Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: [ elektronika] Schemat DSP

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Do środka osobiscie nie zaglądałem ale fizycznie sprawdzałem i napewno końcówka na subach jest w układzie "plus" i "minus" z odwróconą fazą.

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez wojtas
    Do środka osobiscie nie zaglądałem ale fizycznie sprawdzałem i napewno końcówka na subach jest w układzie "plus" i "minus" z odwróconą fazą.
    Ja nie twierdzę, że nie, a nawet przeciwnie, jestem na 99% pewien, że wszystkie końcówki we wzmacniaczu dsp pracują w układzie mostkowym, ale to nie oznacza, że końcówki są zbudowane na elementach dyskretnych. Co tam konkretnie siedzi będziemy wiedzieć jak się zajrzy do środka(muszę w końcu to zrobić :P ), ale moim zdaniem są tam scalaki, podobnie jak w BM23/24/54
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    ... ale moim zdaniem są tam scalaki...
    cursor szacunek.... zaglądnąłem do środka i do subów są tam TDA1560Q takie KLICK po 40wat

    Jest 8 takich scalaków i jeszcze 3 sztuki TDA8566Q po 2x25 wat.

    Więc wszystkie 8 sztuk 13tek głośników (4 suby i 4 drzwi) jest na tych TDA1560Q a te TDA8566Q zasilają 4 wysokotonowe i 2 średniotonowe. Porażająca moc ;D

    Jak dla mnie na tą klasę auta to wzmacniacz porażka, choc ładnie schematycznie zbudowany i połówka z przedwzmacniaczem-częścią DSP to jeszcze ale połówka z końcówką mocy to jakaś pomyłka.

    Edycja...

    Co do kostek wzmacniacza to w tej najgrubszej sa cztery suby, dwa z drzwi (nie wiem które drzwi) , zasilanie wzmacniacza i jego załączanie. W mniejszej która jest na prawo od tej większej (nie obok-nie za nią) są pozostałe dwa z drzwi i wysoko tonowe.
    Patrząc na zamontowany wzmacniacz w aucie w dużej kostce od lewej masz zasilanie czerwony z paskiem i brązowy (+ i -), później podobnej grubości cztery kable( dwa suby), później dwa cieńsze (jeden drzwi) , dalej jeden cienki biały ( załączanie wzmacniacza), dalej dwa cieńsze (drugie drzwi) i cztery grubsze ( dwa suby)
    Jak bede wkładał wzmacniacz rozpiszę zwrócę uwagę na kolory kabli i rozmieszczenie tych dwóch mniejszych kostek.

    Narazie tyle się dowiedziałem

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Silent
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    582
    BMW
    e38 740iL 1999r
    Skąd
    Będzin (Śląskie)
    hmmm 8/
    ~3x Black 7er e38~

    ~e38~
    2010r - BMW 740iL (prod. 99r)

    ~EX e38~
    2008r - BMW 728i (prod. 99r)
    2007r - BMW 730i (prod. 94r)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    53
    BMW
    e30
    Skąd
    bielan
    wojtas, pewnie czeski błąd ale są róznice w oznaczeniach końcówek/scalaków , w drugim temacie co wstawiłes linka tez jest błąd

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez qaz
    wojtas, pewnie czeski błąd ale są róznice w oznaczeniach końcówek/scalaków , w drugim temacie co wstawiłes linka tez jest błąd
    Dzięki za uwagę, już poprawiłem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •