorzenia wałków ssących w głowicy 1 i 2 czujnik wałka rozrządu głowica 2, czujnik temp, sonda lambda i skrzynia 3ci bieg... na mój gust to nie tylko vanos tam stuka tam cos nap......la... wiedz juz nie wiem naprawdę czy warto to remontowac ??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Vanosa mozna naprawic, znajomemu tez zcos pukało wiec zalecili nalac mu oleju 5w50 i silnik jak nowy nie trzesie nic nie puka moze sprobuj olej wymienic i bedzie wpozadku.:)
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28
    no własnie nie otwiera całej przepustnicy, tylko kawałek pewnie dlatego tak mało pali :P , czasem jak gdyby załapie jakos sie wkreci to zawory zagrają jak w żuku,czasami jedna dwie szklanki sie odzywają na dłużej ale tylko gdy jest upalnie ... na wolnych trzesie silnikiem gdy zimny, jak ciepły to tez mu zapłon wypada... a co z tymi pompami oleju w m62 miał ktos przypadek luznej jak w m60.. istnieje zestaw naprawczy vanosa do m62tu? po podłaczeniu pod kompa wykazuje...bład połorzenia wałków ssących w głowicy 1 i 2 czujnik wałka rozrządu głowica 2, czujnik temp, sonda lambda i skrzynia 3ci bieg... na mój gust to nie tylko vanos tam stuka tam cos nap......la... wiedz juz nie wiem naprawdę czy warto to remontowac ??
    Wymiana vanosow to koszt jakies 4tys zl - duzo gorzej jest znalezc kogos kto bedzie umial to poprawnie zrobic...
    M62TU nie mialy klopotow z pompami oleju.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja mam mechanika ktory bez problemu to zrobi. Vanosy
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •