Witam po malej przerwie urlopowo/wakacyjnej :)

Tym razem mam pytanko odnośnie wymiany uszczelek pod pokrywami zaworów i innych w moim aucie, opisze poniżej temat po swojemu.

Jakiś czas tamu zauważyłem, że są tam ślady oleju, poci się i ścieka, na podjeździe zauważyłem małe plamki. Okazało się też, że w otworach na świece/cewki jest trochę oleju, czyli do wymiany także te plastikowe rurki z uszczelką i oringami. Tak stwierdził mechanik.

No więc robimy. Wymienione zostały szybko te uszczelki od pokryw i rurki w otworach na świece/cewki, koszt samych części/uszczelek ponad 1300zł niemało ale ok.

Teraz z ciekawości chciałem zapytać osoby, które też miały z tym do czynienia, jak wyszły koszty robocizny za wymianę tych uszczelek tak jak opisałem wyżej?

Nie chodzi o ASO, tam wiem jak to wygląda, drugie tyle co za uszczelki liczą!

C.d.

Niestety po odebraniu auta zauważyłem znowu delikatne ślady oleju na podjeździe, tym razem wyszło, że do wymiany jest jeszcze jedna uszczelka obok, z lewej strony od pokrywy rozrządu na froncie. Moim zdaniem powinno to być sprawdzone dokładnie i wymienione za jednym razem przy tych uszczelkach od pokrywy, tam na łączeniach tych pokryw były ślady oleju. Koszt tej uszczelki ok 30zł.

W tym przypadku także chciałbym zorientować się o koszty robocizny, mi za jedną uszczelkę od tej pokrywy rozrządu mają policzyć prawie tyle co za te uszczelki opisywane wyżej(na początku postu), które były wymieniane wcześniej. Niby jest dużo rozbierania od przodu tym razem.

Wydaje mi się, że koszt trochę za duży zwłaszcza, że powinno to być zrobione za jednym razem, a teraz jest część roboty do wykonania drugi raz.

Nie pytałem w innych warsztatach jakie są koszty takiej robocizny, dla porównania najlepiej chyba będzie zapytać na forum. Ja na dniach będę to robił.

Z góry dzięki za info!