Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: 735i wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów i innych

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Piotrek84
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Śląsk
    U mnie silnik zalany olejem lewa i prawa strona więc czeka mnie wymiana w/w uszczelek oraz czujnika ciśnienia oleju.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    W przypadku gdy ktoś zapomniał albo nie sądził, że leje się z pokrywy rozrządu a wymienił uszczelkę pod pokrywą zaworów można to łatwo naprawić.
    Nie ma potrzeby sciągania jeszcze raz pokrywy zaworów, wystarczy tylko popuścić mniej więcej połowę śrub od pokrywy zaworów, wykręcić 3 skrajne które siedzę w pokrywie rozrządu i można wyjąć dekielek od rozrządu i wymienić pod nim uszczelkę.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Bingo Zobacz posta
    Odświeżę temat bo właśnie wymieniałem uszczelkę pokrywy z lewej strony i jeżeli ma się dostęp do dobrych narzędzi to jest to banalnie proste i można to zrobić w garażu w 2 godziny (jedną stronę).
    Lewą pokrywę tą od strony alternatora robiłem pół dnia, ogólnie dramat, na końcu jest głowicy siedzi jakiś czujnik który wystaję przez pokrywę zaworów, co bardzo utrudnia jej przez niego przełożenie i tym samym wyjęcie.

    Prawą rownież męczyłem pół dnia, ale do tej pory nie udało mi się jej wyjąć, przeszkadza wiązka kabli aby odpowiednio wysoko podnieść pokrywę.
    Nie rozbierałem okablowania i nie wyciągałem kolektora, może to jest konieczne, albo rozbieranie ścianki grodziowej?

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 09-09-2015 o 09:33

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Rozebrać trzeba podszybie z filtrami pyłkowymi i dostęp jest przecież dość dobry. Pokrywę trzeba wyciągać delikatnie żeby nie uszkodzić czujnika ale wychodzi bez problemu. Nie trzeba rozbierać nic więcej - kolektor nie przeszkadza w tym zabiegu.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Udało się z rozebraniem ścianki, trzeba przekecić trochę pokrywę i wtedy da się ją wyjąć, niemniej jednak umieszczenie tego wystającego czujnika w takim miejscu to chyba tylko złośliwość autorów projektu N62.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Oni tego nie wyciągają hehe :) Następnym razem ogarniesz to w momencie :)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Niestety musiałem poskładać wóz z uwagi na wyjazd w środę na silikonie :)
    Szczerze mówiąc, to kilkanaście razy już w różnych samochodach robiłem różne uszczelki i nawet oryginalne nowe uszczelki nie są tak niezawodne jak silikon. Jedni mówią "druciarstwo", a ja uważam, że to jest solidne bezszkodowe zamknięcie tematu na długie lata.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •