Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: ROBI CO CHCE

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    ROBI CO CHCE

    Witam
    Od pewnego czasu moje autko wariuje .
    Zauważyłem , że od czasu do czasu świeci się kontrolka poduszki powietrznej , i przy tym nie działa w ogóle kierownica –tzn sterowanie , radiem itp. Itd. .
    Jak coś takiego się dzieje , to radio również samo się wyłącza , lub „zamraża” nie reagując na żaden przycisk , nawet jeżeli chce wyłączyć – dopiero musze zgasić autko i ponownie odpalić –po odpaleniu czasami wszystko znika a czasami nie ma żadnej reakcji . Doszedł do tego jeszcze problem taki , iż wyświetla mi się komunikat , że brakuje płynu w chłodnicy … gdzie sprawdzam i wszystko ok. , a na wskaźniku tep silnika jest w pionie –ok.
    Do tego wszystkiego doszedł jeszcze problem tego typu , że jak odchyle osłonki przeciwsłoneczne , czy to u pasażera , czy u kierowcy i odsłonie lusterko , żarówki się tam świecą ale wtedy gaśnie radio , jeżeli złoże „słoneczniki” wszystko wraca do normy ….Albo i nie , czyli radio dalej zamrożone a kontrolka od poduszki się świeci dalej ..
    Nie jestem „elektryk” dlatego sam wole się nie tykać tego , żeby jeszcze większych szkód nie narobić . Pierwsze co chciałem zrobić , to rozebrać osłonę kierownicy i posprawdzać tam wszystkie wtyczki czy są ok. , tak samo z radiem … ale nie wiem czy jest sens …i czy to coś da …spotkał się może ktoś już z takim problemem….???? kiedy radio samo się wyłącza to samo CZASEM dzieje się z telefonem ..:(

    Pozdrawiam miłego weekendu życzę

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Objawy mogą troszkę pasować do uszkodzonej kostki stacyjki, chociaż troszkę tego za dużo. Teoretycznie możesz mieć gdzieś brak masy, brak plusa i temu robi się choinka w samochodzie. Niestety raczej trudno bedzie na odległość co kolwiek pomódz. Zajrzyj do stacyjki (kostki)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    okok-dziękuję

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Mialem podobne objawy . Na twoim miejscu zaja bym sie bezpiecznikami z tylu auta , mozliwe ze zle przewodza prad albo jakies polaczenia sa slabe . Ogolnie dokladnie posprawdzaj szyny od bezpiecznikow . Brak masy tez jest calkiem mozliwy .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    okok. zajmę sie tym w poniedziałek najprawdopodobniej . Dziękuję za wskazówki .
    W nastepną sobotę jadę do Głogowa na wesele , i chciałbym to do tego czasu "usunąć" z mojego autka :)

    dziękuję za podpowiedzi

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    U mnie nie działał też tempomat i tylna roleta elektryczna. Zdecydowanie kostka stacyjki.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Mam takie pytanie.
    czy jeżeli nie uda mi sie tego usunąć , a czeka mnie długa podróż to może sie stać tak , iż ta awaria zablokuje inne urządzenia - chodzi mi np. o zatrzymanie auta podczas jazdy :(
    Jakie koszty były takiej naprawy - czy jako śrdenio doświadczony" mechanik" powiem więcej, wogóle niedoświadczony :) podardze sobie z tym , czy raczej lepiej zlecić to moim mechaniką ?

    dziękuje i pozdrawiam
    -ps- czy to jest coś takiego?
    będe mial chwilke rozkręce kolumne kierownicy i postaram się najpierw przeczyścić styki i zobaczę czy to coś da .. dziekuje -pozdrawiam

    http://www.motoallegro.pl/item118753...8.html#gallery

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Kostka stacyjki to właśnie to, co na zdjęciu z aukcji.
    Wymiana dla kogoś kto miał kiedyś w życiu śrubokręt nie będzie zbyt trudna.
    Czyszczenie nic nie da. Nie kupuj też używki, tylko nowa część, koszt w ASO około 140 zł. Poszukaj na forum, było już trochę o tym. Wpisz w google ignition switch lub ignition switch removal.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim
    Ok. Dziękuję . :)

    no identyko objawy

    http://www.youtube.com/watch?v=T7gMUrAvcIE

    pozdr

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    162
    BMW
    E-38, 728
    Skąd
    Oświęcim

    JUZ SAM NIE WIEM

    W Radiu w E38 miałem włożona KASETĘ :) . Po wyciągnięciu Kasety Wszystkie Objawy Zniknęły.. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie ... Już sam nie wiem .... o co chodzi .???
    Zapomniałem o kasecie , że tam była odkąd kupiłem auto , kiedyś posłuchałem i zostawiłem ją tam . Po jej "wyłożeniu" wszystko znikło każda usterka związana z tym tematem ....

    ????????

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •