Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Odcięta pompa paliwa i wtryski POMOCY

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin

    Odcięta pompa paliwa i wtryski POMOCY

    Witam
    Mam pewien problem ze swoją 740 mianowicię po przekladce z wersji angilskiej nie mam napięcia na wtryskach ani pompie paliwa nie wiem czym to jest spowodowane elektryka jest wykonana napewno prawidłowo wszystko działa rozrusznik sie kręci ale komputery były wypięte przez ok 2 miesięcy i podejrzewam ze może mogły sporo blędów nałapać . Jesli macie jakieś rady chętnie posłucham i może ktoś wie gdzie może być odcięcie zaplony przy wypadku bo też o tym myślałem ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jaki rok auta?

    jedyne odcięcie to klema pirotechniczna (jeśli takowa masz) , bezpieczniki, przekaźniki

    posprawdzaj na pinach kompa czy masz prądy.....


    plusy i masę schematy znajdziesz w wds bmw online (np) komp od silnika ma nazwę DME




    jeśli ktoś Tobie robił przekładkę i przed nią w angolu śmigało to to jego zmartwienie ze po przekładce nie śmiga!

    masz kompa z ews? czy masz ściągniętego?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Przekladkę robiłem sam inaczej bym się nie zamartwiał , komp ews jest podłączony, rocznik auta styczeń 98r

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Widzę że za bardzo nikt nie spieszy z pomocą i pomysłami a problem mam nie mały . jeśli ktoś miał z czymś takim doczynienia to prosiłbym o pomoc

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli sprawdzałeś bezpieczniki i przekaźnik pompy paliwa, to może warto sprawdzić/podmienić czujnik położenia wału korbowego...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    bezpieczniki sprawdziłem a przekażnik nie wiem który caly czas szukam na internece i znależc nie mogę jesli wiecei który to opiszcie gdzie jest i który to i jak najlepij go sprawdzić ,a może ktoś posiada jakiś schemat zeby sprawdzić gdzie mają być napięcie na jakich pinach

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    czy to jest 740 4,4 czy 4,0 ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    jak odkręcisz opakowanie od bezpieczników imbusami..


    to w środku obok kompów masz dwa przekaźniki.... jeden z nich jest od elektryki pod maską od przepustnic i całej reszty, po włączeniu stacyjki musi pyknąć i musi być słychać krokowca i inne podzespoły pod maska które się załączają


    przekaźnik od pompy paliwa masz z tyłu nad akumulatorem zielony...(jasny)


    ja na twoim miejscu bym się zainteresował immobiliserem : pod schowkiem masz czarna puszkę wymiarami 4x3x7 cm z żółta kostka około 20pinów to jest IMO... jak włączasz stacyjkę musi w mim pyknąć przekaźnik....


    w razie co ostatnio walczyłem 3 dni z odpaleniem 730/740 m60 przez co poznałem cala instalacje elektryczna tego silnika... i polowe auta

    w razie co dzwon będzie łatwiej 888 97 17 87

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    silnik 4.4 , jak bede kolo samochodu to bede dzwonil

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •