Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] Stukanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)

    [mechanika] Stukanie

    Witam od dluzszego czasu zastanawiaja mnie dziwne stukanie podczas hamowania i nie wiem co moze byc przyczyna przy bardzo mniejszej predkosci gdy hamuje do zera kierownica sama mi sie przekreca o pol obrotu prawie w lewa strone co to moze byc ?

    Mod: postaraj sie pisac zrozumiale i z interpunkcja

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    124
    BMW
    E32 E39
    Skąd
    Poznań
    Kolego, z tego co piszesz to jest bicie tarcz hamulcowych, innymi słowy masz je poprostu krzywe. Wymień tarcze, klocki pewnie już też - sprawdź.

    Pozdrawiam :)

  3. #3
    Z00FY
    Gość
    Samochód hamuje na jedno ( lewe przednie koło ) najprawdopodobniej. Sprawdź Tarcze klocki zaciski-szczęki tłoczki i płyn hamulcowy w instalacji.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    wymienialem ostatnio klocki i nie zauwazylem zeby tarcza byla krzywa :?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    sprawdz zaciski hamulcowe, tez mialem taki przypadek i okazalo sie ze tloczek sie zapiekl, musialem kupic tloczek (w intercars maja) + uszczelniacze + wymiana plynu ATE z plukaniem calego ukladu hamulcowego (mechanik chcial zeby mu przywiozl ze 4 litry zeby mogl porzadnie wyplukac uklad). Teraz juz tak sie nie dzieje. Tarcze byly do wymiany bo tak sie zacisnelo ze je przypalilo i sie pogiely.
    Gilu_e32

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    90
    BMW
    730i V8
    Skąd
    City of Angels (Ślask)
    Dzisiaj sie okazalo po ogledzinach mechanika ze mam wachacz do wymiany lewy dolny i dlatego tak stuka oraz drazek kierowniczy z prawej strony koszt = niecale 400zl , a zdenerwowal mnie bardzo bo za wymiane tarcz i kolockow (juz po wymianie oczywiscie ) zaspiewal mi 480zl to go wysmialem Tarcze ATE 140zl x 2 Kloscki 90zl i robota razem 480zl :D :D :D

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Armani
    wymienialem ostatnio klocki i nie zauwazylem zeby tarcza byla krzywa :?
    jakbys to zobaczyl golym okiem to auto nie chcialoby ruszyc z miejsca bo tarcza klinowalaby sie w zacisku...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Armani
    a zdenerwowal mnie bardzo bo za wymiane tarcz i kolockow (juz po wymianie oczywiscie ) zaspiewal mi 480zl to go wysmialem Tarcze ATE 140zl x 2 Kloscki 90zl i robota razem 480zl :D :D :D


    SYNDROM POSIADANIA SIEDEM :)

  9. #9
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Armani
    wymienialem ostatnio klocki i nie zauwazylem zeby tarcza byla krzywa :?

    "Na oko to chłop w szpitalu umarł" :D takie rzeczy sprawdzamy tokarką :) Jeśli byś zobaczył gołym okiem to jak napisał BOOS :) nie ruszył byś autem z miejsca albo tarcze rozgrzały by się do czerwoności po przejechaniu pewnego odcinka i bicie na kierownicy do tego by doszło ;)

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Armani
    a zdenerwowal mnie bardzo bo za wymiane tarcz i kolockow (juz po wymianie oczywiscie ) zaspiewal mi 480zl to go wysmialem Tarcze ATE 140zl x 2 Kloscki 90zl i robota razem 480zl :D :D :D
    Odejmujac koszt czesci wychodzi raptem 110zl za wymiane tarcz i klockow- to az tak duzo?? :shock: a jesli gosc przy wymianie tarcz i klockow czysci piasty na glanc i przesmarowywuje tloczki i prowadnice (czyli to co sie powinno zrobic :] ) to cena jest jak najbardziej adekwatna...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •