Witam wszystkich


Nie pochwale się BMW bo go nie mam....jeszcze, śmigam Lybrą Intensa 2,4jtd ale jest taki samochód który zawsze mi się podobał 7 oczywiście ta do 2001 prosta i smukła i przyszedł czas na zakup tego już nie nowego auta. (kolejne wersje nie przypadły mi jakoś do gustu). Myślę o 740 lub 730 w dieslu choć nie odrzucam benzyny, kolor ciemny granat lub czarny a środek beż. To tyle... czytam forum i przyszedł taki czas aby zapytać o kilka spraw związanych z zakupem tego auta:

1. na co zwrócić uwagę przy zakupie bądź co bądź aut które mogą mieć różna przeszłość czy są takie cechy 7ek które je dyskwalifikują?
2. 730 czy 740 - mnie ta druga jakoś bardziej rajcuje bo to nie lekki pojazd i większy silnik powinien być lepszy chyba że są jakieś z nim problemy a może benzyna?
3. jak wygląda sytuacja z awaryjnością ( w 740 2 turbiny ile wytrzymują) - w mojej lybrze przy 100 tys jest ok ale ci co cisną a potem gaszą już turbinki regenerowali czy przy zakupie warto zwrócić uwagę na coś czego normalnie się nie zauważa
4. czy są jakieś różnice związane z awaryjnością aut z roku 99, 2000 i 2001 bo one chyba różnią się delikatnie?
5. zwróciłem uwagę na 3 wersje wyposażenia środka 7 tzn są wersje z dużym monitorem chyba z "połówkowym" i bez wyświetlacza - która z tych wersji jest najbardziej optymalna?
6. czy w Krakowie bądź okolicach jest sensowny serwis tych aut przyznam ( choć może w BMW jest inaczej) ale serwisy autoryzowane w Krakowie lancii to śmiech chyba z braku tych aut oni mało o nich wiedzą - zdecydowanie lepiej sytuacja wyglądała w warszawie

....mam nadzieję że z Waszą pomocą już nie długo "7" zagości u mnie w garażu
pozdrawiam
łukasz