Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: [mechanika] stuki vanosa

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu
    Twoja wypowiedź jest zagmatwana i nie bardzo wiem o co chodzi... Jak to sprawdziłeś, odpaliłeś silnik bez dekli, czy jak ten olej podałeś do magistrali?

    Napinacz jest wytarty, czy ślizg łańcucha?

    I kto, lub co ma załatwić Twój problem bo też jest to mało jasno opisane...

    tak odpaliłem go na chwilke... nie mieszkam obecnie w pl i nie posiadam ze sobą sprzętu zeby podac cisnienie z zewnątrz. trochę ryzykowny sposób ale zdiagnozowac mozna.. taki sam przypadek miał mój brat w tym samym miejscu traciła cisnienie az sie wałki poprzycierały w głowicy.... w roli scisłosci wytarty mam slizg napinajacy .. problem tkwi czy naprawiac czy wymieniac, bo załóżmy ze zrobie łancuch slizgi plus vanosa i juz to mnie kosztuje około 4 tys i kto wie czy za miesiac może dwa nie siadzie cos głebiej... ja sprowadziłem te bryke.. kupiłem jako uszkodzoną, i nie mam pojecia jak ktos traktował ten motor wczesniej... ksiarzke miała prowadzoną do 137 tys i tyle miała w 2006 roku serwis potwierdził mi to za jedyne 35 euro... jednak co działo sie puzniej z tym autem to sie moge tylko domyslac, w skrzyni brakowało oleju silnik z wyciekami paski i rolki strasznie zurzyte

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Wiesz co mechaników to ja też znam od BMW 120 i co 2 nie ma pojęcia o czym pisze i co z czym się je. Na vanosach i rozrządzie w M62 zjadłem zęby i to nie w jednym silniku więc proszę nie pouczaj mnie.

    nie próbuje cie pouczac.... to ty mi chcesz przesyłac vanosy zebym sobie zobaczył jak działają

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jeśli masz wytarty ślizg to go zmień, nawet na używkę w ładnym stanie, ale nie próbuj go naprawiać, albo nie zostawiaj go bo długo może nie przeżyć, a wtedy po raz kolejny będziesz miał przód silnika do rozbebrania.
    Ponadto po zdjęciu dekli chyba widać w jakim stanie są krzywki wałków, możesz też odkręcić kilka podpór wałka i przekonać się czy coś się tam zaciera. I ogólny widok, czy jest dużo syfu, czy raczej czysto. Jeśli jest czysto to nie masz się co martwić o dół silnika, który jest wytrzymały.

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Panowie i po co te sprzeczki no jak dzieci ;D . Dla mnie najważniejsze jest, że za około 4 tysi można to zrobić i to, że nie jest to jakaś super pilna sprawa. W serwisie (nie ASO) powiedzieli mi, że koszt naprawy Vanosa to około 10 tyś.
    A ze zła rodzi się dobro.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    To chyba z generalnym remontem silnika i skrzyni :P
    Albo po prostu nie chce im się tego robić i pieprznęli taką cenę.

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    90
    BMW
    735i
    Skąd
    mam to wiedzieć
    Nie, ten serwis choć nie jest to ASO nie należy do tanich. Pisałem już ile zapłaciłem za dolanie płynu do siłownika bagażnika więc chłopaki w niektórych sprawach lubią przesadzać.
    A ze zła rodzi się dobro.

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kwiatek
    Nie, ten serwis choć nie jest to ASO nie należy do tanich. Pisałem już ile zapłaciłem za dolanie płynu do siłownika bagażnika więc chłopaki w niektórych sprawach lubią przesadzać.
    jak nie jest to tajemnicą to powiedz gdzie mają takie ciekawe stawki.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •