Witam
Od pewnego czasu moje autko wariuje .
Zauważyłem , że od czasu do czasu świeci się kontrolka poduszki powietrznej , i przy tym nie działa w ogóle kierownica –tzn sterowanie , radiem itp. Itd. .
Jak coś takiego się dzieje , to radio również samo się wyłącza , lub „zamraża” nie reagując na żaden przycisk , nawet jeżeli chce wyłączyć – dopiero musze zgasić autko i ponownie odpalić –po odpaleniu czasami wszystko znika a czasami nie ma żadnej reakcji . Doszedł do tego jeszcze problem taki , iż wyświetla mi się komunikat , że brakuje płynu w chłodnicy … gdzie sprawdzam i wszystko ok. , a na wskaźniku tep silnika jest w pionie –ok.
Do tego wszystkiego doszedł jeszcze problem tego typu , że jak odchyle osłonki przeciwsłoneczne , czy to u pasażera , czy u kierowcy i odsłonie lusterko , żarówki się tam świecą ale wtedy gaśnie radio , jeżeli złoże „słoneczniki” wszystko wraca do normy ….Albo i nie , czyli radio dalej zamrożone a kontrolka od poduszki się świeci dalej ..
Nie jestem „elektryk” dlatego sam wole się nie tykać tego , żeby jeszcze większych szkód nie narobić . Pierwsze co chciałem zrobić , to rozebrać osłonę kierownicy i posprawdzać tam wszystkie wtyczki czy są ok. , tak samo z radiem … ale nie wiem czy jest sens …i czy to coś da …spotkał się może ktoś już z takim problemem….???? kiedy radio samo się wyłącza to samo CZASEM dzieje się z telefonem ..:(

Pozdrawiam miłego weekendu życzę