Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Szalenstwa zegarow

  1. #11
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Z tym, że wymiana licznika w E38 nie jest już taka prosta.
    Sama wymiana od strony "mechanicznej" to w sumie banal jednak po zamontowaniu kolejnych zegarow trzeba je dokodowac do auta inaczej tez beda rozne "niespodzianki"
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wymiana zegarów w E38 to kwestia odkręcenia 2 wkrętów w górnej ich części i porostu się je wyjmuje. W wersji poliftowej jest właśnie tak (więc u Ciebie sprawa prosta, bo widzę na fotach, że masz polifcie), być może przedliftem jest jakaś różnica. Wiem też, że w E39 jest inaczej i tak faktycznie trzeba odkręcać trochę więcej. Pozdrawiam.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Cyga
    dokładnie . w e36 zajelo mi to 30 min , kierwonycy nie ściągałem , nie wiem czy w e38 trzeba czy nie ..

    Pozdrawiam
    Aby wymienić zegary w E38 trzeba wziąć śrubokręt krzyżakowy i piwo, jedno starczy bo wymiana zajmuje kilka minut ale później jeszcze kodowanie! Według mojej wiedzy musi to być specjalny kabel (mam nadzieję, że się mylę)

    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    trzeba je dokodowac do auta inaczej tez beda rozne "niespodzianki"
    A tak z ciekawości czym? DIS v44? NCS? I jaki kabel to dźwignie na fejsie ADS/OBD z najwyższej półeczki pójdzie?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i " angol 740
    Skąd
    ie
    A propos tego kodowania.... to moze by wystarczylo stary licznik jeszcze raz zakodowac??? moze jakims cudem sam sie rozkodowal. ( a tak ogolnie naczym to kodowanie polega, jakie sa objawy nizakodowanego licznika, dziala niedziala) p.s Niestety moje e38 to wersja przed FL

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    U mnie mam problemy z komunikacją a raczej skrzynia z zegarami, które też chodzą z przekłamaniem. DIS każe po prostu je zaprogramować ponownie pod auto, taką stawia diagnozę ale widzisz ilu jest chętnych na opisanie jak to zrobić.
    Może trzeba komuś za to zapłacić aby się wylał na forum i pomógł 8/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    89
    BMW
    e38 730i " angol 740
    Skąd
    ie
    ...ta pewnie jest tak jak mowisz... a szkoda :( Napewno jest tu jakas madra glowa co WIE, ale nie powie.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Cytat Zamieszczone przez Mejo
    ...ta pewnie jest tak jak mowisz... a szkoda :( Napewno jest tu jakas madra glowa co WIE, ale nie powie.
    Zajrzałbym tutaj, nie daję głowy że to rozwiązanie problemu, ale warto spróbować.

    Link

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •